Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

E. Druskinas: „Širvintose naudojamas valdymo metodas – skaldyk ir valdyk“. II dalis

DSC_2786-1

E. Druskinas

Mūsų skaitytojai jau skaitė atleisto Kultūros centro direktoriaus Eriko Druskino interviu pradžią.  Ten kalbėta apie jo atleidimą ir miesto šventės organizavimą. Šiandien tęsiame pokalbį:

-          Tai kada ir kaip pasakėte laikinai merei, kad norite vyki į komandiruotę?

-          Trečiadienį merės kabinete eilinį kartą su mere ir Vita Majeriene aptarėme miesto šventės renginius. Tuomet pasakiau, kad noriu pasikalbėti dėl išvykimo. Vita pasakė, kad čia asmeniniai klausimai ir ji nedalyvaus. Atsakiau, kad mes neturime ką individualiai aptarti, nes tai liečia mano darbą. Bet Vita išėjo iš kabineto ir mes likome su mere dviese. Merei pasakiau, kad norėčiau būti išleistas į kelionę, į Gruziją. Kad renginį globoja Seimo pirmininkė su Pavasario poezijos renginiais. Kad renginiai vyks, kaip mūsų valstybės pristatymas. Buvo net Gruzijos televizijos paruoštos. Merė sutiko. Informavau , kad vietoj Seimo pirmininkės vyks deleguota Seimo narė.  Merė davė sutikimą ir pasakė, kad parašyčiau prašymą kelionei. Gruzijos ambasada atsiuntė kvietimą ir kartu su prašymu viską užregistravau viename langelyje. Apie tai merei priminiau pietų metu.  Merė atsakė, kad „viskas gerai. Gausiu“. Dar kartą susitikome vakare ir aptarinėjome miesto šventę. Susitikime dalyvavo laikinoji administracijos direktorė, Vita Majerienė. Ir aš dar kartą priminiau laikinajai merei, kad yra paliktas prašymas ir paklausiau ar viskas gerai. Ji patikino, kad viskas gerai, bet jau tada pajutau, kad kažkas ne taip. Nes merė su administracijos direktore vengė tam tikro akių kontakto. Pirmąsias darbo savaites buvo tokia džiugi nuotaika, gražios šypsenos, kitoks bendravimas, papokštavimai kažkokie. O tą penktadienį buvo toks vengimas to kontakto. Ir tada pagalvojau, ar tikrai čia viskas bus gerai. Kaip pavaldiniui, norėjosi tikėti, kad laikina merė, kaip vadovas negali tau iškrėsti tokio akibrokšto.

-          Kada sužinojote apie tai, kad jūsų išvykimas sukėlė daug neigiamos reakcijos?

-          Pirmadienį paskambinau pavaduotojui, o jis sako man, kad jis ką tik parašė pasiaiškinimą, nes merės ir administracijos direktorės buvo pakviestas į savivaldybę. Pasiaiškinimą rašė, kodėl į savivaldybę atėjo ne direktorius, o pavaduotojas. Pavaduotojas ir parašė, kad pavaduoja į komandiruotę išleistą direktorių. Aš po pokalbių su mere buvau informavęs visus darbuotojus, kad mane išleido, nors jau girdėjome kalbų, kad kai kurių vadovų neišleidžia į komandiruotes. Darbuotojams sakiau, kad išleido, kad gražiai sutiko.

-          Tai gal jums išvykus sustojo pasiruošimo šventei darbai?

