Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Net 137 Vilniaus miesto ir rajono moksleiviai – gabiausių Lietuvos vaikų autobiografijų rinkinyje

PrintŠių metų balandžio pabaigoje VšĮ Leidybos idėjų centro išleistas autobiografinių apybraižų rinkinys „Kas bus kas. Lietuvos ateitis“ yra unikali, Lietuvoje pirmą kartą leidžiama tokio pobūdžio knyga, skirta jauniesiems Lietuvos talentams suburti. Jie – tautos ateitis, Lietuvos kūrėjai, tobulintojai, puoselėtojai. Jie – būsimieji šalies vadovai, mokslininkai, menininkai, sportininkai ir visuomenininkai, ateities lyderiai, ne tik kursiantys savo verslus, bet ir tapsiantys geriausiais ir geidžiamiausiais darbuotojais.

Didžiąją knygos dalį sudaro autentiškos gabiausių Lietuvos mokinių autobiografinės apybraižos – jų net 569. Iš pusšešto šimto gabiausių Lietuvos mokinių net 137 mokosi 34-iose Vilniaus miesto ir rajono mokyklose: daugiausia – 55 – vaikų mokosi Nacionalinėje Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykloje, 14 – Vilniaus licėjuje, 8 – Vilniaus Ozo gimnazijoje.

Apybraižose vaikai pasakoja apie savo šeimas, mėgstamiausias pamokas, pasiekimus, autoritetus, dalijasi savo svajonėmis ir Lietuvos vizija po dešimtmečio. Vaikų pasakojimai išties įdomūs ir spalvingi, kupini svajonių ir ryžto tas svajones įgyvendinti. Štai Vilniaus licėjaus auklėtinė Agnė Semėnaitė atskleidžia norinti rinktis astrofizikos studijas: „Šis mokslas man atrodo kaip žmogaus bandymas suprasti kažką didesnio nei jis pats, bandymas suprasti pasaulį, suteikti kontekstą savo egzistencijai. Mane traukia neaprėpiamos ir paslaptingos visatos tyrinėjimas.“ Autobiografijoje A. Semėnaitė pasakoja apie pasiekimus geografijos srityje: sidabro ir bronzos medalius, pelnytus Lietuvos mokinių geografijos olimpiadose, ir aukso bei sidabro medalius, iškovotus pasaulinėse olimpiadose. Mergina ne tik gerai mokosi, tačiau yra aktyvi ir po pamokų: baigė Mykolo Romerio universiteto Politikos ir vadybos fakulteto mokyklą „Lyderystės akademija“, Jaunųjų geografų mokyklą, lankė moksleivių akademiją „Civitas“, Vilniaus universiteto organizuojamą Lietuvos jaunųjų matematikų mokyklą.

Dar vienas Vilniaus talentas – Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos auklėtinis Augustas Būrė. Vienuolikmetis berniukas mokykloje pasirinko būgnų specialybės pamokas, o ir po jų groja įvairiais perkusiniais instrumentais: marimba, ksilofonu, vibrafonu, būgnų komplektu, džiambe ir kitais. Taip pat lanko architektūros būrelį, kur kuria maketus, projektuoja įvairius statinius, futbolo stadionus. Berniuko svajonės susijusios su visomis išvardytomis sritimis: „Ateityje svajoju būti būgnininku, futbolininku, architektu, nes šios profesijos man perspektyviausios.“ Autobiografijoje berniukas džiaugiasi, kad būdamas vos septynerių 2010 m. grojo džiazo projekte kartu su džiazo virtuozais Arkadijumi Gotesmanu (perkusija), Eugenijumi Kanevičiumi (kontrabosas), Dmitrjumi Golovanovu (fortepijonas). O labiausiai A. Būrė didžiuojasi XXI respublikiniame Juozo Pakalnio jaunųjų atlikėjų pučiamaisiais ir mušamaisiais muzikos instrumentais konkurse laimėta 1-ąja vieta: „Šiuo pasiekimu didžiuojuosi labiausiai, nes tai buvo mano debiutas, buvau pats jauniausias dalyvis. Be to, grojau sirgdamas, turėjau temperatūros, tačiau sukaupęs visas jėgas laimėjau.“

Vilniaus Žvėryno gimnazijos mokinys Radvilas Janulionis – dar tik keturiolikmetis, tačiau jau įspaudęs pėdą Lietuvos sporto istorijoje. R. Janulionis yra Lietuvos buriuotojų rinktinės narys, lanko buriavimo treniruotes ir dalyvauja įvairaus lygio varžybose – nuo vietinių regatų iki pasaulio ir Europos čempionatų. Rudenį ir žiemą jis užsiima kalnų slidinėjimu, laisvalaikiu mėgsta žaisti futbolą ir krepšinį. Autobiografijoje jaunasis sportininkas pasakoja apie kol kas svarbiausią savo pasiekimą: „Labiausiai didžiuojuosi, kad 2013 m. vykusiame pasaulio buriavimo čempionate („Optimist“ laivų klasė) Italijoje laimėjau 85-ąją vietą. Tai aukščiausia Lietuvos buriuotojų kada nors iškovota vieta plaukiant „Optimist“ klasės laivais. Už šį pasiekimą buvau išrinktas 2013-ųjų metų Lietuvos jaunuoju buriuotoju.“

