Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Sekminių pakylėti arba DERMĖS choro išvyka į Rietavą

Gegužės 24-ąją, daug žadantį Šv.Sekminių rytą, Širvintų mišrus DERMĖ vyko į Rietavą. Sekminės – viena gražiausių liturginių krikšionių švenčių, mūsų krašte pakylėta pabudusios gamtos grožio, visapusiško žydėjimo. Šią kelionę mums padovanojo Rietavo Šv. Archangelo Mykolo klebonas Antanas Gutkauskas. Ji tarsi Sekminių vainikas apjungė mūsų chorą ir Rietavo parapijos bendruomenę tvariems draugystės ryšiams.

balandžiai

Rietave į didingą Lietuvoje reto, neoromantinio stiliaus Rietavo bažnyčią tą dieną susirinko parapijiečiai susirinko gausiai. Ypatingą šios šventės pamaldų nuotaiką sielą turtinančiu prasmingu žodžiu kūrė kanauninkas Andriejus Sabaliauskas, aukojęs Šv. Sekminių Mišias.  Iškilmių metu tobulai susiliejo kunigo Andriejaus, Rietavo parapijos „Ad Lucem“ (vad. Juozas Barsteiga), Širvintų mišraus choro DERMĖ (vad. Jurga Sarpauskienė)ir bažnyčioje dalyvavusių maldininkų giesmių skambesys. Daug prasmingų žodžių buvo pasakyta ir pamokslo metu: kad nieko gyvenime nereikia atidėlioti kitai dienai, reikia gyventi dabar, džiaugtis ir džiuginti šalia esantį. Po iškilmingų Šv. Mišių Rietavo bažnyčioje vyko Širvintų mišraus DERMĖS choro sakralinių giesmių koncertas. Balsų skambesys, stiprėjantis aukštuose baltos išdidžios, kunigaikščių Oginskių dvasia gyvos bažnyčios skliautuose ne vieno choristo galvoje virto mintimis: „turėdami DERMĖS vardą, jį kaip siekiamybę turime puoselėti ir saugoti. Siekiamybė – darna savyje, santykiuose tarpusavyje, šeimoje, visuomenėje. Dermė – tikslas pasiekti mūsų dainų harmoniją, ir atsakomybė – kad išvykę svetur, mes garsiname Širvintų kraštą”. Tokia ta Šv. Sekminių dvasia, po koncerto į dangų išskriejusi baltais balandžiais, kuriuos  Šv. Sekminių proga, kaip Šventosios dvasios simbolį, padovanojo garždiškis balandininkas Rimvydas Leonauskas.

Pasisvečiavę šiltam žemaitiškam rietaviškių parapijos bendruomenės būry, apsikeitėme ne tik savo krašto dainomis, simbolinėmis dovanomis, bet ir pasižadėjimais vėl susitikti. Paragavome aukštaitį kiek stebinančio skonio cibulynės, kastinio, naminės giros. O tuomet, vedini charizmatiško Oginskių kultūros muziejaus direktoriaus Vyto Rutkausko, skubėjome į Rietavo pasididžiavimo ir širdies skausmo vietą. Muziejų, kuris įamžino tai, kas liko, kas nebuvo suniokota ir sugriauta, tai, ką daugelį metų kūrė ir kėlė Rietavo šviesuomenė. Skambant Oginskio polonezui, ilsėjosi nuvargusios kojos, o galvose jungėme paraleles tarp mūsų mažų Lietuvos kampelių: to paties šventojo Archangelo Mykolo baltos bažnyčios, mūsų Roberto Antinio skulptūros sunaikinimas ir Oginskių dvaro pastatų “išlyginimas” buldozeriais, Mykolo Kleopo Oginskio emigracija į Veroną ir mūsų šviesuolio Igno Šeiniaus išvykimas į Švediją… Ko gero, norėdami, sąsajų rasti galime dažnai. Juo labiau, kad atsisveikindamas muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas paliko intrigą ir viltį – tarp Širvintų krašto ir Rietavo buvę istorinių sąsajų… Gal todėl norą sužinoti daugiau ir sugrįžti dar kartą į Rietavą parsivežė ne vienas iš DERMĖS.

Visiems, padėjusiems ir prisidėjusiems prie šios gražios išvykos organizavimo visu DERMĖS choru sakome „Ačiū!“

Choro “Dermė” informacija


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

2 Komentarai (-ų)

  1. Manau, sako:

    kad neidejus i daina sirdies, dainuot neimanuoma. Visi dainuojantys ideda sirdi ar sito choro, ar kito, ar ansambliai, ar solistai.

  2. klausytoja sako:

    Man patinka šitas choras, jie dainuoja iš širdies, ir dėl to jaudina …

Jūsų komentaras:


trys × penki =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]