Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Širvintų moterų klubo jubiliejus rytietiškų šokių žavesy

Šeštadienio popietę Širvintų kultūros centre skambėjo rytietiška muzika, plazdėjo nuostabios suknelės, šypsojosi gražios moterys.

Taip susirinkusiuosius nustebino Širvintų moterų klubas „Jums“, švenčiantis savo veiklos 15 metų jubiliejų. Charizmatiškoji klubo įkūrėja ir pirmininkė Laima Dorofejevaitė svečiams priminė, kaip kūrėsi klubas ir ką jis veikė. O  nuveikta išties daug:

„Prieš 15 metų susibūrė 10 moterų, kurios įkūrė Širvintų moterų klubą „Jums“. Pavadinimas kilo labai paprastai, gaudavome įvairiausių raštų, kurie skambėdavo taip: „informacija Jums“. Tai ir mes pradėjom švietėjišką veiklą, kurią skyrėme jums – moterims.“

Su didžiausia pagarba ir švelnumu L. Dorofejevaitė minėjo klubo įkūrėjas, tai: Aldona Bubelevičiūtė, Audronė Blusevičienė, Aldona  Kaminskiene, Irena Miknienė, Birute Kanapenienė, Onutė Purvaneckienė, Rita Narbutienė. Labai liūdna, kad iš pirmųjų 10 moterų net dvi (Virginija Šimonėlienė ir Stasė Kavaliauskienė) išėjo anapilin (jos buvo pagerbtos tylos minute – aut.past.).

Moterų klubas „Jums“ savo veikloje  vykdė įvairiausius projektus su kitomis respublikos organizacijomis, dalyvavo tarptautiniuose projektuose su Amerikos savanoriais, suomėmis, su švedėmis parlamentarėmis, dirbo smurto mažinimo srityje. „Jums“ yra Lietuvos koalicijos „Moterų teisės – visuotinos žmogaus teisės“, Lietuvos moterų lobisčių organizacijos – narės, įvairių konferencijų, seminarų ne tik dalyvės, bet ir organizatorės.

Pasak Laimos Dorofejevaitės, sumatyti jubiliejiniai renginiai vyks visus metus, „tai apie švietėjišką veiklą dar pasakosime įvairiuose susitikimuose su kitomis organizacijomis, dalinsimės patirtimi. Tampriai bendradarbiavome su moterų parlamentarių grupe, savo veikloje skatinome moteris eiti  į politiką ir džiaugiamės, kad daugelis Širvintų moterų užima aukštas pozicijas  savivaldoje. Manau moterų politikoje turėtų būti dar daugiau, kad tikrai taptume demokratine šalimi ir turėtume lygias galimybes.“

Jau daugiau kaip 10 metų Širvintų moterų klubas „Jums“ dalyvauja projekte NEDELSK, tai projektas skirtas krūtinės vėžio prevencijai. Rožiniame autobusėlyje gydytojai onkologai patikrino daugiau kaip 2000 širvintiškių. Kiekvienais metais spalio mėnesį įžiebiama rožinė šviesa, kad moterys neprarastų budrumo dėl sveikatos, iš surinktų 2% remiama biblioteką, perkamos naujausios knygos, šioje veikloje yra 10 Geros valios ambasadorių.

„Bet, kad išlaikyti veiklią organizaciją, neužtenka vien vykdyti projektus, dalyvauti seminaruose, žmones turi vienyti bendra veikla. Kūrybiškumas ne tik lavina žmogų, bet ir keičia požiūrį į gyvenimą. Turime dvi saviraiškos grupes: per tapybą – „Meilė širdyje“, jau surengėme ne vieną parodą ir saviraiška per šokį „Laumenė“.

Pirmiausia  pradėjome domėtis rytietiškais šokiais, kuriuos šokome dėl savęs, dėl sveikatos. Kaip ir kiekviena pradžia būna sunkoka, neturim patalpų, tai repeticijos vykdavo tai vienoje, tai kitoje vietoje. Kol pagalbos rankos neištiesė „Atžalyno“ direktorė Elena Vaicekauskienė,“ – istoriją pasakojo Laima D.

„Laumenės“ moterys dėkingos Laurai Samuolienei, kuri jas mokina, stato choreografiją šokiams, o po to jau pačios –  „atidirbinėja“.

