Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kur dingo šulinių vanduo?

photo_3

Šulinys. Nuotrauka: efoto.lt

Šiais metais nemažai širvintiškių guodėsi, kad stipriai išseko šulinių vanduo. Ne kartą buvo kreiptasi ir į Krašto naujienų redakciją su prašymu išsiaiškinti priežastis.

Sunku buvo aiškintis su gamta, tačiau atsakymas netikėtai “nusileido” iš dangaus pats:

Lietuvoje užfiksuotas kartą per 7 metus vykstantis reiškinys

Gamtininkas Andrejus Gaidamavičius sako, kad viskas dėl klimato atšilimo: dėl šių klimato pokyčių krinta gruntinio vandens lygis. Ar tai reiškia, kad dėl šylančio klimato šuliniai apskritai nebeatliks savo funkcijos?

Pastebi rimtus pokyčius

A. Gaidamavičius GRYNAS.lt teigė pastebėjęs, kad šiemet kaip niekad nuseko jo šulinys. Gamtininkas sako, kad vandens neužtenka visiems poreikiams patenkinti. Anot jo, panašioje situacijoje atsidūrė ir kiti žmonės.

Kodėl taip galėjo atsitikti? Pašnekovas aiškino, kad vanduo iš šulinių galėjo išnykti dėl krintančio gruntinio vandens lygio. Gamtininkas sakė, kad tai yra klimato kaitos padarinys, su kuriuo nesikeičiant situacijai gali tekti susitaikyti.

Taip būna kartą per septynerius metus

Lietuvos geologijos tarnybos Požeminio vandens monitoringo poskyrio vedėja Jurga Arustienė patvirtino, kad šiuo metu šulinių vanduo tikrai yra stipriai nusekęs. Vis tik jos teigimu, tokiu metų laiku vandens šuliniuose visuomet sumažėja. Rugpjūtis, rugsėjis ir spalis – laikotarpis, kuomet gruntinis vanduo nusenka labiausiai.

Pasidomėjus, kada šuliniuose vėl gali padaugėti vandens, pašnekovė tikslaus atsakymo pateikti negalėjo. Ji svarstė, kad toks gruntinio vandens lygis gali ir ilgėliau nusistovėti: „Sunku pasakyti, ar tai netaps ilgalaike tendencija. Toks gruntinio vandens lygio kritimas pastebimas kartą per septynerius metus.

Be to, teigiama, kad labiau linkę sekti uždumblėję šuliniai, tad juos laikas nuo laiko reikia valyti.

Pasak M. Garecko, šuliniuose vandens gali sumažėti ir dėl netoliese kasamų prūdų, taip pat įrenginėjant inžinerinius tinklus.

Hidrologas: situacija nėra jau tokia ir gera

Lietuvos hidrometereologijos tarnybos Hidrologijos skyriaus vedėjas Aleksandras Kajutis GRYNAS.lt teigė, kad šiemet ežeruose ir upėse vandens lygis iš tiesų buvo žemesnis nei įprasta. Jis mano, kad tokia tendencija fiksuota dėl to, kad šiemet iškrito mažiau kritulių už daugiametį vidurkį.

Tačiau specialistas aiškino, kad gruntinis vanduo taip greitai į tokius pokyčius nereaguoja. Anot jo, pirmiausia vandens sumažėja ežeruose, o tik vėliau pastebimi gruntinio vandens lygio pokyčiai.

„Situacija nėra pati geriausia. 1969 metais buvo pasiektas maksimumas – aukščiausias gruntinio vandens lygis. Po to jis nė karto neatsistatė. Paviršinio vandens lygis buvo pakilęs ir daugiau, bet gruntinis vanduo tokio lygio kaip šiais metais taip ir nepasiekė“, – sakė A. Kajutis.

Taigi, Širvintose šuliniai galėjo sekti dėl įvairių priežasčių – ir dėl klimato, ir dėl Širvintų tvenkinio vandens nuleidimo.

Parengta pagal http://m.delfi.lt


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

4 Komentarai (-ų)

 1. mano sako:

  Mano šuliny vandens nulis. Pirmą kartą gyvenime! Maniau, kad dėl tvenkinio valymo…

 2. to Anonimas sako:

  tai jau tikrai, į ŠK kažkodėl vis kreipiasi tai įvardintas ar neįvatdintas “miestietis” koks, tai “kaimietis” koks su vienu ar kitu klausimu, (bent taip pristato pats laikraštis) o į KN tai tikrai negali kreiptis. O kuo gi Jūs, ŠK geresni. Kaip pagelbėjot žvejams, kurie kreipėsi dėl tvenkinio, kaip pagelbėjot besikreipiančioms miestietėms dėl šunų ir t.t

 3. kuku sako:

  Tekste (beje nušvilptame delfyje), apie Širvintas kalbama tik du kartus – pirmajame ir paskutiniajame sakinyje. chichichi!

 4. Anonimas sako:

  Net matau, kaip visi puola i KN redakcija klausdami, kur dingo suliniu vanduo.

Jūsų komentaras:


+ trys = dvylika

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]