Dienos šviesą išvydo Jono Lučiūno fotografijų albumas „Širvintų krašto žmonės“    Nuo rugsėjo 2 d. keičiasi Vilniaus AVMI Širvintų poskyrio mokesčių mokėtojų aptarnavimo laikas    Kviečiame į informacinį renginį apie paramą Širvintų r. VVG strategijos lėšomis    Rugsėjo 1-ąją Ukmergės kultūros centre bus nemokamai rodomi du kino filmai    Sudie, gražuole vasara   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar pritartumėte siūlymui dalį kasmetinio biudžeto viešinimui skirti savivaldybės mažumos (opozicijos) veiklos viešinimui?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Čiobiškio keltas švenčia 80 metų jubiliejų

22 km. į pietvakarius nuo Širvintų, yra įsikūręs Čiobiškio miestelis, Neries ir Musės upių santakoje. Miestelis garsėja nuostabia Panerio gamta, architektūros paminklais, Šimtamete istorija.

Daugelis Širvintų rajono žmonių žino, kad trumpiausias kelias į Kaišiadoris -keltu persikėlus per Nerį, varomu upės srovės. Tai yra technikos paminklas ir vienintelis keltas visoje Lietuvoje.

Apie persikėlimą per Nerį ties Čiobiškiu kalba jau XIX a. dokumentai. Pavyzdžiui, manoma, kad 1831 m. sukilimo metu čia kėlėsi gen. D. Chlopovskio vadovaujama sukilėlių kariuomenė, besiruošianti Vilniaus puolimui. 1863 m. per Nerį kėlėsi besitraukiantis sukilėlių būrys, vadovaujamas Visloncho. Po to sukilėliai keltą sudegino. 1912m. carinė valdžia vietoje kelto nutarė pastatyti tiltą.

1914 m. viena tilto puse buvo leidžiama važinėti, tačiau prasidėjus Pirmajam pasauliniui karui, rusai tiltą susprogdino. 1916 m. vokiečiai pastatė naują tiltą. Pirmaisiais Lietuvos Respublikos metais tiltas dar buvo išlikęs, tačiau jam susidėvėjus buvo įrengtas keltas. Dabartinis kelto savininkas Valentinas Dzeventauskas gyvena Kaišiadorių rajone, Padalių kaime. Valentino Dzeventausko pasakojimu, Padalių kelto istorija prasidėjo 193.. metais. Du kaimynai, Jurgis Dzeventauskas ir Andrius Raudeliūnas (teisės istoriko Vytauto Raudeliūno tėvas) iš Paliemenės kaimo, (Kaišiadorių rajonas) nusprendė įsigyti keltą. Pirkti tokio daikto nebuvo kur, teko ieškoti meistro, kuris jį pagamintų. Tokį nagingą dailidę jie rado Jonavoje. Už tris tūkstančius litų jis sutiko imtis darbo. Kai užsakymas jau buvo atliktas, iškilo problema, kaip keltą atplukdyti į vietą. Prieš srovę nepasiirsi, irklais nepamosuosi, teliko vienas būdas – prie plausto rišti virves, o kitus jų galus prie varklių pavalkų. Arkliai krantu, keltas vandeniu ir pamažu, pamažu iki pat Čiobiškio.

Tam pačiam keltui karo metu teko ir rusus, ir vokiečius iš vieno kranto į kitą gabenti.

Po karo kelto kaip ir nebeliko. 1956 metais „ Neries” kolūkis (pirmininku tuo metu buvo Alfonsas Kanapinis) kelto veiklą atnaujino.

Keltas vėl pradėjo kelti žmones iš kranto į krantą. Bet keltas gana greitai suiro. Maždaug 1967 m. Rūdiškėse padarė naują. Dabartinį keltą į upę nuleido apie 1978 m. Jį kolūkis pirko ar tai iš Druskininkų, ar Birštono. Tiksliai iš kur atkeliavo keltas, kelto savininkas Jurgio Dzeventauskio sūnus Gediminas neatsimena.

Ištrauka iš www.ciobiskiokeltas.lt

Šventės akimirkas užfiksavo Virginijus Sarpauskas


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

4 Komentarai (-ų)

 1. > svečias sako:

  nebuvo kur patiesti raudono kilimo.

 2. svečias sako:

  Buvau toje šventėje nuo pradzios ir girdėjau visų sveikintojų ir kelto savininko kalbas. Dalyvavo ir Kaišiadorių r. meras tik mūsų merė nerado laiko atvykti(atsiuntė A. Astiką), kas gali paneigti mintis kad išrinkote, regalijas nupirkote o dabar jūs man nereikalingi.

 3. aga sako:

  18 nuotraukų iš šventės ir tik 10 koncerto, o “buvau” rašot, kad “beveik koncerto”. Gal užteks kabinėtis prie korespondentų? Ar algą taip užsidirbat?

 4. buvau sako:

  fotkes beveik koncerto ? kAme reikalas

Jūsų komentaras:


× keturi = keturi

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]