Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Siekti Širvintų rajono mero posto kol kas ketina aštuonios partijos

42-50585632Balandžio 3-ioji – paskutinė diena, kai Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) dar galima pateikti prašymus registruotis savarankišku politinės kampanijos 2015 m. birželio 7 d. vyksiantiems pakartotiniams Širvintų rajono savivaldybės mero rinkimams dalyviu.

Iki kovo 25 dienos tokie prašymai gauti iš aštuonių politinių partijų. Juos pateikė Darbo partija, Liberalų sąjūdis, Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai), Lenkų rinkimų akcija, Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Žaliųjų partija, partijos „Tvarka ir teisingumas” bei „Rusų aljansas”.

VRK politinės kampanijos dalyviais užsiregistravusios partijos galės kelti kandidatą į merus Širvintų rajono savivaldybėje. Jos taip pat įgyja teisę rinkti aukas.

Kandidatą į tarybos narius – merus gali kelti politinės partijos ir visuomeniniai rinkimų komitetai, taip pat galima išsikelti ir pačiam. Kelti kandidatus ar pačiam išsikelti kandidatu galima tik prieš tai užsiregistravus savarankišku politinės kampanijos dalyviu.

Iki balandžio 3 d. VRK iš politinių partijų priiminėja pareiškinius dokumentus. Kai jie bus užregistruoti, partijos galės kreiptis į savivaldybės rinkimų komisiją ir pateikti kandidatų sąrašus bei kandidatų pareiškinius dokumentus ir gauti parašų rinkimo lapus paremti kandidatų iškėlimą. Iki šio trečiadienio tokius dokumentus pateikė tiktai viena partija.

Visi keliami kandidatai bus užregistruoti tik po to, kai sulauks pakankamo rinkėjų palaikymo. Kiekvienam atskirai keliamam kandidatui Širvintų rajone reikės surinkti 140 rinkėjų parašų. VRK duomenimis, šioje savivaldyje registruota beveik 15 tūkst. rinkėjų. Užregistruotus kandidatus VRK paskelbs iki gegužės 31 d.

Pakartotinių savivaldybės tarybos nario – mero rinkimų Širvintų rajone prireikė, kai dėl šiurkščių Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pažeidimų VRK kovo 22 d. panaikino mero rinkimų rezultatus vienmandatėje Širvintų rajono savivaldybės rinkimų apygardoje. Pakartotiniai rinkimai čia vyks birželio 7 d.

Širvintų rajono savivaldybės tarybos rinkimų rezultatus VRK patvirtino. Iš 21 mandato devyni atiteko Darbo partijai (DP), po 3 – Socialdemokratų partijai (LSDP) ir Lietuvos laisvės sąjungai (liberalams), du – Valstiečių ir žaliųjų sąjungai, po vieną – Lenkų rinkimų akcijai, Liberalų sąjūdžiui ir Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams. Paskutinį mandatą iškovos meras.

Širvintų rajono mero posto siekė aštuoni kandidatai. Daugiausia rinkėjų balsų surinko DP atstovė Živilė Pinskuvienė (44,79 proc.) ir LSDP kandidatas Andrius Jozonis (13,36 proc.). Per pakartotinį balsavimą kovo 15 d. kandidatę palaikė 55,44 proc. rinkėjų, jos konkurentą – 43,58 proc.

Kovo 25 dienos posėdyje VRK patvirtino naują šios savivaldybės rinkimų komisiją ir jos pirmininką.

Birželio 7 d. Širvintų rajone bus renkamas savivaldybės meras. Jeigu jo nepavyktų išrinkti iš pirmo karto, pakartotinis balsavimas būtų surengtas po dviejų savaičių, birželio 21 d. kai varžysis du daugiausia rinkėjų balsų surinkę kandidatai.

 

VRK


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

22 Komentarai (-ų)

 1. to PADLAI'žys sako:

  …taip geriau:)

 2. PAD'laižys sako:

  “NESINERVUOKIT”
  “NESINERVUOKIT”
  “NESINERVUOKIT”
  “NESINERVUOKIT”
  “NESINERVUOKIT”
  ……

 3. DP-ukams sako:

  nesinervinkite šitaip. Nieko nepakeisite.
  Jūsų lyderei jau 40 ant nosies. Protas liko 16 – nespėjo augti kartu.
  Čia yra faktas ir nieko nepakeisit.
  saugokite sveikatą ir nervus.
  Gražaus ir ramaus artėjančio vakaro ;)

 4. Anonimas sako:

  Šveikai ir Ostapai, dinkit iš čia su savo bibliotiekom.
  DP SKAITO TIK „sENĮ IR jŪRĄ“ IR „KATEDRĄ, KAI REIK CITATŲ tai TIK ELITAS.

