Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

J. Bernatonis: „Lietuva remia Gruzijos ryžtą dėl eurointegracijos“

J. Bernatonis ir Gruzijos ministras pirmininkas Irakli GaribashviliTeisingumo ministras Juozas Bernatonis Tbilisyje susitiko su Gruzijos Ministru Pirmininku Irakli Garibashvili ir teisingumo ministre Thea Tsulukiani. Vizito metu ministras pasveikino Gruzijos siekius eiti eurointegracijos keliu ir pasidalijo Lietuvos patirtimi teisėkūros srityje bei kalbėjo apie abiejų šalių bendradarbiavimą.

 

„2013 m. antrąjį pusmetį Lietuva pirmą kartą pirmininkavo Europos Sąjungos Tarybai. Galiu drąsiai teigti, kad Lietuva itin sėkmingai išlaikė pirmojo pirmininkavimo egzaminą. Buvome aktyvūs teisingumo ir vidaus reikalų išorės santykių srityje – suorganizavome pirmąjį Europos Sąjungos ir Rytų partnerystės, įskaitant Gruzijos, teisingumo ir vidaus reikalų ministrų susitikimą, kurio metu buvo priimta bendra ministrų deklaracija“, – teigė ministras.

J. Bernatonis pasidžiaugė šalių bendradarbiavimu teisingumo srityje ir paminėjo, kad  pastaraisiais metais mūsų šalies Teisingumo ministerijos ekspertai Gruzijos atstovams perteikė patirtį modernizuojant teisinės pagalbos sistemą, o Gruzijos delegacija lankėsi Lietuvos Registrų centre ir buvo supažindinta su adresų registro plėtra. Kaip itin svarbų pasiekimą minėjo 2005 m. Tbilisyje  pasirašytą Gruzijos ir Lietuvos teisingumo ministerijų bendradarbiavimo susitarimą, kuriuo užmegztas glaudus teisinių institucijų bendradarbiavimas.

Pasak ministro, teisinis bendradarbiavimas baudžiamosiose bylose tarp šalių vyksta sklandžiai, tačiau civilinėse bylose dar matyti spragų. Gruzija nėra prisijungusi prie daugelio Hagos tarptautinės privatinės teisės konferencijos konvencijų. Todėl J.Bernatonis siūlo apsvarstyti dalyvavimą šiose konvencijose, nes tai palengvintų ir paspartintų teisminį bendradarbiavimą civilinėse bylose.

Vizito Gruzijoje metu J. Bernatonis pristatė ir Lietuvoje vykdomas teisines reformas. Ministras trumpai papasakojo apie galimybes nagrinėjant civilines bylas Lietuvoje naudoti vaizdo konferencijas, apie neseniai įteisintą grupės ieškinio institutą bei apie rengiamus projektus atsisakyti kai kurių teismams nebūdingų funkcijų ir jas perduoti kitoms institucijoms.

Lietuvos teisėkūroje, anot J. Bernatonio, šiuo metu didelis dėmesys skiriamas taikinamojo tarpininkavimo (mediacijos) plėtros skatinimui bei visuomeninių teisėjų instituto koncepcijos sukūrimui. Taip pat artimiausiu metu, siekiant dar labiau sustiprinti žmogaus teisių apsaugą,  bus peržiūrėtos teisės aktų nuostatos dėl neveiksnių ir ribotai veiksnių asmenų.

Tbilisyje ministras lankėsi nekilnojamąjį turtą registruojančioje institucijoje, susipažino su jos darbu bei papasakojo apie Lietuvos Registrų centro veiklą.

 

LR Teisingumo ministerijos informacija


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


vienas × aštuoni =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]