-          Kai tik mes per susirinkimus pasiskirstėme darbus. Pagrindinis koordinacinis darbas buvo atliktas. Reikėjo tam tikrų techninių sprendimų, bet tam buvo paliktas pavaduotojas ir kiti koordinatoriai. Iš tiesų mes jau buvom labai gražiai viską pasiruošę, kad ta miesto šventė eitų sklandžiai. Kol buvau išvykęs, visi sutarti darbai buvo padaryti labai ramiai ir tvarkingai. Nuolat skambinėjau iš Gruzijos ir domėjausi, ar viskas gerai. Man taip pat skambino iš Šilumos tinklų, kad kažkurios lentos brokuotos. Tai aš skambinau rėmėjams, kad pakeistų. Paskui paprašiau, kad mano pavaduotojas smulkmenas paderintų. Man nepriklausė važiuoti dėl suoliukų metalo, bet važiavau su Šilumos vadovais žiūrėti vamzdžių. Kultūros centro direktorius rinko vamzdžius? Taip, Kultūros centro direktorius. Merė buvo paprašiusi, kad su skyriaus vedėja Vita Majeriene važiuočiau lentų pasižiūrėti, tai važiavau. Dėl scenos dangų, dėl laipų, dėl suoliukų, kad gautume lentų. Važiavau. Patys rėmėjai gali papasakoti, kad mes kartu buvome nuvažiavę. Dėl medienos detalių vis skambinėjau rėmėjams, gal ir įkyrėjau net. Skaudu, kad Tarybos posėdyje buvo sakoma, kad to nebuvo, bet juk rėmėjų galima paklausti. Nors man, aišku gėda klausti.

-          Gal žinote apie nesusipratimą tarp Širvintų rajono savivaldybės ir Gruzijos ambasados?

-          Kol aš buvau kelionėje, Širvintų rajono savivaldybė parašė raštą Gruzijos ambasadai ir paklausė, kodėl aš ten dalyvauju ir kur dalyvausiu. Gruzijos ambasada sako: „nesuprantam, ką jie sau galvoja ir kodėl taip rašo. Gal jie nesupranta, kur jie rašo. Nes mes gi, sako, nusiuntėm raštą, ką mes dar turime papasakoti jiems?“ Ambasados tarnautojai man pasakė, kad jie tokio rašto nerašys. Apskritai nedera. Ir daromas nesuvokiamas netaktas – savivaldybė prašo ambasadoriaus pasiaiškinimo. Toks diplomatinis nonsensas Lietuvoj įvyko, kad savivaldybė ambasadoriaus ir ambasados prašo pasiaiškinti, kur mane kviečia, į kokias veiklas. Ambasada – valstybės atstovai. Savivaldybė leido sau parodyti didžiulį netaktą. Aš pasakiau, kad „nepykit, tikiuosi, kad atleiste, nes vadovės naujos ir kažkas savivaldybėje nesuprato, ką daro“. Nes taip tiesiog nesielgiama…

-          Kaip vyko susitikimai Gruzijoje?

-          Susitikimai buvo labai aukšto rango. Turėjome susitikimų su tų sričių vadovais, didelių miestų vadovais, kultūros skyrių ir kultūros centrų vadovais. Įvyko labai gražūs kontaktai. Man, kaip Širvintų Kultūros centro direktoriui, teko duoti daug interviu. Prasivežiau begales kontaktų, kuriais galėsiu pasinaudoti ateities darbuose.

-          Kaip spėjote pasiruošti šventei?

-          Gruzijos ambasadoje buvo suplanuotas renginys gegužės 26 d ir jame urėjau dalyvauti. Pakabinome didžiulę rekordinę vėliavą, kurios nebuvo iki mano atėjimo. Kai atėjau į Širvintų kultūros centrą, aš dirbau šeštadieniais, sekmadieniais, jų juk nėra pažymėta tabeliuose ir jie nebuvo apmokėti. Dirbome kartu su savanoriais, kurie gali paliudyti, kad užtrukdavome ilgai vakarais ir net ne po aštuonias valandas per dieną.

-          Koks nesusipratimas įvyko prieš miesto šventę?

-          Skambinu merei, kad paskirtas susitikimas. Be ji gerokai vėlavo. Turėjome suderinti, kur merė pasirodys miesto šventėje ir pasakys kalbą. Nors tai buvo aptarta ne vieną kartą. Scenarijuose, pristatytuose viename langelyje, buvo pažymėta, kur kalba merė. Na, bet dar pageidavo pasitikslinti. Na gerai, pasitikslinam. Ir merė neatvyko susitikti. Ji vėlavo atvykti iš Ukmergės. Merės laukiau pusvalandį, daugiau jau laukti negalėjau. Aš pasakiau, kad negaliu laukti, nes turiu būti Vilniuje… Aš išvažiavau, aišku, jau vėlavau. Ten jau buvo Prezidentūros, Protokolo skyriaus specialistai, televizijos. Derinamos tos vietos, kur auščiausi vadovai stovės ir kalbės. Viskas turi būti suderinta pagal diplomatines tradicijas. Mūsų savivaldybei į tai buvo tiesiog nusispjauti.

