Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Širvintų apygardos rinkimų komisija nagrinėja galimus pažeidimus

Stebėsenos grupė nesugebėjo sunumeruoti skundų

Palengva įsibėgėja rinkimų maratonas. Jau darbą pradėjo apylinkių komisijos. Kur bepasisuktume – aibės reklamos ir pažadų. Tačiau kandidatai nerimsta ir kovoja ne vien save girdami, bet ir oponentus skųsdami. Širvintų rajono apygardos rinkimų komisija gavo aibę skundų, kurie buvo nagrinėjami posėdyje. Teisybės dėlei derėtų pastebėti, kad skundai gauti beveik prieš mėnesį, tačiau svarstomi buvo tik dabar.

Posėdyje dalyvavo devyni apygardos komisijos nariai. Pirmu klausimu – skundų nagrinėjimas.

Gauta daug skundų, kuriuos galima suskirstyti į kelias grupes. Visų skundų autorius – Darbo partija. Stebėsenos komisija (pirmininkas Sigitas Kirtiklis, narės Nijolė Lubienė ir Lina Januškevičienė) apsvarstė skundus ir pateikė savo išvadas.

Stebėsenos komisija vienintelį Pauliaus Visacko straipsnį – atsakymą į žurnalisto klausimą, kaip įsivaizduoja Širvintas po dvidešimties metų – nutarė laikyti ne politine reklama (N. Lubienė balsavo, kad tai politinė reklama, S. Kirtiklis ir L. Januškevičienė, kad tai nėra politinė reklama).

Vadovai negali sveikinti rajono gyventojų?

Vadovų sveikinimas gyventojams

Vadovų sveikinimas gyventojams

Toliau sekė Savivaldybės administracijos vadovų: mero Vinco Jasiukevičiaus, vicemero Andriaus Jozonio, administracijos direktorės Elenos Davidavičienės ir jos pavaduotojos Rasos Tamošiūnienės naujametinis sveikinimas ir metų apžvalga. Stebėsenos grupė nutarė, kad sveikinti gyventojus jau yra politinė reklama. Komisijos nariai priminė, kad sveikinama nuolat ir sistemingai, taip vadovai atlieka vieną savo funkcijų, tad pagal VRK rekomendacijas tai negali būti politinė reklama. Lygiai tas pats sakytina apie metų apžvalgą. Ji atliekama kasmet ir atsiskaityti rinkėjams savivaldybės vadovai privalo.

Nežinia, ką pagalvotų rajono gyventojai, įpratę kiekvienų švenčių metu perskaityti rajono vadovų sveikinimus ir ataskaitas spaudoje. Gal pamanytų, kad jie jau vadovams neberūpi? O gal to ir siekiama prieš rinkimus ir todėl skundžiama?

Ypatingas dėmesys liberalų reklamai

2015-01-19 13.25.05

LLS (Liberalų) politinė reklama

Aršių diskusijų sukėlė kandidato į merus J. Purvanecko ir  Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) plakatas ant Vilniaus g. 86 pastato. Stebėsenos komisija teigė, kad raidės, skelbiančios, jog tai politinė reklama, yra gerokai per mažos. Tačiau, kai jų paklausta, kaip tai nustatė, ar pamatavo, paaiškėjo, kad niekas nieko nematavo, net nebuvo nuvykę į vietą apžiūrėti. Stebėsenos grupės nariai argumantavo, jog jiems nemokama už šį darbą. Tačiau apygardos konisija yra pasiskirsčiusi į skirtingas darbo grupes ir tai įeina į jų pareigas, už kurias mokamas darbo užmokestis pagal VRK (Vyriausia rinkimų komisija) numatytus įkainius.

Raidžių dydis svarstytas ir kitų politinės reklamos plakatų, bet vėl gi – ta pati problema – niekas raidžių nematavo ir konkrečiai negali įvardinti, ar jos atitinka, ar neatitinka politinės reklamos reikalavimus.

Ginčytasi dėl liberalų reklamos vietų. Stebėsenos komisija mano, kad ant savivaldybei priklausančio statinio politinės reklamos neturėtų būti, o komisijos nariai klausė, ar nėra duomenų, jog politinė reklama pakabinta ant privačios pastato dalies. Tuo stebėsenos grupė nesidomėjo ir atsakyti negalėjo.

Paklausimą dėl kito liberalų plakato – ant automobilinės priekabos, stebėsenos grupė siuntė ir Policijos komisariatui. Gautas atsakymas, kad priekaba, pastatyta su politinės reklamos plakatu, nepažeidžia jokių KET.

Kliuvo ir “Krašto naujienoms”

VRK laikraštis "Krašto naujienos" yra registruotas kaip politinės reklamos skleidėjas

VRK laikraštis “Krašto naujienos” yra registruotas kaip politinės reklamos skleidėjas

Stebėsenos grupė nutarė, kad “Krašto naujienos” neturi teisės viešinti politinės reklamos, nes nėra deklaruoti jų įkainiai VRK. Buvo motyvuojama tuo, jog VRK puslapyje nurodomas kitas leidėjas, nei rašoma pačiame laikraštyje.

Laikraštis “Krašto naujienos” politinės reklamos kainas yra deklaravęs VRK, o ar bus pakeistas leidėjas, dar sprendžia Vyriausioji rinkimų komisija.

