Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Širvintų miesto bendruomenė kelia miestiečiams aktualius klausimus

Širvintų miesto bendruomenė, siekdama geriau suprasti savivaldos vietą bendruomenės gyvenime ir savivaldybės funkcijas bei darbo principus, taip pat norėdama paskatinti dialogą ir spręsti problemas drauge, iniciavo susitikimą su Širvintų rajono savivaldybės atstovais.

Susitikime dalyvavo Širvintų rajono meras V. Jasiukevičius, jo pavaduotojas A. Jozonis, Administracijos direktorė E. Davidavičienė, jos pavaduotoja R. Tamošiūnienė, Širvintų rajono bendruomenės pirmininkė A. Skeberienė ir bendruomenės atstovai.

Pagrindinis šio susitikimo tikslas buvo išsiaiškinti Širvintų Lauryno – Stuokos Gucevičiaus gimnazijos stadiono ir sporto salės sutvarkymo galimybes. Jau ne vienerius metus tai įvardinama kaip opi miesto problema, nes stadiono ir sporto salės būklė apverktina, o čia mokosi vaikai – pelkės, pelėsiai nestiprina jų sveikatos, nepuošia miesto ir nėra funkcionalūs.

Tačiau nors problemos ir eskaluojamos tiek valdžios, tiek gimnazijos vadovų ir bendruomenės lygmeniu, ledai juda pernelyg lėtai ir finišas kol kas nėra aiškus.

Specialistai pateikė išvadą – tai ne melioracijos problema, o lietaus nutekėjimo ir tą problemą išspręstų visoje teritorijoje padarius lietaus nutekėjimo sistemos darbus. Vieta, kurioje randasi gimnazija yra žemesnė, lyginant su visu landšaftu, tad čia susirenka lietus iš aplink.

Savivaldybės atstovų buvo klausta, kodėl darbai nebuvo daromi kompleksiškai, kai buvo renovuojama Gimnazija. Administracijos direktorė E. Davidavičienė atsakė, kad Lietuva tik dabar apsižiūrėjo, kad visus klausimus riekia spręsti kompleksiškai, tad apie kompleksiškumą galima bus kalbėti rengiant projektus pagal 2014-2020 metų strategiją. Iki šiol Gimnazija buvo renovuojama atsižvelgiant į duotas sąlygas tuo laikotarpiu, kai darbai buvo planuojami ir vykdomi. Projektinis finansavimas vyksta pagal savo taisykles, visi kiti darbai turi būti atlikti iš savo lėšų. O vienam objektui yra skirtas tam tikras limitas skolinimuisi. Ir yra bendras savivaldybės skolinimosi limitas, kurio peržengti nevalia. Kol kas kompleksiškai pavyko sutvarkyti tik „Buratino“ darželį.

Susitikimo metu prisiminta ir Širvintose nesėkmingai pasibaigusi stadiono – sporto komplekso istorija. Buvo prisiminta, kokie žingsniai nueiti, ko pritrūko ir dėl kokių priežasčių projektas neįgyvendintas. „Gal ir labai išmintingai pasielgta, kad nepritarta tam projektui, nes būtų buvę padaryti dideli pažeidimai ir kai kurie Tarybos nariai ir vadovai gal būtų išėję iš darbo, kaip rodo kitų rajonų, pavyzdžiui Alytaus praktika, kur vadovai išėjo iš darbo, kai kurie ir su antrankiais“ – projekto žlugimo istoriją prisiminė Širvintų rajono meras Vincas Jasiukevičius, tuo metų buvęs vienas didžiausių stadiono projekto priešininkų.

Bendruomenės pirmininkė nuosekliai klausinėjo savivaldybės atstovų apie padarytus ar nepadarytus darbus, aiškinosi ar nebuvo darbo spragų, dėl kurių užsivilkino Gimnazijos stadiono sutvarkymo planai ir darbai.

Kartu aiškintasi, kaip vyksta projektų finansavimas, kada galima kokių lėšų tikėtis ir ar turi prasmės be projektinio kvietimo belstis į ministerijų, departamentų duris. „Ne savivaldybių norų pildymas ministerijose vyksta, kad mes parašėm ir mums skiria“ – sakė Administracijos direktorė.

