Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

A. Kubilius. Ar savivaldos rinkimai bus apsaugoti nuo Darbo partijos „juodųjų buhalterijų“?

Kaip-isgaruoja-laimeti-milijonai_img_newsarticle560Seimo vadovė Loreta Graužinienė į mano pastangas padėti jai kaip Seimo Pirmininkei išsiaiškinti, kas vyksta Darbo partijoje, kurios pirmininke ji taip pat yra, atkirto, kad ji, kaip Seimo Pirmininkė neleis, kad Seimas aiškintųsi, ar Darbo partija vėl nenaudoja „juodosios buhalterijos“ metodus finansuodama savo partijos rinkimų kampaniją Vilniaus mieste. Galėjo L. Graužinienė, darydama tokį pareiškimą, taip grubiai ir nepainioti viešųjų ir privačių interesų – jeigu būdama Darbo partijos pirmininke, ji negali kaip Seimo Pirmininkė elgtis objektyviai tada, kai Seime yra nagrinėjamas klausimas, susijęs su Darbo partijos finansais, galėtų bent jau nusišalinti nuo parlamentinių sprendimų šiais klausimais priėmimo.

O aiškintis tikrai yra ką. Apie įdomius faktus rašė jau ir spauda: Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Ritas Vaiginas per 2 metus trims rinkimų kampanijoms sugebėjo paaukoti daugiau kaip 115 tūkst. litų asmeninių lėšų, jaunas ketvirto kurso studentas Benas Cechanavičius šiai rinkimų kampanijai paaukojo 10 tūkst. litų, Sergejus Petuchas paaukojo 46 800 litų, o tai yra dvigubai daugiau nei turi sukaupęs santaupų, pavasarį jauna Seimo Pirmininkės padėjėja, 24 metų Ieva Kačinskaitė-Urbonienė neturėdama jokių santaupų sugebėjo 40 tūkst. litų paremti partijos rinkimų į Europos Parlamentą kampaniją.

Moterys Darbo partijoje yra ne tik įtakingos, bet ir itin dosnios. Štai dabar paaiškėja, kad šią rinkimų kampaniją dosniai remia ir Antonina Greičiuvienė (kaip nurodo jos anketa – Valstybinės maisto veterinarijos tarnybos vyriausioji specialistė, valstybinė maisto produktų inspektorė), parėmusi rinkimų kampaniją maksimalia 46 800 litų suma, nors deklaruoja, kad turi tik 30 tūkst. litų santaupų, o per metus uždirba tik 45 559 litų pajamų.

Lygiai taip pat dar viena partijos kandidatė Palmyra Vinkšnaitė, dirbdama UAB „Lietuvos žirgynas“ direktoriaus pavaduotoja, sugebėjo taip pat paaukoti Vilniaus rinkimų kampanijai maksimalią 46 800 litų sumą, nors deklaruoja, kad turi tik 23 tūkst. litų santaupų ir per metus uždirba 56 314 litų pajamų.

Toks Darbo partijos kandidatų „dosnumas“, finansuojant Darbo partijos rinkimų kampaniją, yra tikrai vertas ypatingo dėmesio. Darbo partija jau yra pagarsėjusi „juodosiomis buhalterijomis“. Yra taip pat gerai žinoma, kad Kremlius tokias partines „juodąsias buhalterijas“ naudoja tam, kad įtakotų tokių partijų veiklą ir nuostatas visoje Europoje.

Iki šiol į tokius teisėtus įtarimus keliančius metodus, finansuojant Darbo partijos (ir kai kurių kitų partijų) veiklą, tiek Vyriausioji rinkimų komisija, tiek Valstybinė mokesčių inspekcija. tiek ir teisėsaugos institucijos žiūrėjo pro pirštus. Jeigu ir buvo atliekami kokie nors formalūs tyrimai, tai jie būdavo atliekami po rinkimų prabėgus keliems mėnesiams, ir dažniausiai apsiribodavo formaliais rezultatais.

Su tokia situacija taikstytis daugiau nebegalime. Todėl ir labai aiškiai sakome – dar iki savivaldos rinkimų turi būti atliktas esminis parlamentinis minėtų faktų tyrimas ir dar iki rinkimų turi būti padarytos esminės išvados. Nebegalima leisti, kad rinkėjai ir toliau būtų apgaudinėjami tokiais būdais, o savivaldybių tarybos nusiperkamos, naudojant tokių „juodųjų buhalterijų“, o gal ir svetimų valstybių pinigus. Todėl parlamentinis tyrimas tikrai įvyks, net jeigu tam ir priešinsis Seimo Pirmininkė, kuri vis dažniau užmiršta, kad ji yra ne tik Darbo partijos pirmininkė.

 

Seimo TS–LKD frakcijos Viešųjų ryšių informacija

 

______________________________________________________________

„Krašto naujienos“ informuoja, kad rubrikoje „Politika“ informacija skelbiama neatlygintinai. Čia talpinami pranešimai apie vietos savivaldos, LR Seimo, Europarlamento politikų veiklą, politinės naujienos ir politikų komentarai, pasisakymai.

Straipsnių ir pranešimų talpinimo tvarka:

Straipsnius, išsaugotus Word formatu, galima atsiųsti el. paštu [email protected]

Straipsniai patalpinami per 1-3 darbo dienas.

Straipsniai talpinami atsiuntimo laiko eilės tvarka.

Straipsniai neredaguojami, nekoreguojami, netrumpinami.

Prie straipsnio talpinama iki 5 nuotraukų, išsaugotų JPG formatu.

Redakcija nebūtinai sutinka su straipsnyje išsakyta nuomone ir už straipsnių (išskyrus pasirašytų „Krašto naujienų“ vardu) turinį neatsako.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


septyni + = aštuoni

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]