Man skambina skyriaus vedėja ir sako, kad merė pageidauja, jog tuoj pat būčiau savivaldybėje. O aš juk negaliu. Aš važiuoju. Sakau, kaip jūsų galite taip su manim elgtis? Juk darau ne šiaip sau kaimo renginį, čia dalyvauja visų Lietuvos diplomatinių atstovybių diplomatai, ambasadoriai su atašė, su kitais atstovais. Renginyje dalyvavo LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, Prezidentas Valdas Adamkus, Aukščiausiosios tarybos seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis, Seimo nariai, signatarai, užsienio ir Lietuvos televizijos ir radijai. Duodu interviu ir tiesiogiai pasakoju, kaip Širvintų kultūros centras daro tokią didžiulę akciją, kur mes, Lietuva ir mūsų kraštas bus pristatyti tose televizijose. Juk buvo filmuojama visa tai… Bet skyriaus vedėja man perdavė, kad merė supykusi ir reikalauja, kad aš būčiau, nes ji reikalauja, kad būčiau. Aš prašiau merei paaiškinti, man atsakė, kad pats turiu paaiškinti. Aš negalėjau merei prisiskambinti, nes ji man neatsiliepė. Tą gali įrodyti telefono išklotinės.

Tada merė atėjo į mano kolektyvą, pavaduotojo pareikalavo, kad surinktų darbuotojus, padarytų susirinkimą, nes ateina laikinoji merė. Ji atėjo į kolektyvą. Man paskui kolektyvas skambino, kad ateina laikinoji merė, paskui informavo, kaip vyko pokalbis. Kolektyvo nariai buvo pakraupę, jie nesuprato, kas vyksta, kaip taip galima. Merė kolektyvui pasakė, kad nieko nežino apie šventę, nors registruotos visos programos ir sąmatos. Ji pasakė, kad nieko nežino, kaip viskas bus. Darbuotojai atsakė, kad visi dirba, viskas vyksta, darbais pasiskirstyta. Merė darbuotojams pasakė, kad nesusikalba su Kultūros centro vadovu. Negana to, pasakė darbuotojams, kad aš ateinu toks spūdis, kad apsipūtęs, apsvaigęs, nes iš akių matosi, kad aš apsvaigęs. Ji mano, kad aš esu kažkokios keistos būsenos, apsvaigęs, galbūt aš esu išgėręs ar ten dar kažkokių būsenų. Tą paaiškino detaliau darbuotojams. Nežiūrint į tai, kad aš nesu gyvenime vartojęs alkoholio, nesu rūkęs ir natūralu, kad nesu gyvenime vartojęs narkotinių medžiagų. Net nesu jų matęs. Gal nuo meilės apsvaigęs? Va, gal nuo meilės (juokiasi).

Kad pavargęs, aš suprantu. Nes darbuotojai gali paliudyti, kad dirbau ir po darbo valandų, išlydėdavau vėliausiai repetuojančius kolektyvus.

atsisiųsti

Širvintų savivaldybės interneto svetainėje publikuota žinutė apie naująjį Kultūros centro direktorių nuteikė pozityviai. Nuotrauka iš www.sirvintos.lt

-          Kokia buvo jūsų darbo pradžia Širvintų Kultūros centre? Ar jau tada nesutarėte su laikinai merės pareigas einančia Živile Pinskuviene?

-          Mane pakvietė balandžio 23 d. į susitikimą. Sekretorė paskambino ir pasakė, kad mane nori merė pamatyti. Tada pradėjau faktiškai dirbti. (Apie tai rašysime netrukus – red.past.).

