Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Mokytojų gerosios patirties konferencija „Mažieji projektai – ugdymo(si) kokybės gerinimo galimybės“

Šiandien mūsų visuomenė ir mokykla labai keičiasi. Mokytojui keliami nauji ir vis didesni reikalavimai. Daug klausimų sau kelia ir pats pedagogas: ,,Kaip kurti puikius santykius su mokiniais, bendradarbiais? Kaip atrasti teigiamų emocijų ir motyvacijos šaltinį savyje? Kaip tapti charizmatiška, kūrybinga ir lanksčia asmenybe?“ Tai klausimai, į kuriuos atsakymų mes, mokytojai, ieškome nuolatos ir įvairiais būdais: lankomės įvairiuose seminaruose, ekskursijose, dalyvaujame projektuose, konferencijose, skaitome arba klausomės kolegų pranešimų tam tikra tema.

Atsakymų į minėtus klausimus bandėme ieškoti ir 2014 m. spalio 27 d. Širvintų r. Gelvonų vidurinėje mokykloje vykusioje konferencijoje ,,Mažieji projektai – ugdymo(si) kokybės gerinimo galimybės“. Joje dalyvavo trijų rajonų: Širvintų, Jonavos, Vilniaus, mokytojai. Konferencija pradėta iškilminga ir nuotaikinga mūsų mokyklos direktorės Onos Valančienės kalba. Direktorė pasveikino atvykusiuosius, trumpai papasakojo apie mūsų mokyklą, joje dirbančius mokytojus, jų vykdomus projektus ir pakvietė pasisemti naujų minčių bei idėjų klausantis pranešimų. Po šio pakvietimo sveikinimo bei padėkos žodžius tarė ir Širvintų rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Jagminienė, Širvintų rajono švietimo centro direktorė Daiva Vinciūnienė, Širvintų rajono vicemeras Andrius Jozonis.

Po sveikinimo kalbų susirinkusieji galėjo pasiklausyti linksmų mokyklos etnografinio kolektyvo ,,Dagilėlis” dainų, pasižiūrėti, kaip puikiai jie šoka (paruošė vad. Audronė Dabravolskienė ir  Kazys Petreikis). Konferencijos dalyvius uždainuoti nuostabiu balsu ir gitaros skambesiu privertė vienuoliktokė Brigita Samušytė.

Vėliau vadžias į savo rankas perėmė konferencijos iniciatorė ir viena organizatorių – Mokyklos metodinės tarybos pirmininkė Sondra Bartulienė. S. Bartulienė pasidžiaugė gausiu susirinkusiųjų būriu ir pradėjo rimtesnę renginio dalį – pranešimų skaitymus. Pranešimus skaitė 17 mokytojų: 7 iš Širvintų r. Gelvonų vidurinės mokyklos (Jurgita Striškienė, Anfija Bartkevičienė, Violeta Grudzinskaitė, Regina Miknevičienė, Jūratė Garnienė, Sigitas Miknevičius, Audronė Dabravolskienė), 3 iš Širvintų pradinės mokyklos (Svetlana Paliukėnienė, Loreta Miliukienė, Ramunė Savickienė), viena iš Širvintų rajono Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos Kernavės Juozo Šiaučiūno pradinio ugdymo skyriaus (Asta Jurkevičienė) ir 6 iš Jonavos r. Upininkų pagrindinės mokyklos (Aušra Liutkevičienė, Danguolė Vasiliauskienė, Rasa Ambrulevičienė, Aušra Kontautė, Ligita Morkūnienė, Asta Jampolceva). Džiaugiamės, kad nepasididžiavo ir mūsų pasiklausyti atvyko viešnios iš Vilniaus rajono Maišiagalos vaikų lopšelio – darželio.

Susipažinę su mokyklose vykdomais projektais, galėjome šiek tiek atsipūsti. Pertraukėlės metu svečiai galėjo apžiūrėti technologijų mokytojo metodininko Kęstučio Stankevičiaus ir jo mokinių parengta netradicinių žvakidžių paroda, skirta Mirusiųjų atminimo dienai. Šiek tiek pailsėję, konferencijos dalyviai būrėsi į burtu keliu suskirstytas komandas.

Komandos rinkosi į skirtingas klases, kuriose jų jau laukė antros renginio dalies vadovai ir praktinės užduotys. Komandos nariai buvo suskirstyti į dar mažesnes grupeles. Grupėse diskutuota, kuo gi skiriasi didelis ir mažas projektas? Vieningai nuspręsta, bet kokiam projektui reikia pasiruošti. Projekte svarbiausia – mokyti, stebėti, skatinti, dirbti, inicijuoti ir, aišku, surasti svarbią problemą. Tai lyg ir galvos skausmas, tačiau mokytojas, kuris norės paįvairinti savo pamoką įdomia veikla, tikrai suras įvairių būdų tai padaryti.

Diskutuota ir apie tai, jog mokytojas negali vesti vien tik savo dalyko pamokos. Integracija- tai jungimasis į visumą,  svarbus aspektas projektinėje veikloje. Didelį galvos skausmą mokytojui kelia vertinimas. Ne veltui šiemet vertinimas yra prioritetinė mokyklų veikla. Svarstėme, kuo remdamiesi mokinį vertiname, kuo svarbus mokinio įsivertinimas.

Grupinio darbo metu kalbėta ir apie tai, kad svarbios ir bendrosios kompetencijos: pasitikėjimas savimi, pozityvus bendravimas, tikslingas priemonių naudojimas, gebėjimas pagrįsti savo idėjas, domėjimasis naujais dalykais, savęs pažinimas. Žinoma, tai tik mažos dalys iš bendrųjų kompetencijų sąrašo, kurios svarbios kiekvienam mokiniui, svarstyta, kurios iš jų svarbios vykdant projektinius darbus. Aptartos ir sėkmės sąlygos atlikus projektą iki galo. Diskutuota, kuo svarbus projektas mokyklos ribose. Jei jis sėkmingas mokykloje, mokytojai su mokiniais turi galimybę pasirodyti respublikoje.

Aptarus visus kriterijus, nuomonės susistemintos ir surašytos ant debesų, į lietaus lašus. Debesys – tai mokytojai, kurių mintys telkiasi lietaus lašuose. Lašuose, kurie, krisdami į žemę, tepakelia naują gyvybę naujoms idėjoms ir turtingiems darbams.

Po grupinio darbo aptarimo visų laukė smagiausia dalis – padėkos ir dovanėlės. Pranešėjams buvo įteikti pažymėjimai, visi konferencijos dalyviai gavo po rankų darbo molio suvenyrą (juos pagamino technologijų vyr. mokytoja S. Bartulienė su įvairių klasių merginomis), mokyklų atstovams buvo įteikti mūsų mokyklos kalendoriai.

Mažieji projektai – tai vienas iš būdų atskleisti žmogaus prigimtyje glūdintį kūrybinį nusiteikimą. Organizuodamas ir vykdydamas tokius projektus, mokytojas padeda mokiniams pažinti save, aplinką, kurioje gyvena, įgyti bendravimo įgūdžių, plėtoti savo kūrybiškumą. Kūrybiškumas gimsta paprastoje veikloje, laisvoje aplinkoje, tam tikra situacija duoda galimybę būti kūrybingu, ji gimsta čia ir dabar, dažnai net nesusimąstome, jog už viso to slypi paprasta, bet veikli, iniciatyvi ir kūrybiška mokytojo asmenybė.

Jurgita Striškienė


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


aštuoni − penki =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]