 5. ŠVEIKAS sako:

  AŠ TAI NEBALSUOSIU UŽ bŪSIMĄ MERĄ, JEI JIS NESKAITĖ „ŠAUNIOJO KAREIVIO ŠVEIKO NUOTYKIŲ“. PASAKYSIU, KODĖL.

  pAMENATE,KĄ SAKO LEITENANTAS DUBAS??? O JIS SAKO:„jŪS DAR NEPAŽĮSTAT MANĘS IŠ BLOGOSIOS PUSĖS“…
  (SUFLERUOJU NESKAIČIUSIEMS:)Dubas buvo iš visų pusių tupas bet naglas žulikas).

 6. Ostaps sako:

  DP-ukai, skaitėt „12 kėdžių“???. Ten tokią Eločką PRISIMENAT??? JEI TAIP, šAUNUOLIAI. TEISINGAI MĄSTOT.

 7. UPS sako:

  Nu ir pavaro DP-UKAI- ŠMUGELIAVO TAI JIE, O KALTI BUVĘ, ESAMI, O LABIAUSIAI TAI jASIUKEVIČIUS.

  Tai gal ir Uspaskiui neliečiamybę Briuselyje irgi Davidavičienė su Vincu nuėmė, ką???

  Ei, parteicai, padavaite gerų svajonių merų, užteks tų bobikių, tegu pyragus kepa.

 8. tAI sako:

  JI ČIA GAL TAIP VISŲ PAPRAŠĖ DOVANOS GIMTADIENIUI- MERO KĖDĖS

 9. skaitytoja sako:

  Jaučiuosi apkvailinta…. O to labiausiai negaliu atleisti. Pasitikėjimo sugriovimas kartais įvyksta iš kart, o kartais palaipsniui. Stebiu žinias, televiziją, skaitau straipsnius…Po rinkimų anuliavimo Živilė Pinskuvienė televizijoje rodėsi beveik kiekvieną dieną. Ir kas keisčiausia, kiekvieną dieną ji vis griovė mano pasitikėjimą,: tai alia tie kurie pirko balsus, pirko vieni iš kitų, tai alia kokie tai bepročiai ir tie kurie muša savo mamas, tai alia ji išleido tik 20000 litų reklaminei kampanijai, nes pirko tik sėklyčių ir žibintuvėlių, nors patys čia gyvendami mieste matėme, kad kabėjo didžiausi ŽP tentai, kurie II ture vėl buvo perkabinti, matėme festivalį prie gausos parduotuvės, su nukabinėtais reklaminiais langais, kuriuos valė darbininkai su pasamdytu kranu, matėme važinėjantį automobiliu ekraną, skraidančius parasparnius, begales lankstinukų ir leidinį apie “Vasiukus” ir t. t. Viskuo gal dar ir buvo galima buvo tikėti, kad tai alia 20000 litų vertės, na gal gavo “Popgiai”, nes tai patikrinti gali tik finansininkai arba ekspertai. Bet kai prasidėjo šitas šou per KK2, tai jau atleiskit, ką čia norėjo pademonstruoti…. savo turtus, prabangią virtuvę, savo begaliniai išpuoselėtą muzikinį skonį (Cicinas ir kt….) ar apmulkinti rinkėjus, jog gimtadienis rinkimų dieną. “Nuskriaustoji” gal pamiršo, kad yra pateikusi deklaracijas apie save, kurios prieinamos visiems rinkėjams, ir tokie duomenys, kaip gimimo data , suprantami netgi buhalterinių mokslų nebaigusiems. Šlykštu….jaučiuosi laikoma visiška kvaile….

 10. to DP-ukams sako:

  Aš nei tas, nei anas, bet labai akis bado “NESINERVUOKIT”. Nėra tokio žodžio. Tiesiog, jei jau kapojatės, tai be klaidelių gal galima? Kad kiti nesinervintų.

