Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Darbo birža padės jaunimui įgyti darbo įgūdžių

Sausio 29 dieną Vilniaus teritorinės darbo biržos Širvintų skyriuje vyko informacinis renginys, kurio metu buvo pristatoma situacija darbo rinkoje Širvintų rajone, darbdaviams naudingos naujos aktyvios darbo rinkos politikos priemonės bei 2015 metais Širvintų rajonui skirtos Europos socialinio fondo lėšos įdarbinimui remti.

Renginio pradžioje susirinkusius pasveikino, pristatė dienotvarkę ir perskaitė pranešimą “Situacija Širvintų rajono darbo rinkoje” Vilniaus teritorinės darbo biržos Širvintų skyriaus vedėja Svajone Žedavainienė.

Iš pranešimo matome, kad 2014 metais sumažėjo registruotų bedarbių skaičius, deja, įdarbinta buvo taip pat mažiau asmenų. Kaip ir anksčiau, Širvintų rajone daugiau bedarbių vyrų nei moterų ir daugiau bedarbių kaime, nei mieste.

Pagal pateiktus duomenis galima sakyti, kad “patraukliausias” bedarbis Širvintų rajone yra 40-49 metų moteris iš miesto, turinti vidurinį – profesinį išsilavinimą ir norinti (galinti) dirbti paslaugų sferoje.

Įdomus faktas, kad 2014 metais registruotas istorinis faktas – Darbo biržoje buvo įregistruota daugiau laisvų darbo vietų, nei bedarbių.

Vilniaus apskrityje mažesnis nedarbas yra tik Trakų, Elektrėnų ir Vilniaus miesto savivaldybėse.

Be pavadinimo

Pranešimą “Europos Socialinio Fondo finansuojamų  projektų įgyvendinimas Širvintų rajone 2015 m.” pristatė vyriausioji specialistė Jolanta Bučienė.

Vilniaus teritorinės darbo biržos Širvintų skyrius 2015 metais įgyvendina 5 projektus (profesinio mokymo, įdarbinimo subsidijuojant, darbo įgūdžių įgijimo rėmimo, darbo rotacijos ir bedarbių teritorinio judumo), finansuojamus iš Europos socialinio fondo lėšų, kurių bendra vertė per 634 tūkst. EUR.

Pristatyti projektai ir jų rezultatai:

“IŠLIK DARBO RINKOJE”, kuris skirtas spartinti nedirbančių asmenų, ypač socialiai pažeidžiamų, sugrįžimą ir įsitvirtinimą darbo rinkoje;

“ILGALAIKIŲ BEDARBIŲ ĮDARBINIMO RĖMIMAS”, kurio tikslas – padėti ilgalaikiams bedarbiams ir ilgą laiką nedirbusiems, t.y. iki įsiregistravimo teritorinėse darbo biržose nedirbusiems 2 metus ir ilgiau, asmenims, registruotiems teritorinėse darbo biržose, įgyti ar tobulinti kvalifikaciją ir (ar) įgyti kompetencijų, trūkstamų darbo įgūdžių tiesiogiai darbo vietoje, integruotis į darbo rinką ir joje įsitvirtinti;

“NEKVALIFIKUOTŲ ASMENŲ KOMPETENCIJŲ DIDINIMAS”, kurio tikslas padidinti nekvalifikuotų bedarbių, registruotų teritorinėse darbo biržose, motyvaciją įsidarbinti, pagelbėti jiems spręsti emocines, asmenybės ir bendravimo problemas, sudarančias kliūtis jų užimtumui, padėti įgyti ar tobulinti kvalifikaciją ir (ar) įgyti kompetencijų, trūkstamų darbo įgūdžių tiesiogiai darbo vietoje, integruotis į darbo rinką ir joje įsitvirtinti;

“ĮGYK PAKLAUSIĄ PROFESIJĄ”, kuris siekia Padėti teritorinėse darbo biržose registruotiems bedarbiams, nepriklausantiems ilgalaikių, ilgą laiką nedirbusių ir vyresnių nei 55 metai tikslinėms grupėms, įgyti naują kvalifikaciją ar tobulinti turimą. Prioritetą skirti asmenims, atleistiems iš įmonių dėl Rusijos embargo;

“VYRESNIO AMŽIAUS BEDARBIŲ RĖMIMAS”, projekto tikslas – Padėti teritorinėse darbo biržose registruotiems 55 ir daugiau metų amžiaus bedarbiams, integruotis į darbo rinką.

Pranešimą “Naujų Aktyvios darbo rinkos politikos priemonių  pristatymas” pristatė skyriaus vedėjo pavaduotoja Rita Dalalienė. Šis pranešimas sukėlė daugiausia diskusijų. Pristatytos dvi naujos priemonės – darbo įgūdžių įgijimo rėmimo sutartis ir savanoriška praktika.

Darbingų asmenų iki 29 metų iniciatyva darbo įgūdžiai gali būti įgyjami pagal dvišalę darbo įgūdžių įgijimo sutartį, kuri pasirašoma su darbdaviu, sudarančiu galimybę trūkstamus darbo įgūdžius įgyti tiesiogiai darbo vietoje. Užpildžius sutartį, apie ją nebūtina pranešti sodrai, žmogus neišbraukiamas iš Darbo biržos, pasibaigus sutarčiai, žmogus gauna pažymėjimą, kad įgijo tam tikrų įgūdžių. Tai padėtų jaunimui įgyti įgūdžių ir rasti darbo. Padėjusi įgūdžius įgyti įmonė atlyginimo ir mokesčių nemoka.

Norintys save išbandyti jaunuoliai gali atlikti savanorišką praktiką. Savanorišką praktiką abipusiu susitarimu pasirinktoje įmonėje, įstaigoje, organizacijoje ar kitoje organizacinėje struktūroje iki 2 mėnesių per kalendorinius metus savanoriškai gali atlikti asmenys iki 29 metų. Savanoriškos praktikos metu atlyginimas taip pat nemokamas, tačiau būtina apie sutartį pranešti sodrai.

Susirinkusiems kilo klausimų – dėl savanoriškai dirbančių žmonių be atlygio motyvacijos, atsakomybės, draudimo. Darbo biržos specialistės informavo, kad ši praktika jau daug metų taikoma visoje Europoje ir gal skamba ne taip įtikinančiai, tačiau iš tiesų labai padeda jaunimui pradėti dirbti ir įsitvirtinti darbo rinkoje. “Juk dažnai jaunimas susiduria su problema, kai jiems sakoma – priimčiau į darbą, bet neturi darbo įgūdžių, o jaunimas sako – kaip man jų įgyti, jei niekas į darbą nepriima” – situaciją pristatė Darbo biržos specialistės. Tikimasi, kad naujosios priemonės padės spręsti šią problemą.

Vilma Valiukevičienė

 

 


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


− keturi = penki

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]