„Kodėl pasivadinome Laumenė?“ – klausia ir čia pat atsako Laima, – „Mus mokina Orientalijos mokytoja Laura, tai ieškojom, kad būtų lotyniškame pavadinime žodis orientalija ir viena iš mūsų – Ramunė – surado gėlės pavadinimą – Orietalija Doronikum- lietuviškai tai Laumenė, graži geltona, saulę primenanti gėlytė. Taip ir likom -  Rytietiškų šokių grupė „Laumenė“ Džiaugiamės, kad galim vis iš naujo atrasti save ir nepaisant amžiaus, išvaizdos – esam laimingos.“

Pradžioje moterys manė, kad šoks tik dėl savęs, bet kai kažką pramoksti, norisi dalintis su kitais. Šokis gražus, kai jame dera judesys, emocija, drabužis. „Gerai, kad į mūsų kolektyvą atėjo Nijolė Didžiokienė, kurį mus remia ir mes galime įsigyti vis naujų drabužių. Visą laiką stebiuosi, kad tokioje miniatiūrinėje moteriškėje tokia didelė širdis, tiek daug meilės aplinkiniams ir norim jai padėkoti už tą šilumą ir sukurtą grožį mums.“ Sukneles vienam šokiui klubo moterims pasiuvo naujoji šokėja Aušra Aleksandravičienė.

Rytietiški šokiai neatsiejami nuo moteriško žavesio, plastikos ir grožio. Todėl moterų klubas jubiliejaus proga organizavo visoms Širvintų moterims ir vyrams rytietiškų šokių kolektyvų pasirodymą. Širvintiškiams koncertavo „Laumenės“ bičiulės ir bendramintės, mokytojų Irinos Barzinskienės ir Lauros Samuolienės mokinės: „Dalija“, „Zeina“, „Latifa“, „Haifa“ ir žinoma Širvintų „Laumenė“. Nepasididžiavo ir į šventę atvyko bei širvintiškiams koncertavo rytietiškų šokių studijos „Orientalija“ mokytojos. Žiūrovams buvo pristatyti įvairiausi šokiai. Visus nustebino, kad tiek daug Širvintų moterų domisi ir  šoka rytietiškus šokius.

Nupasakoti tą grožį, eleganciją ir paslaptingumą, kuris tvyrojo salėje – neįmanoma. Kiekvieną šokį lydėjo gausūs žiūrovų aplodismentai ir susižavėjimo šūkiai.

Po koncerto Moterų klubas „Jums“ sulaukė gausybės sveikinimų ir jūros gėlių. Seimo narė Rita Tamašunienė, nuolat lankanti klubo koncertus, pasveikino ir pakvietė moteris ekskursijai po Seimą, bei pati padengs kelionės išlaidas. Sveikinimo žodžius tarė atvykę rajono Tarybos nariai: Elena Davidavičienė, Rasa Tamošiūnienė ir Andrius Jozonis, viešnios ir gerbėjos R. Jagminienė, L. Kutiščeva, A. Bubelevičiūtė, H. Vaicekauskienė ir daug kitų.

Šventė baigėsi, tačiau ta šiluma ir gėris, patirtas koncerte pasklido po visas Širvintas – kiekvienas jį parsinešė į savo namus. O juk sakoma, kad kai laiminga moteris – laiminga visa šeima…

Neringa Tuškevičienė

Nuotraukos autorės

 


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

8 Komentarai (-ų)

 1. Gasa sako:

  vaje kokios figuros

 2. Gerbėja sako:

  Prasminga veikla, nuostabus koncertas ir toliau taip veikit,šaunuolės

 3. tam, kur negražu sako:

  Taip, NEGRAŽU! Ir net labai NEGRAŽU, kad moteris merė, kuriai moterų klubas turėtų rūpėti labiau negu vyrui, ignoravo kvietimą ir nedalyvavo. Tai visiška nepagarba rajono moterims. Toms, kurios galvoja, veikia ir turi savo nuomonę.

 4. To negrazu sako:

  Ir rajono dabartinė valdžia ir Merė buvo kviesti

 5. *** sako:

  Laima Dorofejevaitė tu šaunuolė

 6. Širvintiškis sako:

  tai ką dabar i kiekviena pirstelejima kviesti

 7. negrazu sako:

  oi kaip negrazu.kiek matom ir girdim nebuvo pakviesta mere ir kiti rajono vadovai,dorofejevaite vis gyvena senatim ir kazkokiom ambicijom.vieniems bumerangas sugrizo…. negrazu tikrai taip

 8. Dalyvė sako:

  Nuostabus renginys, toks pavasariškai spalvingas, gaivus. Tiek daug grožio ir šilumos išspinduliavo šokėjos scenoje. Laima Dorofejevaitė nuostabi ne tik moterų klubo “Jums” vadovė, bet ir puiki šokėja-tiek plastikos ir charizmos viename žmoguje…

Jūsų komentaras:


šeši + devyni =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]