Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Henrikas Orakauskas pristatė originalaus dydžio skulptūros I. Šeiniui maketą

Pirmadienį iš pat ryto į Širvintų rajono savivaldybę atkeliavo lietuvių ir švedų rašytojas, Lietuvos diplomatas, spaudos darbuotojas Ignas Šeinius (Jurkūnas). Suprantama, kad atvyko ne pats diplomatas, o tik jam ruošiama skulptūra, tiksliau – jos maketas. Šį kartą konkurso nugalėtojas ir skulptūros autorius skulptorius Henrikas Orakauskas visuomenei pristato originalaus dydžio skulptūros maketą.

Nešant maketą į Savivaldybės pastatą, kurio pirmame aukšte ir bus jis eksponuojamas, krito į akis, kad du vyrai lengvai jį pakelia ir neša be didelių pastangų. Kaip „Krašto naujienoms“ paaiškino autorius, maketo pagrindas yra putų polistirenas. Iš suklijuotų lakštų skulptorius išdrožė maketą. H. Orakauskas pasakoja, kad šis maketas į Širvintas turėjo atkeliauti kur kas anksčiau. Tačiau įvyko tai, kas gerokai išgąsdino skulptorių ir suteikė papildomo darbo. Maketą nupurškus dažais įvyko kažkokia cheminė reakcija ir visas maketas pasidengė pūslėmis. Autoriaus akyse maketas tiesiog nyko. Tuomet pasitelktas plastelinas ir skulptūra suremontuota.

Autorius pasakojo, kad šį maketą bus galima išsinešti į lauką ir panešioti po skulptūrai numatytas vietas. Tuomet geriau matysis, kaip skulptūra derės prie aplinkos ir kur geriausia ją statyti.

„Apgyvendinant“ skulptūros maketą savivaldybėje, skulptorius atviravo, jog norėtų, kad paukšteliai blizgėtų, kad juos praeiviai norėtų paliesti. Ir padaryti tai galės kiekvienas, nes skulptūra nebus pakelta aukštai nuo žmogaus. Skulptoriaus sumanymu, Ignas Šeinius stovės ant nedidelio pakilimo, kad būtų lygus su praeiviais, kad žmonės nepasijustų žemesni, menkesni.

Dar liko labai daug darbo. Skulptorius, išnagrinėjęs visas klaidas ir pastabas, turės padaryti gipsines formas, tuomet nulieti vaškinę skulptūrą, o jau tuomet liejikai lies bronzinę skulptūrą.

Henrikas Orakauskas minėjo, kad bus dėkingas už išsakytas mintis ir pasiūlymus. Skulptūros sukūrimo Ignui Šeiniui iniciatyvinės grupės pirmininkė Danutė Miliukienė džiaugėsi, kad darbai juda į priekį ir kad visame kūrimo procese gali dalyvauti visuomenė. Taip paminklas didžiam žmogui taps visų mūsų dalimi.

„Krašto naujienos“ primena, kad prisidėti prie šio garbingo projekto gali kiekvienas: vieni – pagalba, kiti – patarimais, treti – pinigais. Nelikime abejingi.

Neringa Tuškevičienė

Nuotraukos autorės


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


vienas × aštuoni =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]