Sostinės pareigūnai prašo atsiliepti rastų daiktų savininkus    Širvintiškiai iš pajūrio grįžo su gausybe apdovanojimų    Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje – dvidešimt metų drauge    Startavo stovyklėlės vaikams    Kaip optimizuoti transporto išlaidas?   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Kur atostogausite šią vasarą?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Penktojoje medelių sodinimo šventėje rekordinis dalyvių skaičius

130 dalyvių 0,9 ha plote šeštadienį pasodino 1500 eglučių, 400 pušelių, 1200 juodalksnių ir 100 gudobelės krūmų, kurie bus kaip apsauginė juosta prie iškirstos plyno biržės. 

Penktą kartą iš eilės Kernavės girininkija organizuoja medelių sodinimo šventę. Tradiciškai šventėje dalyvauja tie patys dalyviai – miško mylėtojai: Vileikiškių kaimo bendruomenės dienos centro „Lašeliai“ vaikai, Šeimos pagalbos centro „Lašelis“ vaikai, Musninkų vaikų dienos centro „Aitvarai“ vaikai, visus vaikus lydėjo jų vadovai, Vilniaus apskrities VMI atstovai, Širvintų ir Ukmergės socialdemokratų skyrių nariai, keletas kitų partijų atstovų. Dalyvavo ir visuomenei žinomi asmenys: Seimo pirmininko pavaduotojas A. Sysas, buvęs Ukmergės miškų urėdijos urėdas, o dabar Seimo narys K. Grybauskas. Visiems talkino ir mokino medelius sodinti Ukmergės miškų urėdijos vadovas Vygantas Kraujalis, Kernavės girininkijos girininkas Rimas Kazlauskas, jo pavaduotojas Giedrius Povilaitis, Kernavės girininkijos miškininkai.

Šį kartą pasirinktas Bartkuškio miškas netoli Draučių kaimo. Kai visi talkininkai pabiro 0,9 ha miško plote, rodėsi, kad plynė susitraukė. Visi linksmai, pajuokaudami, vieni kitiems pagelbėdami sodino medelius. Dirbti lengva nebuvo, kai kuriems talkininkams teko klampoti po balas. Tačiau neužsodintų plotų nepaliko. Ir oras palaikė talkininkus – debesys atsitraukė, leisdami dirbti.

Kernavės urėdijos urėdas Rimas Kazlauskas kaip ir pernai džiaugėsi, kad kai kuriuos medelių sodinimo mėgėjus jau regi ne pirmą kartą ir žino, jog jie sodina kokybiškai. Tačiau čia pat “Krašto naujienoms” garantavo, kad visi medeliai tikrai prigis, nes po tokių talkų specialistai patikrina ir persodina neteisingai pasodintus medelius.

Šios akcijos idėja ne atsodinti mišką, o pakviesti žmogų į gamtą, kad jis pajustų malonumą klausydamasis miško garsų, kad pailsėtų nuo bėgimo ir rūpesčių, kad pabendrautų su bendraminčiais ir vėl norėtų grįžti čia. Akivaizdu, kad žmonėms reikia tokių renginių, nes į juos kasmet susirenkama vis gausiau, atsivežamos atžalos. Tai gražiausios meilės gamtai pamokos, kokias tik gali duoti šeima savo vaikams.

Po smagaus bendro darbo visi šventės dalyviai apdovanoti liudijimais apie pasodintą jaunuolyną, vaišinosi čia pat ant laužo virta sriuba ir atsivežtomis gėrybėmis, visi kartu bendravo, dalijosi įspūdžiais. O svarbiausia – išvykdami nepaliko šiukšlių, bet išsivežė puikią nuotaiką, miške palikdami augti naująjį jaunuolyną.

Neringa Tuškevičienė

Nuotraukos autorės

 


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

5 Komentarai (-ų)

 1. sako:

  Dėkoju Kernavės urėdijos urėdui Rimui Kazlauskui ir visiems urėdijos darbuotojams už puikiai suorganizuotą medelių sodinimo šventę. ESATE ŠAUNUOLIAI, atvyksiu ir kitais metais.

 2. Neringa iš Vilniaus sako:

  Buvo išties prasminga ir graži šventė. Kitais metais ir vėl norėtųsi sudalyvauti.

 3. gražu sako:

  Šaunuoliai, kaip smagu matyti, kad medelių sodinimo šventėje dalyvavo ir vaikučiai, jie tai prisimins visam, atvažiuos pamatyti kaip jų medeliai auga, smagu.

 4. Neringai sako:

  Puikiai ,gražiai aprašei gražią šventę. Smagu ,kad yra matančių gražius dalykus, tikiu kad tokių dauguma. O liejantiems tulžį ir aplink matantiems vien blogį noriu palinkėti: prabuskite,praregėkite kartu su pavasariu. Nebūkit lėlės ant virvelių , kurias tampo kur nori ir kaip nori. Saulės ir šilumos visiems.

 5. www sako:

  Graži ilgametė tradicija, šaunuoliai LSDP , kad iš šventės nedaro politikos. Priima į šią akciją visus neskirstant į prijaučiančius ir ne. Kai kas galėtų pasimokyti iš jų.

Jūsų komentaras:


septyni + = šešiolika

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]