Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Vandenyje ir prie vandens – saugiai ir pagal taisykles

PaplūdimysVis tvirčiau įsigalint vasarai ir geriems orams, dauguma jau pradeda maudymosi vandens telkiniuose sezoną. Karštą vasaros dieną visi norime atsigaivinti vandenyje, pabūti gamtoje, tačiau pasitaiko atvejų, kai tai, kas turėjo būti kaip smagus laiko praleidimas, pavirsta didele nelaime, todėl Širvintų rajono policija nori atkreipti dėmesį į elgesį vandenyje ir prie vandens.

Ilsintis šalia vandens telkinių reikėtų rūpintis savo ir aplinkinių saugumu. Didžioji dalis nelaimių įvyksta vaikams netinkamai elgiantis vandenyje. Noras dūkti ar pasirodyti prieš kitus dažnai baigiasi nelaimėmis. Todėl tėvai turėtų perspėti vaikus, kad nedera šokinėti į vandenį iš aukštesnių vietų ypač nepažįstamuose telkiniuose – nėrimas į vandenį galva į priekį yra viena dažniausių galvos ir kaklo traumų priežasčių, taip pat paraginti plaukioti arčiau kranto bei tėvams visada stebėti vaikus. Netinkamas elgesys vandenyje gali ne tik sužaloti sveikatą, bet ir užtraukti administracinę atsakomybę, kadangi pagal LR administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ATPK) 185 straipsnį, už taisyklių, numatančių žmonių saugų elgesį vandenyje pažeidimus, numatomas įspėjimas arba bauda nuo 14 iki 57 Eur.

Saugus elgesys būtinas ne tik vandenyje, bet ir prie vandens. Saugant aplinką ir save, derėtų nepamiršti jog pakrantes po poilsio reikia palikti švarias ir tvarkingas – susirinkti visas šiukšles, neniokoti gamtos. Draudžiama statyti automobilius vandens telkinių apsaugos zonose ir pakrančių apsaugos juostose, o juo labiau juos plauti šalia vandens telkinių… LR ATPK 55 str. 1 d. numatyta, kad paviršinių vandens telkinių apsaugos zonų ar pakrančių apsaugos juostų apsaugos ir naudojimo režimo pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą piliečiams nuo 28 iki 144 Eur. Ši zona siekia nuo 5 iki 25 metrų, priklausomai nuo vandens telkinio dydžio ir pakrantės šlaito polinkio. Taip pat primenama, kad viešuose paplūdimiuose dažniausiai būna nustatytos taisyklės, draudžiančios gyvūnus vedžioti pakrante ir maudyti juos vandens telkinyje. Paplūdimiuose, kuriuose prie tako nestovi draudžiamasis ženklas,  gyvūnus galima maudyti, kai tuo metu vandenyje nėra žmonių. Jei draudimo nesilaikoma, gali būti fiksuojamas LR ATPK 110 straipsnio pažeidimas.

Paplūdimys 2

Širvintų rajono policija primena, kad alkoholinių gėrimų vartojimas šalia vandens telkinių taipogi yra draudžiamas. Statistika rodo, kad dažniausiai nelaimių aukomis tampa neblaivūs vyrai. Vadovaujantis LR ATPK 178 straipsniu, už alkoholinių gėrimų vartojimą viešosiose vietose arba girto pasirodymą viešosiose vietose taikoma administracinė atsakomybė ir skiriama administracinė nuobauda – įspėjimas arba bauda nuo 8 iki 14 Eur. Poilsiautojai, matydami paplūdimyje alkoholį vartojančius asmenis, turėtų apie tai pranešti policijai.

 

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Širvintų rajono policijos komisariato informacija


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


vienas × vienas =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]