To susitikimo metu merės klausiau. Sakiau, kad norėčiau aptarti veiklas, mano matymą, Gal merei netinka mano matymas, mano požiūris į kultūrą, darbuotojus. Norėjau išsakyti savo požiūrį. Nes šiandien (susitikimo metu – red. past.) yra ta data, kai jei netinka, galiu atsiimti savo dokumentus. Taip būtų etiška ir gražu. Civilizuotai. Merė man pasakė, kad viskas tinka, nors mes nieko neaptarinėjom, ir svarbiausia dabar sudaryti miesto šventės programą, nes tai dabar būtina, o visus kitus klausimus aptarsime kai aš pradėsiu dirbti.

-          Jūs norite pasakyti, kad likus mėnesiui iki miesto šventės, nebuvo sudaryta programa?

-          Programa sudaryta buvo. Bet aš norėjau susipažinti, kas jau yra padaryta. Juk būtų darbuotojų įžeidimas, kurie dirba, kad pradedu kažką daryti nesusipažinęs su jau padarytu darbu. Va tada pakvietė pavaduotoją ir merės kabinete buvau supažindintas su programa. Programa iš tiesų buvo gerokai mažesnė. Nes darbuotojai, kaip galėjo tuo metu pagal pajėgas, taip ir sudarė tą programą, skaičiuodami savo išteklius. Tuo metu praktiškai buvo viena režisierė. Su puse etato dirbantis žmogus. Ji dar dirbo su keliais teatralizuotais miesto šventės pasirodymais ir natūralu, kad tai surydavo didžiąją dalį jos laiko ir pajėgų. Režisierė kiek galėjo, tiek tos programos ir sudarė. Juo labiau, kad ant jos pečių buvo užkrautas visas Kultūros centras ir visa šventė. Žmonių trūko. Ir aš suprantu, kad reikėjo žmogaus iš pašalies, žmogaus, kuris kibtų į pagalbą. Ir aš tą programą perdariau. Įnešiau visiškai naujų veidų, panaudojau ir tai, kas buvo padaryta. Pridėjau gal penkis kartus daugiau visko: atsirado daugybė erdvių, vaikų kiemelių padaugėjo, atsirado dangaus žibintai, kurie kilo į dangų, atsirado tos iškilmingos ceremonijos lauke, aš įtikinau valdžią, nors buvo abejonės iš kai kurių Tarybos narių. tikinau, kad reikia to didžiulio raudono kilimo, kad ceremonija turi būti išties iškilminga, kad garbės piliečiai pražygiuotų  raudonu kilimu. Aš sugalvojau tą eiseną, iškilmingesnę vėliavų pakėlimo ceremoniją, pakylas garbės svečiams, kad sakant kalbas žmonės matytų, programas papildžiau. Aš susiderėjau su Signatare Irena Andrukaitiene, kad būtų premija įsteigta ir ji pažadėjo man toliau ją steigti. Šiandien visa tai yra pakibę.

-          Ar tiesa, kad apie jus ir susidariusią situaciją buvo kalbėta aukštesniu lygiu?

-          Signatarė, kaip Darbo partijos narė, kalbėjo su Seimo pirmininke Loreta Graužiniene, o ji su Živile Pinskuviene, kad būtų sprendžiami klausimai Širvintose. Tačiau mūsų merė neišgirdo savo partijos vadovų ir ignoravo jų pageidavimus. Su gerbiama signatare darbuotojai kalbėjosi asmeniškai, prašydami pagalbos. Bet merei nebuvo niekas svarbu. Visiškai niekas. Ir tai buvo antausis faktiškai ne tik kultūros darbuotojams, bet ir darbo partijos tarybos, prezidiumo, valdybos nariams. Tai buvo didžiulis antausis. Nes merė neišgirdo jų visų balso. Tiesiog neišgirdo. Buvo kalbėtasi ir su  pačiu Mazuroniu. Be tas balsas irgi nebuvo išgirstas.