Širvintų miesto bendruomenės pirmininkė A. Skeberienė teiravosi, kur buvo panaudoti pinigai, kurie buvo numatyti strateginiame rajono plane stadiono nusausinimui – pagal to plano infrastruktūros ir verslo aplinkos tobulinimo programą. Buvo paaiškinta, kad biudžetas yra nepakankamas ir daugelis planų lieka neįgyvendinti. O kaip buvo panaudoti tos eilutės pinigai, savivaldybės atstovai žadėjo atsakyti raštu.

Kitas bendruomenės keltas Gimnazijai aktualus klausimas – kelias į Maximą. Kai vyko I. Šeiniaus gatvės rekonstrukcija, buvo padarytas laikinas kelias, kuris iki šiol naudojamas ir yra problema mokyklai. Šis klausimas trumpai aptartas, tačiau atsakyta, kad tai ne savivaldybės kompetencijos klausimas, jį turi spręsti sklypų savininkai – Gimnazija, „Lelija“. Mero padėjėjas A. Jozonis informavo, kad šis klausimas jo ir Gimnazijos direktorės jau yra sprendžiamas ir jis pasirūpins, kad būtų išspręstas iki galo.

Taip pat susirinkimo metu apžvelgtas įvairių projektų Širvintų rajone įgyvendinimo eiliškumas ir specifiškumas – investicijos kaimuose, miesto planavimo dokumentai. Galvojama apie daugiabučių namų teritorijų planus. Čia vėl kilo diskusija – kaip sutvarkyti žemę aplink daugiabučius – paskirstyti kiekvienam po sklypą ar palikti bendrų viešų erdvių.

Planuose ir noruose tokie dideli projektai, kaip Jaunimo parkas prie bažnyčios, Kalnalaukio gatvės rekonstrukcija, gatvė prieš Sporto mokyklą, Sporto mokyklos sutvarkymas. Viskas eigoje, viskas planuojama. Iš skubesnių planų – kilnojamo namelio sportininkams pastatymas stadione prie karių kapų – taip pat objektas, keliantis klausimų – ar verta investuoti į stadioną, kuris neatitinka reikalavimų – yra per mažas. Analizuota ir aiškintasi daugybe klausimų ir temų, aktualių žmonėms.

Besidomintys gali parsisiųsti susirinkimo garso įrašą čia.

Po susirinkimo jį inicijavusi Širvintų bendruomenės pirmininkė Alina Skeberienė sakė, kad planuoja ir daugiau tokių susitikimų – kad užsimegztų lygiavertis dialogas, sumažėtų atstumas tarp valdžios ir visuomenės: „sieksime lygiaverčio bendravimo, kuomet pasitikima vieni kitais, nebijoma tartis, ieškoti, nebijoma išsakytos kritikos, o ieškoma bendrų sprendimų arba atsakymų į klausimus“.

 

Vilma Valiukevičienė


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

9 Komentarai (-ų)

 1. Jau sako:

  Prisimink,miesto sventoe,jos neetiskas zvengimas

 2. LSK sako:

  tikrai NE, aš džiaugiuosi, kad Širvintose atsirado aktyvių žmonių bendruomenė, kuriems rūpi savas miestas.

 3. Jau sako:

  Jau cia pati apie save? Neetiska

 4. LSK sako:

  Manau kiekviena partija apsidžiaugtų, jei tokia nesavanaudė, veikli ir protinga moteris sutiktų būti jų sąraše. Bet ji tikrai nesiveržia į politiką.

 5. tai sako:

  gi bande pas Astika. Pajuokino zmogus. Nurimtu jau gal Avataras.

 6. Kas sako:

  Kas gi ja i sarasus priimtu,turbut didesnes gedos but negali

 7. tai sako:

  tai, kad ji rinkimuose nedalyvauja :) Sąrašus prieš rašydami bent pavartykit

 8. tiesa sako:

  Rinkimai….

 9. Jo sako:

  Skeberiene isivaziavo

Jūsų komentaras:


× keturi = aštuoni

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]