Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Rinkimų dalyvių sąžiningumą stebės pareigūnai

rinkimaiKovo 1 d. prasideda savivaldybių tarybų ir mero rinkimai. Artėjant rinkimų laikotarpiui politinės reklamos ir agitacijos vis dažniau pasirodo televizijos ekranuose, spaudoje, reklaminiuose lankstinukuose.

Pagal Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų rinkimų įstatymą rinkimų dienomis rinkimų agitacija, neatsižvelgiant į jos būdus, formą ir priemones, draudžiama likus 30 valandų iki rinkimų pradžios ir rinkimų dieną iki balsavimo pabaigos, išskyrus nuolatinę vaizdinę agitaciją tam skirtose vietose, jeigu ji iškabinta likus ne mažiau kaip 48 valandoms iki rinkimų pradžios.

Prasidėjus rinkimų politinei kampanijai, taip pat rinkimų dieną, draudžiama tiesiogiai ar netiesiogiai pirkti rinkėjų balsus, dovanomis, paslaugomis ar kitokiu atlyginimu skatinti rinkėją ar rinkimų teisę turintį asmenį dalyvauti arba nedalyvauti rinkimuose, balsuoti už arba prieš vieną ar kitą numatomą kandidatą ar kandidatų sąrašą, taip pat žadėti už balsavimą atsilyginti rinkėjams po rinkimų turint tikslą paveikti rinkėjų valią.

Širvintų rajono policijos pareigūnai stebės rinkimų apylinkių prieigas ir prižiūrės kaip laikomasi įstatymo, atliks viešus ir neviešus stebėjimus. Nesąžiningu balsavimu įtariami asmenys, balsų pirkimu įtariami asmenys bus tikrinami, įtarimams pasitvirtinus, bus imamasi atitinkamų priemonių. Už rinkimų agitacijos ir balsavimo tvarkos pažeidimus, neteisėtą rinkimų biuletenių perdavimą, trukdymą pasinaudoti rinkimų teise, balsavimą už atlygį taip pat už rinkimų dokumentų sunaikinimą, sugadinimą, pagrobimą ar paslėpimą numatyta atsakomybė tiek pagal LR ATPK  2072, 2073, 2074, 2075, 2077, str. taikoma bauda nuo įspėjimo iki 14481 eurų tiek pagal Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 172,175173, str. gali grėsti ir laisvės atėmimas iki trejų metų.

Skaidrius rinkimus rajono policijai padės užtikrinti ir visuomeninė organizacija „Baltosios pirštinės“, kurios vadovas Simas Simanauskas buvo atvykęs į susitikimą su rajono vadovais, taip pat rinkimų darbus aptarė su Širvintų rajono policijos komisariato viršininku Eriku Jaloviku. Organizacija yra suinteresuota siekti, kad visi rinkimai vyktų sklandžiai ir skaidriai.

Piliečiams pastebėjus ar net užfiksavus jog rinkėjai yra paperkami, vežami į rinkimų apylinkes ar kitaip raginami balsuoti rinkimų dieną už vieną ar kitą partiją, vieną ar kitą kandidatą, apie pažeidimą turėtų pranešti Vyriausiajai rinkimų komisijai numeriu 1855 arba skambinti Širvintų rajono policijos komisariato budinčiajam pareigūnui numeriu (8 382) 51202.

Širvintų rajono policijos komisariato informacija


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


aštuoni + du =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]