 11. DP-ukams sako:

  Ko jus tokie įsiutę, ko nervuojatės?
  Susinervinot, kad Živilė gimtadienio baliaus nepadarys?
  O nepadarys todėl, kad neturės už ką. nespės taip greit pinigėlių pasiimt iš savivaldybės.
  Nesinervuokit, juk nervai kenkia grožiui ir sveikatai …
  CHA CHA CHA
  Tikriausiai ir darbo valandomis ir net po darbo sekat kiekvieną komentarą kas prieš Živilką ką parašė ir skubat komentuot.
  Atsipalaiduokit, toks gražus oras…
  CHA CHA CHA

 12. Virsune sako:

  Stai kur svaistomi rinkeju pinigai vis naujiems rinkimams.Nepamirskite Aro uzsisakyti per rinkimus.

 13. ?? sako:

  kas tas rusų aljansas?

 14. ada sako:

  vakar, per kk2 verksleno visai Lietuvai pinskuviene kad rinkimus Vaigauskas padare per jos gimtadieni birzelio 7. taciau sitos kvaisos gimtadienis birzelio 21 d. Ji dar nori but mere ,nepamena kada gimusi.

 15. to KK2 sako:

  jums žmona kotletukų nekepa, kad toks nervingas esate?

 16. o tai sako:

  Vincas vėl dalyvaus rinkimuose? Cha cha cha, nu pavarot

 17. to KK2 sako:

  Kad niekas čia neverkšlena taip, kaip miesto dabartinė ‘valdžia”, kuri nieko neveikė apart skundimosi ir verkšlenimų, kokia Ž.P bloga, ajajai, kaip dabar bus, krėslą nuvers, liksiu be darbo, ajajai, reikia eiti pasiskųsti, ajajai, kitaip nieko nelaimėsiu, ajajai.

 18. KK2 sako:

  vakar kalbėjo busima merė ir kepė kotletus.
  Kas matė ir girdėjo jos kalbą manau padarė išvadas…
  Va čia merė :) Cha Cha Cha Cha
  Verkia, kad baliaus įvykti negali, Nebus kam kita dieną vežiot.
  Pasiekta aukščiausia viršūnė…
  Ar darbar kiekvieną dieną per televiziją p. Pinkuviene rodysitės ir verkšlensite, kad pradėtų Jūsų dar labiau gailėtis.
  Kokia gali būti merė, kuri taip verkšlena???

 19. iš šono sako:

  Rimčiausias konkurentas anuliuotuose mero rinkimuose buvo Purvaneckas. Ne veltui rinkimų agitacijoje DP jam skyrė padidintą dėmesį. Bet rinkimuose dalyvaujant daug silpnų kandidatų Purvaneckui nebuvo lemta patekti į antrą turą. Ar neverta iškelti naujiems mero rinkimams anuliuotuose rinkimuose nedalyvavusį asmenį (gal juo galėtų būti ir naujai išrinktos tarybos narys – ne socialdemokratas), kuris patektų į antrą turą ir jame turėtų galimybes laimėti mero rinkimus.

 20. Asss sako:

  Antro rinkimu turo neprireiks. Zmones labai pasipiktine valdzios issidirbinejimais ir dauguma balsuos uz Ž.P.

 21. stepas sako:

  Akivaizdu, kad Ž.P. užtikrintai pateks į antrą balsavimo turą. Todėl partijų iškeltiems kandidatams ir asmenims, kurie neturi šansų prieš ją laimėti antrame ture, dalyvavimas mero rinkimuose beprasmis: šie rinkimai – ne grožio konkursas.

 22. iš šono sako:

  jeigu pirmame balsavimo ture bus apie aštuonis kandidatus, tai palankiausias variantas Pinskuvienės pergalei mero rinkimuose. Atrodo, kad pagrindinės Širvintų partijos nepasimoko iš anuliuotų rinkimų. Jau iki pirmojo balsavimo reikia susitarus pasirinkti politiškai tvirčiausią kandidatą, galintį laimėti pakartotinio balsavimo metu. Juk ir socialinę rinkėjų apklausą galima atlikti ir pamatyti, kuris kandidatas rinkėjams yra patraukliausias. Ne paslaptis, kad dalis už Pinskuvienę nebalsuojančių rinkėjų antrame ture už socialdemokratą vėl nebalsuos. Gal rinkėjams patikimu kandidatu taptų anuliuotuose rinkimuose nedalyvavęs asmuo.

Jūsų komentaras:


+ aštuoni = šešiolika

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]