Nes iš tiesų nebuvo dėl ko (atleisti iš darbo – red. past.). Net jeigu aš būčiau išvykęs be leidimo. Bet tos pusantros savaitės darbo, kurį dariau merės pageidavimu. Kaip jai kaip merei, kaip vadovui negėda? Pusantros savaitės iš manęs reikalauti dirbi be sutarčių, be jokių darbo saugos nuostatų. O jeigu kas būtų atsitikę? Tai gi. Laipiojau pos sceną, po kitas Kultūros centro erdves be jokių darbo saugos nuostatų pasirašymo, be nieko. Vaikščiojau ir laipiojau su Kultūros centro darbuotojais ir su savivaldybės darbuotojais po visas erdves, nes merė taip pageidavo.

Merė nuolat kreipėsi su pageidavimais, reikalavimais, kilimais. Aš pats asmeniškai važiavau iš Anykščių į Vilnių kilimo, kur pirkau už savo asmeninius pinigus. Živilė buvo pažadėjusi atiduoti už tą kilimą pinigus ir vėliau atidavė pinigus už jį. Suprantu, kad buvo gražu, kad mamos praėjo tuo raudonu kilimu, bet kokia kaina tai įvyko… Kultūros centras neturėjo tam pinigų.

-          Tas koncertas mamoms visai neplanuotas buvo?

-           Buvo neplanuotas. O aš tuo metu oficialiai dar net nedirbau Kultūros centre. Bet gelbėjau kolektyvą, kuris buvo baisingai spaudžiamas – iš kur nori gauk, kaip nori padaryk. Todėl sutikau padėti ir nupirkau tą kilimą. Žmonės buvo spaudžiami ir per skyriaus vedėją, aišku. Situacijų buvo pilna. Darbuotojai buvo spaudžiami per aplinkui, nes suprato, kad vadovas nedalins bet kam pinigų.

V. Majerienė man perdavė merės pageidavimą. Ji prašė, kad Kultūros centras  prie didžiosios scenos  pasakytų palapinę ir padarytų vaišes kolektyvų nariams, svečiams. Kai paklausiau, iš kokių lėšų tai padaryti, Majerienė atsakė „aš nieko nežinau, yra toks merės pageidavimas“. Buvo blefas, neva pas merę buvo kultūros darbuotojas, kuris tai pasiūlė.

Pasakiau, kad tam nėra pinigų. Galų gale, kaip atrodys, valdžia statosi palapines prie scenos, o paskui Kultūros centro darbuotojai bus pateikiami, kaip alkoholikai, kaip amoralūs žmonės, kurie demonstratyviai geria alų šalia scenos. Taip kuriamas neigiamas kultūros darbuotojų įvaizdis. Nesvarbu, kad net ne jie girtuokliauja, o valdžia su išrinktaisiais. Aš esu prieš tokius vakarėlius ir vakarones. Aš turiu visai kitokias pilietines pozicijas.

Tam buvo daroma agapė, kad būtų bendruomeniškumas, kad žmonės sekmadienį bažnyčios kiemelyje susinešė vaišes ir visi kartu pasibuvo.

Apie kultūros darbuotojų persekiojimus ir grasinimus jiems „Krašto naujienose“ dar rašysime.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

23 Komentarai (-ų)

 1. apie grasinimus sako:

  Apie kultūros darbuotojų persekiojimus ir grasinimus jiems „Krašto naujienose“ skaitykite jau netrukus.

  ****************************
  Jau beveik 4 mėnesiai prabego. Kur bus parasyta apie grasinimus???????????????????????
  Kas jiems grasino???? Kodel neparasyta??????
  Nemegstu pazaduku ir melagiu…………..
  Kur????????

 2. Anonimas sako:

  Kodel tyli internetinė svetainė, skirta Vilniaus apskričiai, savo kokybe bei apimtimi prilygstanti daugeliui kitų Lietuvoje veikiančių interneto vartų? A?

 3. palauk sako:

  Po 4 metų. Gal tada savivaldybės serykla vel atsiras.

 4. ? sako:

  Apie kultūros darbuotojų persekiojimus ir grasinimus jiems „Krašto naujienose“ skaitykite jau netrukus.

  ???????????????????????????????????????????????????
  kada apie persekiojimus bus?