Nepatiko raidžių spalva

Dar vienas skundas gautas dėl ruošiamos politinės reklamos knygelės. Apygardos komisija privalo parengti informacinį biuletenį, kuriame rinkėjams pristatomi visi kandidatai į merus ir į savivaldą. Gautas skundas, kad kai kurios spalvos galimai asocijuojasi su tam tikramis partijomis (žali rašmenys gali asocijuotis su Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, raudoni – su socialdemokratų partija). Komisija atkreipė dėmesį, kad visiems kandidatams ir partijoms skaičių ir raidžių spalvos bei dydžiai yra vienodi, niekas nėra išryškintas. Tad pažeidimų nėra.

Stebėsenos grupė neatliko pareigos

Apygardos komisijos pirmininkė Inga Matukaitė ir jos pavaduotoja Meilutė Saidienė domėjosi, kodėl skundai nėra sunumeruoti, nenurodyta nei laikraščio, nei puslapio numeriai, ir paprašė parodyti svarstomus straipsnius laikraščiuose. Stebėsenos komisija atsisakė tai padaryti, motyvuojant, kad “tai mano asmeniniai laikraščiai ir galiu jų neduoti” ( N. Lubienė).

Apygardos komisijos sprendimu, paprašyta tinkamai parengti svarstomus skundus ir grupės sprendimus, bei pilnai išnagrinėti klausimus.

Išties, klausantis iš šono ir neturint rankose skundų sunku buvo suprasti, apie ką kalba stebėsenos grupės nariai ir kas yra svarstoma.

Tiesa, atsirado nepatenkintų, neva svarstymas yra tyčia vilkinamas. Tačiau komisija atkreipė dėmesį, kad jie susirinko kitą dieną po stebėsenos grupės kvietimo. Susirinks ir vėl, kai tik skundų svarstymas bus parengtas tinkamai.

Taip pat stebėsenos komisijos paprašyta itin atidžiai išnagrinėti visus rajoninius leidinius. To priežastis labai paprasta. Dar praėjusiame posėdyje stebėsenos komisija teigė, jog politinės reklamos pažeidimų nėra, o štai iškarto gauta beveik dvidešimt skundų, susijusių su straipsniais publikuotais praėjusių metų lapkričio ir gruodžio mėnesiais.

Dar vienas stebėsenos grupės padarytas pažeidimas – protokolą pasirašė tik du iš trijų grupės narių. Tad nėra aiški jo pozicija.

Papirkimo grupė

Vieną skundą svarstė ir papirkimo grupė. Suabejota, ar Padėkos vakare koncertavęs Andrius Jozonis tokiu būdu nepapirkinėjo būsimų rinkėjų. Tačiau atkreiptas dėmesys, kad renginyje koncertavo ir daugiau būsimų kandidatų. Juo labiau, kad šventėje nė vienas artistas nebuvo siejamas su kuria nors partija, nebuvo agituojama balsuoti, žiūrovai bilietus į koncertą pirko už savo lėšas. O dalis koncertavusiųjų net nėra žinomi. Norint labai konkrečiai ištirti, reikėtų prašyti visų šokėjų pavardžių ir tuomet aiškintis, ar jie nėra kandidatai į savivaldą ir ar nepažeidė įstatymų. Komisija nutarė tokio tyrimo neatlikinėti.

Atleistas apylinkės komisijos narys

Vienas Liukonių apylinkės komisjos narys paprašė atleisti jį iš komisjos darbo, kadangi Darbo birža jam pasiūlė mokytis, kad įgytų specialybę. O įstatymai tokie, jog dirbančiam žmogui (nepriklausomai, kokio dydžio jo darbo užmokestis) už mokymus tektų mokėti pačiam. Prašymas patenkintas.

Neringa Tuškevičienė

______________________________________________________________

„Krašto naujienos“ informuoja, kad rubrikoje „Politika“ informacija skelbiama neatlygintinai. Čia talpinami pranešimai apie vietos savivaldos, LR Seimo, Europarlamento politikų veiklą, politinės naujienos ir politikų komentarai, pasisakymai.

Straipsnių ir pranešimų talpinimo tvarka:

Straipsnius, išsaugotus Word formatu, galima atsiųsti el. paštu [email protected]

Straipsniai patalpinami per 1-3 darbo dienas.

Straipsniai talpinami atsiuntimo laiko eilės tvarka.

Straipsniai neredaguojami, nekoreguojami, netrumpinami.

Prie straipsnio talpinama iki 5 nuotraukų, išsaugotų JPG formatu.

Redakcija nebūtinai sutinka su straipsnyje išsakyta nuomone ir už straipsnių (išskyrus pasirašytų „Krašto naujienų“ vardu) turinį neatsako.

 


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

5 Komentarai (-ų)

 1. anonymai sako:

  taigi skaityk, ne tik nuotraukas žiūrėk

 2. Anonimas sako:

  Nemokamas Širvintų rajono Laikraštis “Krašto naujienos”, jo leidėjas Viešoji įstaiga “Eta dialogas”,Slyvų g. 2, Šiaulių k.,Širvintų raj.

  NEKLAIDINKIT SKAITYTOJŲ

  2015 m. kovo 1 d. savivaldybių tarybų rinkimų politinės kampanijos reklamos įkainiai ir sąlygos
  Spauda
  Laikraštis “Krašto naujienos”
  Viešoji įstaiga “Lietuva ant delno”, įm.k. 300033786

 3. sako:

  Įtariu patys daro ką nori, patys pažeidinėja ir patys skundžia kitus, gal kad jų nematytų. Na, įdomūs posėdžiai, reiks nueiti, juk vieši.

 4. :DD sako:

  :D DDDDDDD

 5. SIMAS sako:

  jo labai daug pazeidinu tai jau ppissdeccus

Jūsų komentaras:


devyni × = trisdešimt šeši

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]