Širvintiškiai ir vėl stojo į Baltijos kelią    Širvintų rajono savivaldybės tarybos 2019-08-29 posėdžio darbotvarkė    Minint Baltijos kelio dieną lietuvių režisierių filmai nutiesia tiltus tarp Baltijos valstybių    Mūsų Baltijos kelias    Kada mūsų širdyse užgis okupacijų žaizdos?   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar pritartumėte siūlymui dalį kasmetinio biudžeto viešinimui skirti savivaldybės mažumos (opozicijos) veiklos viešinimui?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

“Užauginti skaitytoją: skaitome ir tobulėjame augdami“: išvyka į Vilnių

Gruodžio 10-ą dieną, grupė skaitytojų vaikų iš Širvintų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos filialų, drauge su bibliotekininkėmis išvyko į išvyką į Vilnių.

Ši išvyka buvo organizuota vykdant projektą „Užauginti skaitytoją: skaitome ir tobulėjame augdami“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Projekto tikslas: vaikų ir paauglių skaitymo skatinimas. Šia išvyka buvo paskatinti aktyviausi skaitytojai vaikai.

Pirmiausiai apsilankėme neseniai tik 2013-ųjų metų vasario 6 d. atvėrusiame duris Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre. (MKIC). Puikios sąlygos mokytis, skaityklos, asmeninės patalpos, kurias galima užsisakyti, sužavėjo visus. Mokslinės komunikacijos ir informacijos centras dirba kiekvieną dieną, 24 valandas per parą (išskyrus valstybines šventes). Galima tik palinkėti, kad ateityje tektų kuo dažniau lankytis šiame puikiame centre.

Vėliau apsilankėme Valdovų rūmuose.

Lietuvos valdovų rūmai (pilnas pavadinimas–Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai Vilniaus žemutinėje pilyje) – buvusi Vilniaus žemutinės pilies komplekso dalis.

Rūmai atstatyti 2002−2009-ųjų m. laikotarpiu pagal 1520−1530-ųjų m. šioje vietoje statytų renesanso stiliaus rūmų pavyzdį. Pastatas priklauso Vilniaus pilių rezervatui, jame įsikūręs nacionalinis muziejus. 2013-ųjų m. liepos 6-ą d. buvo atidarytas rūmų pirmasis korpusas.

Sužavėjo nuostabios krosnys, lubos, surinkti eksponatai. Juolab, kad kartu galėjome apžiūrėti ir gobelenų parodą. Nustebino maži lietuvių batai ir šarvai, kurie netiktų net ir 14-os metų vaikui.

Apsilankėme ir Vilniaus universiteto bibliotekoje. Ekskursijos gidė papasakojo istoriją. Apžiūrėjome P. Smuglevičiaus, J. Lelevelio, Aisčių sales, Rašytojų menę. Užlipome į obsevatorijos bokštą, pabuvojome Šv. Jonų bažnyčioje, kur įteikiami diplomai Vilniaus universiteto absolventams.

Katedros aikštėje grožėjomės nuostabia Vilniaus egle, kuri sužibo kalėdiniu laikotarpiu.

Grįžome maloniai pavargę, bet džiaugiamės susipažinę su Lietuvos knygų ir informacijos bei istorijos šventovėmis. Tikimės, kad tie, kurie pabuvojo šioje išvykoje, vis labiau pajus knygos ir informacijos galią ir supras, kad knyga suteikia sparnus gyvenimui.

Už pasidalintą rūpestį dėkoju Anciūnų bibliotekos bibliotekininkei Ritai Makauskienei, Lapelių bibliotekos bibliotekininkei Janei Stravinskienei, Družų bibliotekos bibliotekininkei Reginai Smailienei, Bartkuškio bibliotekos bibliotekininkei Elvyrai Ramaneckienei, Musninkų bibliotekos bibliotekininkei Andželai Rolienei, o už tai, kad kelionės metu viskas vyko sklandžiai šių bibliotekų skaitytojams vaikams.

Širvintų viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Dalia Taparauskienė

 

 

 

 


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


× aštuoni = aštuoni

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]