 5. jau aišku sako:

  kodėl Druskiną išmetė! Jau turim naują direktorę. Iš DP.

 6. klausimas sako:

  kada bus Apie kultūros darbuotojų persekiojimus ir grasinimus jiems „Krašto naujienose“ ?

 7. palauk sako:

  >o

  Dar nesukure. Kantrybes, KN irgi ne 10 ranku turi.

 8. o sako:

  kada skaitysime Apie kultūros darbuotojų persekiojimus ir grasinimus jiems „Krašto naujienose“ ?

 9. ? sako:

  Kada bus III dalis? Juk paprastai buna maziausiai 6.

 10. o kodel? sako:

  merei ir administracijos direktorei galima šukuosenas Kaprize ir makijazus darytis darbo metu? Cia ieina i ju darbotverke? Ir taip pastoviai…

 11. to to nu jo sako:

  kvaily tu, esu 96 metų, mano išsilavinimas mikrobiologijos mokslų daktarė. Jau pensijoje. Mano vyras žuvo būdamas partizanas, o kompiuteriu moku dirbti ir net nuotrukas įkelti, nes nesu tokia kvaila kaip tavo partijos rinkėjai ir tu pati/s.

 12. to to to nu jo sako:

  Gal Jus kultūros centre dirbat, kad žinot, kurie ten tokie nekvalifikuoti, labai jau įdomu. Ar tik pagal save sprendžiat. :)

 13. Romas sako:

  Reikia sulaukti teismo sprendimo ir jo įsigaliojimo: tada bus aiškiau

 14. to nu jo sako:

  Šaunus komentaras. Tiesiai į taikinį.

 15. to to nu jo sako:

  geras pamokantis komentaras.patiko :)

 16. to nu jo sako:

  Pries rasydama kliedesius susivokite laike. Jeigu poniai kazkada mama draudė netinkamai kalbėti, tai dabar tamstai turetų būti min 70 metų. Tokio amziaus ponios kompiuteriu nesinaudoja ir tokiu kvailu komentaru nerasineja. O jeigu taip dabar bijote valdzios, tai turite max 45 metus, esate nekvalifikuota ir bijote del darbo vietos. O bijoti tikriausiai yra del ko, del to ir atsiranda tokie komentarai. Gal koks kvailys paskaitys ir patikes. O savo dievaiciui reikejo anksciau paaiskinti, kad musu rajone zmones alga gauna uz darba, o ne uz mistinius vojazus po uzjurio krastus.
  Nereikia cia zmonems knisti smegenu su savo reportazais, nes melo kojos visada trumpos.Be reikalo zmoniu is darbo neatleidzia.

 17. klausytoja sako:

  http://lrvab.lrt.lt/lt/archive/23157/

  pasiklausykite tie, kas dar turite laisvas ir neišplautas smegenis

 18. nu jo sako:

  Žinot kažkoks košmaras. Ar čia sovietai grįžta? Atsimenu kai mama neleido laisvai minčių reikšti apie valdžią, “…o neklausysi, vaikeli, į Sibirą visi važiuosim…” Nebijojau to Sibiro iki kol užaugau ir pradėjau istorija domėtis. Dabar matyt vėl reiks pradėti bijoti, nes galimai šitoji rajono valdžios dauguma skaitė tik Stalino raštus ir jo biografiją. Metodai labai panašūs. Kad tik iš rajono ribų nepradėtų plisti tie metodai. O tai laukia liūdni laikai.

 19. Antanas sako:

  Šaunuolis! …taip ir toliau …neleisti laisvai kvėpuoti.

 20. bailiams sako:

  Gerai žvengt anonimiškai ir vagimis vadint. O jūs išdrįskit viešai savo poziciją išsakyt. Aha – blauzdos perskystos!

 21. pranelis sako:

  oi oi kaip visiem įdomu

 22. cha sako:

  MELAGIS

 23. Www sako:

  Manau išgirsime apie gerb.mere daug įdomių dalykų. Aišku jei išdrįs kalbėti kiti žmonės. O ją liaupsinusiems teks labai nusivilti.

Jūsų komentaras:


× šeši = šeši

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]