Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Musninkų Švč. Trejybės bažnyčia švenčia 150 metų jubiliejų

Švenčiausios Trejybės atlaidai šiemet Musninkų bažnyčioje kaip niekad iškilmingi. Bažnyčia švenčia 150 metų jubiliejų. Pirmosios bažnyčios Musninkuose nebelikę, o štai antroji stovi iki šiol ir yra gausiai lankoma parapijiečių. Šventas mišias aukojo Širvintų parapijos dekanas Leonas Klimas ir Musninkų Švč. Trejybės parapijos klebonas Virgilijus Balnys. Po mišių ir iškilmingos procesijos visi parapijiečiai ir svečiai rinkosi Alfonso Petrulio aikštėje.

Senoje medinėje bažnyčiai priklausančioje varpinėje surengta bažnytinių relikvijų paroda, apie bažnyčios istoriją, Amerikoje gyvenančią bažnyčios rėmėją kraštietę Mariją Remienę. Parodą pristatė Audronė Janušauskienė, daug lankytojams papasakojo mokytojos – kraštotyrininkės Filomena Vaicekauskienė ir Marytė Galvosienė. Parodą suorganizavo bendruomenė ”Spindulys”.

Visiems susirinkusiems organizuota ypatingai graži šventė, kurią vedė Musninkų kultūros namų direktorė ir renginio režisierė Dalia Kiaulevičiūtė. Moteris spėjo ir šventę vesti, ir dainuoti, ir svečius pakalbinti, bei atlikėjus padrąsinti.. Alfonso Petrulio gimnazijos vaikai pasakojo bažnyčios ir miestelio istoriją, deklamavo, dainavo ir šoko. Gimnazistus pasirodymui paruošė niekada nepailstančios ir išradingos jų mokytojos Daiva Balandienė, Eglė Dikčienė, ir Aldona Sakavickienė. Gimnazistus keitė Musninkų filialo moterų duetas (Dalia Kiaulevičiūtė ir Aušra Urbanavičienė), Musninkų jaunimo kapela „Radvila” (vad. Paulius Rolis), Vileikiškių ansamblis „Vingiorykštė“, muzikuojanti ir dainuojanti Ašakų šeima, Juodiškių filialo  moterų duetas (Vilma Gudeikaitė ir Ingrida Didžiokienė), Alionių kaimo kapela (vad. Ingrida Didžiokienė), solistas Domantas Rolis, Musninkų filialo liaudiškos muzikos kapela (vad. Zigmantas Mikolajūnas), Čiobiškio filialo moterų duetas (Inga Strakauskienė ir Gražina Bareikienė), Čiobiškio filialo kapela (vad. Vida Dambrauskienė), personažus vaidino Janina Jankauskienė. Eiles skaitė Audronė Janušauskienė, Jurgita Survilaitė, Karolina Liutkutė, Domantas Rolis. Pasirodymas vijo pasirodymą, žiūrovai smagiai plojo ir dainavo kartu.

Vaikus ir suaugusiuosius pralinksmino ir nuo suolų pakėlė parasparnis ir iš jo mėtomi saldainiai, kuriuos rinkti skubėjo visi.

Kiekviena Musninkų bendruomenė pristatė savo kiemelius, kuriuose galima buvo paragauti troškinių, blynų, arbatos, saldumynų. Kareiviai vaišino kareiviška grikių koše. Organizatoriai pasirūpino ir mažaisiais musninkiečiais. Vaikai šventėje piešė, draugavo su pasakų personažais, šokinėjo ant batuto, ragavo kokteilių.

Šventę vainikavo grupės DAR koncertas, sukvietęs daug jaunimo. Svarbiausia, kad šventėje smagu buvo ir mažiausiems musninkiečiams, ir jų tėveliams, ir seneliams. Juk ne veltui sakoma, kad bendruomenė, kurioje viešpatauja Dievas, yra tvirta, ir laiminga.

Kad šventė įvyktų, prisidėjo Musninkų parapijos žmonės, Bagaslaviškio pieninė, Kultūros centras, p.Raimondas Jankauskas.

Pagrindinis šventės organizatorius – Musninkų kaimo bendruomenė ir jos pirmininkė Jadvyga Kielienė.
* * * * *
Musninkų Švč. Trejybės bažnyčia stovi Musninkų miestelio centre.

Pirmoji bažnyčia buvo pastatyta iki 1522 m. (nuo XVI a. antrosios pusės priklausė evangelikams reformatams). Naują bažnyčią 1614 m. pastatė grįžęs į katalikybę Musninkų valdytojas Stanislovas Kiška III. Bažnyčiai užrašyti Cirkų, Draučių ir Vaitkūnų kaimai. 1642 m. įsteigta altarija. Tarp 1779 ir 1782 m. bažnyčia suremontuota. XVIII a. antrojoje pusėje veikė parapinė mokykla (1781 m. vargonininkas mokė 13 mokinių). XVIII a. veikė Šv. Rožančiaus brolija.

1855–1861 m. senosios bažnyčios vietoje Musninkų (Musninkėlių) dvaro dvarininkas Mykolas Podberskis su parapijiečiais pastatė dabartinę bažnyčią. Per Pirmąjį pasaulinį karą ji nukentėjo. 1914 m. buvo terorizuojami lietuviai giesmininkai. Klebonas Leonas Markuckis ir kunigas K. Pielutis su parapijiečiais 1930–1933 m. bažnyčią suremontavo.

 1928 m. bažnyčios šventoriuje palaidotas Lietuvos nepriklausomybės akto signataras kunigas Alfonsas Petrulis.

Bažnyčia stačiakampio plano, turi neogotikos bruožų, su kvadratine presbiterija, 2 zakristijomis ir aukštu bokštu. Vidus 3 navų, atskirtų 4 poromis kolonų, skliautuotas. Šventorių juosia akmenų mūro tvora su stulpiniais vartais. Jame stovi medinė varpinė.

Neringa Tuškevičienė
Nuotraukos autorės ir D. Kiaulevičiūtės


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

2 Komentarai (-ų)

  1. Vaida sako:

    Labai faina buvo.

  2. pastaba sako:

    ne švenčia, o šventė

Jūsų komentaras:


devyni − trys =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]