Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Susitikimas su projekto „Misija Sibiras‘14“ dalyviais

Jau ne vienerius metus girdime apie jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo projektą „Misija Sibiras”. Nuo projekto vykdymo pradžios lietuvių tremties ir įkalinimo vietose Sibire jau apsilankė dvylika jaunimo ekspedicijų, sutvarkiusių apie 100 lietuviškų kapinių ir susitikusių su ten gyvenančiais lietuviais. Po ekspedicijos į Lietuvą grįžusi projekto komanda pradeda svarbiausią projekto etapą – projekto rezultatų ir veiklų pristatymus visuomenei.

Bagaslaviškio Igno Šeiniaus pagrindinėje mokykloje viešėjo projekto „Misija Sibiras‘14“ dalyviai Severija Pažemeckaitė ir Gytis Vercinskas, kurie pasakojo, kad šių metų vasarą vyko į Rusijoje esančią Krasnojarsko sritį, Lesosibirską. Rytų Sibiro platybėse įsikūręs miestas lyginant su Lietuvos miestais yra šiek tiek didesnis už Kauną. Krasnojarskas lietuvių tremties į Sibirą istorijoje gali būti vadinamas „karštuoju tašku“, į kurį buvo masiškai tremiami mūsų tautiečiai. Ekspedicija, į kurią dalyvius išlydėjo garbingi Lietuvos asmenys, buvo nelengva, nes nelepino gamtos ir gyvenimo sąlygos. Be kelių, be takų jie brovėsi per miškus, laukus, lipo per uolas ieškodami lietuvių kapinių, kuriose statė kryžius, rovė krūmus, žoles, šveitė antkapius ir ant tautiečių kapų pasodino tulpių, pražysiančių pavasarį.

Ekspedicijos dalyviai kalbėjo ir apie jausmus, išgyventus kartu su komandos nariais, akcentuodami, kad labai svarbu komandinis darbas, supratimas ir palaikymas sunkiomis akimirkomis.

Severija ir Gytis prisiminė ir linksmų ekpedicijos akimirkų apie stovyklą aplankiusias drąsiąsias karves, apie visą naktį ūžusią audrą, po kurios išaušo nepaprasto grožio rytas, apie drabužių džiovinimą prie laužo, uodų kaimenes, kurios, kaip pasakytų K. Donelaitis, „būriais įgelt išsižiojo“.

Klausydami ekspedicijos dalyvių pasakojimo apie nuveiktus darbus, sutiktus žmones, žvelgdami į nuotraukose užfiksuotas akimirkas, žavėjomės jaunų žmonių entuziazmu, patriotiškumu ir pilietiškumu. Išsiskirdami su projekto „Misija Sibiras‘14“ dalyviais, jiems užrišome trispalves draugystės apyrankes ir padovanojome rankų darbo užrašų knygutes su rašytojo Igno Šeiniaus mintimis.

Po susitikimo mokiniai pasidalijo įspūdžiais,mintimis. Ne vienas sakė, kad irgi norėtų dalyvauti tokioje ekspedicijoje ir taip prisidėti prie istorinės atminties bei tautinio patriotiškumo ugdymo.

Dėkojame projekto „Misija Sibiras‘14“ dalyviams Severijai Pažemeckaitei ir Gyčiui Vercinskui už įdomų ekspedicijos pristatymą ir nuoširdų bendravimą.

Roma Vareikienė

 


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


aštuoni − trys =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]