Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Skaidrius rinkimus mūsų rajone sieks užtikrinti “Baltosios pirštinės”

Iki 2015 metų Savivaldos rinkimų likus mažiau nei dviems mėnesiams Širvintų rajono savivaldybėje apsilankė visuomeninės organizacijos “Baltosios pirštinės” vadovas Simas Simanauskas. Svečio tvirtinimu, jų organizacija veikia dar tik trečius metaus, tačiau yra suinteresuota siekti, kad visi rinkimai vyktų sklandžiai ir skaidriai. Nors iki rinkimų dar nemažai laiko, tačiau “Baltosios pirštinės” jau keliauja po visas Lietuvos savivaldybės, susitinka su merais, savivaldybių administracijų vadovais, apygardų rinkimų komisijų vadovais.

Organizacijos vadovas pasakojo, kad rinkimų stebėsena jau vyksta visą pusmetį. Žinomi įvairūs rinkimų balsų pirkimo atvejai. Beje, svečias pastebėjo, kad iš rinkimų gauti naudos jau siekia ne vien partijos, bet ir kai kurie gyventojai, siūlydami surinkti reikiamą skaičių balsuotojų už tam tikrą atlygį.

“Baltosios pirštinės” jau dabar gauna pranešimų apie rinkimų pažeidimus. Šiuo metu akyviai rinkėjams į namus vežamas alus, cigaretės, konservai. Kiekvienas atvejis yra kruopščiai tiriamas ir bus siekiama, kad tiek perkantieji, tiek parduodantieji balsus būtų baudžiami. Netrukus Širvintų rajono gyventojus ketinantys aplankyti savanoriai aiškins žmonėms apie tai, kokios baudos gresia tiems, kurie užkimba už nesąžiningų politikų kabliuko. Tikimasi, kad žmonės, sužinoję, kokios sankcijos jiems gresia, atidžiai paskaičiuos, kad labai jau brangus tas neva dovanojamas alus gaunasi.

Ypatingą dėmesį “Baltosios pirštinės” skirs toms partijoms ir rajonams, kur jau ankstesniuose rinkimuose yra nuskambėję pažeidimai, kur jau būta patekimų į teisėsaugos akiratį. “Baltųjų pirštinių” savanoriai tvirtina nenusileisią ir darysią viską, kad visi pažeidėjai ir pažeidimai būtų užfiksuoti, kad kaltieji būtų nubausti.

Diskusijos metu kalbėta ir apie tai, jog reikia keisti įstatymus ir rinkimuose nusižengusias partijas eliminuoti iš rinkimų. Tai vienintelis būdas sustabdyti papirkinėjimus. Simas Simanauskas tvirtino, kad apie tokią kovą su rinkėjų papirkinėjimais jau yra kalbama valstybės lygmeniu ir tikėtina, kad vieną dieną toks įstatymas bus.

Širvintų rajono meras Vincas Jasiukevičius teigė: “Nuo neskaidrių rinkimų kenčia demokratija. Sekam, fotografuojame, tačiau to nepakanka. Prašome pagalbos išgyvendinant šį blogą įprotį.” Mero žodžiams pritarė Administracijos direktorė Elena Davidavičienė: “Labai jūsų laukiame ir tikimės bendradarbiavimo, kad rinkimai būtų skaidrūs.”

Širvintų rajono savivaldybės apygardos rinkimų komisijos pirmininkė Inga Matukaitė pritarė, kad “Baltųjų pirštinių” pagalba mūsų rajone yra reikalinga. Pirmininkės pavaduotoja Meilutė Saidienė akcentavo, kad būtų protinga, jei  savanoriai ir net policijos pareigūnai būtų nevietiniai, tada jie neturėtų jokių giminystės ar draugystės ryšių su pažeidėjais ir darbas vyktų kur kas sklandžiau.

Po susitikimo su rajono vadovais “Baltųjų pirštinių” vadovas Simas Simanauskas vyko rinkimų darbų aptarti į Širvintų policijos komisariatą.

 

Neringa Tuškevičienė

Nuotraukos autorės

______________________________________________________________

„Krašto naujienos“ informuoja, kad rubrikoje „Politika“ informacija skelbiama neatlygintinai. Čia talpinami pranešimai apie vietos savivaldos, LR Seimo, Europarlamento politikų veiklą, politinės naujienos ir politikų komentarai, pasisakymai.

Straipsnių ir pranešimų talpinimo tvarka:

Straipsnius, išsaugotus Word formatu, galima atsiųsti el. paštu [email protected]

Straipsniai patalpinami per 1-3 darbo dienas.

Straipsniai talpinami atsiuntimo laiko eilės tvarka.

Straipsniai neredaguojami, nekoreguojami, netrumpinami.

Prie straipsnio talpinama iki 5 nuotraukų, išsaugotų JPG formatu.

Redakcija nebūtinai sutinka su straipsnyje išsakyta nuomone ir už straipsnių (išskyrus pasirašytų „Krašto naujienų“ vardu) turinį neatsako.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

6 Komentarai (-ų)

 1. be pirštinės sako:

  To już przepraszam, panowie…O kokiu numeru skambintci kaip pamatai kad papirkineja ?

 2. Ponai sako:

  Be jokios abejomės reikia gaudyt, bet ar sugaudysite visas partijas :) ?

 3. ,. sako:

  po rinkimu partijos be jokiu pirstiniu sudaro koalicija taip kaip reikia ir visems cia nsusi… taip kad nevaidinkite sazininguoliu. juokinga kaip ruosiasi saziningai.

 4. sako:

  Nebūtų paperkamų piliečių, nebūtų ir papirkėjų.Dabar keičiamos taktikos ir metodai, iš anksto jau vežami pigūs konservai, aliejus, gėrimai ir parūkyti. jeigu valdžia imtusi įstatymų pataisų ir papirkinėjimu užsiimančiai partijai neleistų dalyvauti rinkimuose būtų gera pamoka ir kitiems, nes jie turėtų įrodyti, kad nepirko. Visi žino, mato, o sutavrkymo tempai lėti. Labai gerai, kad baltosios pirštinės pas mus dirbs dideliais pajėgumais. Gal gi bus tvarka. Rinkėjai būkite sąžiningi ir dori.

 5. Rasa sako:

  Netykiu jokiu skaidrumu, nes taip ir nera, nereikia kalbet,visi zinom, bet esam per mazi ka nors pakeisti.

 6. Baltosios pirštinės sako:

  “Labai jūsų laukiame ir tikimės bendradarbiavimo, kad rinkimai būtų skaidrūs.”…..reikia pagaut BAMBALISTUS ….IR jos i kaliuze

Jūsų komentaras:


keturi × aštuoni =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]