„Šioje knygoje subūrėme vaikus, apdovanotus įvairiose mokslo ir meno olimpiadose bei konkursuose, pelniusius prizus sporto varžybose, tuos, kuriais didžiuojasi ne tik tėvai, mokyklų vadovai, draugai, bet ir visos Lietuvos piliečiai. Esame tikri, apie juos po 20 ar 50 metų skaitysime vadovėliuose ir enciklopedijose. Tikime, kad ši knyga taps unikaliu dokumentu, kuriame įamžinta iškilių Lietuvos kūrėjų kelio pradžia. Džiugu pastebėti, kad didžioji dauguma knygoje aprašomų vaikų savo ateitį nori kurti Lietuvoje, o planuojantys studijuoti užsienyje patirties pasisėmę svetur žada grįžti į tėvynę. Dauguma šių mokinių yra socialiai atsakingi, juos jaudina emigracijos problema ir jie pasiryžę ją spręsti“, – pasakoja knygos redaktorė Vaiva Markevičiūtė. Pasak redaktorės, visiems autobiografinių apybraižų autoriams labai svarbi šeima, ji jiems – viena pagrindinių vertybių ir gyvenimo orientyrų. „Dažnas knygos herojus, paklaustas, ką laiko savo autoritetu, įvardija savo tėtį ar mamą. Kai kurie vaikai, pasakodami apie savo šeimą, užsimena, kad kitoje tokio pobūdžio knygoje tikisi pamatyti ir savo jaunesniojo brolio ar sesės biografiją“, – šypsosi V. Markevičiūtė.

Be autobiografijų knygoje pateikiamos Lietuvos mokinių pasiekimų nacionalinėse mokslo ir meno olimpiadose bei tarptautinėse sporto varžybose apžvalgos. Taip pat pristatomos mokymo įstaigos, kolektyvai ir organizacijos, kurios kasdieniu savo darbu užtikrina, kad jaunieji Lietuvos talentai galėtų atskleisti ir tobulinti savo gabumus. Tarp kolektyvų pristatomi ir Vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansamblis „Šėltinis“, Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos moksleivių simfoninis orkestras, Vilniaus chorinio dainavimo mokykla „Liepaitės“,  Vilniaus kultūros centro Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos vaikų choras. Ši talentų kalvė – tai sėkmingos valstybės pamatas. Knygoje dėmesys skiriamas ir talentų arenai – svarbiausiems moksleivių konkursams ir organizacijoms, kuriose savo išskirtinius gebėjimus mokiniai gali parodyti jau dabar. Čia pristatomas Nacionalinis Balio Dvariono pianistų ir stygininkų konkursas, Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkursas „Dainų dainelė“, televizijos viktorina „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“, Lietuvos mokinių parlamentas ir kt.

Nepamiršti ir talentų draugai, savo veikla padedantys jaunuoliams siekti pačių didžiausių aukštumų. Vieni draugų – Vilniaus universitetas, Vilniaus Gedimino technikos universitetas, profesinės savanorystės iniciatyva „Kam to reikia?!“. Knyga užbaigiama savotiška Lietuvos gimnazijų garbės lenta, kurioje skelbiami geriausių mokinių penketukai ir šių mokinių mokytojai. Šioje garbės lentoje – 35 Vilniaus miesto ir 19 Vilniaus rajono gimnazijų.

Jauniesiems talentams neabejingi ir žymūs šalies žmonės. Knygoje visokeriopos sėkmės jiems linki Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, kultūros ministras Šarūnas Birutis, švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis ir būrys Lietuvai nusipelniusių, jaunuoliams sektinu pavyzdžiu ir autoritetu esančių žmonių, tai – Lietuvos Respublikos Seimo narė Agnė Bilotaitė, mobiliųjų programų platinimo bendrovės „GetJar“ ir rizikos kapitalo fondo „Nextury Ventures“ įkūrėjas Ilja Laurs, operos solistas Edgaras Montvidas, ledo ritulininkas Dainius Zubrus ir kiti. „Ši knyga kartu yra įsipareigojimas. Lietuvos ateities lyderių ugdymas – tai ne tik pilietiškų tėvų, atsidavusių mokytojų ir trenerių atsakomybė. Mes visi privalome padėti vaikams atsiskleisti, tobulinti savo sugebėjimus. Turime sudaryti sąlygas jaunuoliams tapti daug darančiais Lietuvos lyderiais“, – specialiai knygai „Kas bus kas. Lietuvos ateitis“ rašo Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Jaunuosius Lietuvos sportininkus, kūrėjus, visuomenininkus ir mokslininkus rekomendavo Lietuvos bendrojo lavinimo ir meno mokyklos, sporto centrai, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, mokinių organizacijos, užsienyje esančios lietuvių mokyklos, kitos įstaigos. Biografijos spausdintos gavus tėvų leidimą.

Spaudos pranešimas

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


septyni − = vienas

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]