Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kiaukliuose dviguba šventė

Vasario 21-osios vidurdienį Kiaukliuose neįprastas sujudimas. Visi skubėjo į Kiauklių kultūros namus ir ruošėsi kiaukliškiams ilgai lauktai ir įsimintinai šventei. Po pietų prie Kiauklių kultūros namų jau buriavosi minia žmonių. Vieni laukė Kiauklių kultūros namų atidarymo po renovacijos akimirkos, kiti- Zibalų seniūnijos kultūros dienos šventės.

Atvykus svečiams Lietuvos respublikos seimo narei Ritai Tamašunienei  Širvintų savivaldybės merui Vincui Jasiukevičiui, vicemerui Andriui Jozoniui , administracijos direktorei Elenai Davidavičienei  ir pavaduotojai Rasai Tamošiūnienei, rangovui Alvydui Miseliui, Kultūros centro pavaduotojui, einančiam direktoriaus pareigas Arūnui Vaitkevičiui,  prasidėjo iškilminga ir įsimintina šventė. Valdžios atstovams perkirpus simbolinę juostą, o rangovui A. Miseliui įteikus raktą vėl  duris atvėrė Kiauklių kultūros namai. Tik šį kartą jie dar jaukesni, gražesni, neatpažįstamai pasikeitę ir šilti. Visi, kurie prisidėjo prie šių namų renovacijos, susirinkusiųjų akivaizdoje įžiebė simbolinį židinį. Rajono meras V. Jasiukevičius nešė šviesą už ateitį, Administracijos direktorė nešė šviesą už praeitį, Vita Majerienė nešė šviesą už dainą, Audronė Burakovienė nešė šviesą už kolektyvus, Vita Janavičienė už bendruomeniškumą, Arūnas Vaitkevičius nešė šviesą už dabartį.

Įsižiebus židiniui, nurimus sveikinimo kalboms ir Kiauklių vokalinio moterų ansamblio „Vilkesa“ dainoms Kiauklių filialo vedėja Asta Amankavičienė į sceną pakvietė mūsų mylimą, nors ir laikinai Zibalų seniūnijos seniūno pareigas einančią seniūnę Laimutę  Griškienę, kuri visus pakvietė į Zibalų seniūnijos kultūros dienos koncertą.

Seniūnijos diena prasidėjo teatralizuotu spektakliu pagal. J. Gurauskio apysaką „Šalaputris“. Aptiekorius Vincas  Šalaputris  (Virginas Pajaujas) įkliuvo į meilės pinkles ir bandė išsirinkti sau mylimąją. Kunigundos Survilaitės (Zibalų bendruomenės pirmininkė Svetlana Stankevičienė) pasirinkti nebuvo kaip, o gal nelabai ir mylėjo, o ekušerė Elvyra (Vaida Dilienė) gal ir būtų buvusi tinkama ir mylima, bet jai to Putriaus tikrai nereikėjo. Supratimo ir paguodos Šalaputris sulaukė iš kaimo pletkorkos Vaclavos (Šešuolėlių I ir II kaimų bendruomenės pirmininkė Vaclava Snitkienė). Teatralizuotas scenas keitė muzikiniai (intarpai). Dainavo Zibalų  pagrindinės mokyklos mokinės: Rusnė Četrauskaitė (mokytoja Jūratė Aniūkštienė) ir Nikolė Vaitkūnaitė (mokytoja Jurgita Stankevičienė), fokstrotą ,,Pavasario linksmybės“ grojo muzikantas Stasys Markevičius, skambias dainas dainavo Kiauklių vokalinis moterų ansamblis (vadovė Audronė Burakovienė), o į užsakų iškilmes Šalaputris ir Kunigunda pasikvietė visiems gerai žinomą Anciūnų kaimo kapelą (vadovas Gediminas Makauskas).

Ilgai laukta šventė baigėsi, bet namo skirstytis neskubėjom. Norėjome dar pasibūti drauge, pasikalbėti su senai matytais draugais ir bičiuliais, apžiūrėti mūsų visų naujus namus ir pasigrožėti parodomis. Grožėjomės L. Zagreckaitės tapybos darbų paroda „Ichis“, Laimos Andrikonienės tapytais paveikslais, Deivido Butkaus rankdarbių paroda „Laisvalaikio dovanos“, Kiauklių kaimo bendruomenės rankdarbių paroda „Moters pasaulis“, o taip pat Irenos Usavičienės, Danguolės Aleksejūnienės ir senjorės Ramutės Lisauskienės rankdarbiais, nustebino V ir Č. Kanapienių surinktų senovinių lempų paroda. Už parodas dėkojame Širvintų Viešosios bibliotekos Anciūnų  filialo vyr. bibliotekininkei R. Makauskienei, Kiauklių filialo vyr. bibliotekininkei Vidmantei Meškienei, Kiauklių kaimo bendruomenės narei Vaclavai Pajaujienei. Renginio režisierė ir scenarijaus autorė Asta Amankavičienė. O jai talkino ir scenorafiją kartu kūrė Virginas Pajaujas, Rimvydas Dilis.

Visi pasilikę buvo vaišinami Kiauklių bendruomenės  šeimininkių  gamintais balandėliais. Šventė užsitęsė iki vidurnakčio, bet neprailgo. Kad šventė pavyko pasakys tik joje buvęs, o kad ji įvyko tariame didelį ir nuoširdų AČIŪ Širvintų rajono savivaldybei,  Kiauklių filialo generaliniam rėmėjui Petrui Kazlauskui, šeimininkėms,   Kiauklių kaimo bendruomenei ir senjorams, Širvintų savivaldybės Kultūros centrui ir visiems, kurie nepasididžiavo ir į mūsų šventę atvažiavo.

Vaida Dilienė


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

6 Komentarai (-ų)

 1. ko sako:

  Labai labai labai gražus Anciūnų kapelos koncertas.

 2. alio sako:

  visi kolektyvai labai šaunus. O jau aktoriai – ok

 3. Anonimas sako:

  Labai gerai pasirodė Anciūnų kapela.

 4. Draugė sako:

  Asta, esi šaunuolė. Taip ir toliau. Sveikinimai Kiaukliams su atidarymu

 5. ir sako:

  graži šventė buvo.

 6. taip taip sako:

  buvo svente, buvo.

Jūsų komentaras:


keturi + = dešimt

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]