Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

E. Druskinas: „Širvintose naudojamas valdymo metodas – skaldyk ir valdyk“

DSC_2786-1

E. Druskinas

I dalis

Vos prie Širvintų Kultūros centro vairo stojus jaunam, bet patyrusiam specialistui Erikui Druskinui, rezultatus pajuto ir patys Kultūros centro darbuotojai, ir visi mes, dalyvavę miesto šventėje. Ji išties buvo įspūdinga. Direktoriui šventės metu dėkojo ir pati tuo metu  – laikinoji -  merė Živilė Pinskuvienė, kuri šį žmogų ir priėmė į darbą. Tapusi tikrąja merė, pirmiausia jį ir atleido.

Apie tikrąsias priežastis, už ką buvo atleistas iš darbo Kultūros centro direktorius, kaip Širvintų rajonas ir jo kultūrinis bei politinis gyvenimas atrodo žmogui, režisieriui, menininkui, mačiusiam pasaulio ir dalyvaujančiam užsienio renginiuose bei projektuose, kalbamės šiandien jau su buvusiu Širvintų Kultūros centro direktoriumi Eriku Druskinu:

-          Jūsų nuomone, už ką Jūs buvote atleistas?

-          Aš vis tik manau, kad merei iš tiesų be proto nepatiko, kad ruošiantis miesto šventei aš išdrįsau paprieštarauti dėl miesto šventės finansavimo iš Kultūros centro biudžeto. Nors merė šito nepripažįsta ir nepripažins, bet mūsų darbuotojai ne kartą girdėjo, kaip aš kategoriškai buvau pasakęs, kad miesto šventės renginių aš nefinansuosiu atiduodamas viso renginiams skirto biudžeto. Tai esu sakęs ir merei, ir laikinajai administracijos direktorei Ingridai Baltušytei Četrauskienei, kad negaliu palikti Kultūros centro pliko ir atiduoti visų 9 tūkstančių eurų vienam metų renginiui. Buvo numatyta iš Kultūros centro biudžeto miesto šventei skirti maždaug du  tūkstančius eurų. Mes šiek tiek daugiau finansavom, maždaug 2600 eurų. Bet dar iš kitų eilučių finansuotos veiklos buvo. Be to, iš tų 9 ūkstančių jau du tūkstančiai buvo išleista iki to momento, kitiems renginiams. Iki Jūsų atėjimo? (čia ir toliau – paryškinti „Krašto naujienų“ klausimai, pasitikslinimai). Taip, iki mano atėjimo. Tad jau tuos du tūkstančius eurų reikėjo mums patiems užsidirbti iki metų pabaigos. Mes jų realiai net neturėjom. Šito laikinoji administracijos direktorė niekaip negalėjo suprasti, įrodinėdama, kad mes turim visus devynis tūkstančius eurų. Aš jai rodžiau ir biudžeto sąmatas, pajamų sąmatas, ataskaitas, ketvirčių planus. Bet ji iš jų nieko nesuprato ir jai atrodė, kad jeigu paraše parašyta devyni tūkstančiai eurų, tai jie ir yra. Niekaip nesuprato, kad dalį tų lėšų reikia užsidirbti iki metų pabaigos, nes mes jų net neturim. Realiai turėjom apie septynis tūkstančius eurų. Du tūkstančiai išleista, du tūkstančiai skiriama miesto šventei, dar numatoma Rasų šventė, žemdirbių šventė, Kalėdiniai renginiai ir dar iš tų pačių pinigų finansuojami dvylika rajono filialų. Tai nėra didžiuliai pinigai. Ir šito taip pat niekaip nesuprato. Tai aš kategoriškai buvau atsisakęs. Tą patvirtinti galėtų mūsų darbuotojai, nes ne viename posėdyje prieštaravau. Man buvo sakoma, kad privalau skirti, aš sakydavau, kad jie man negali to liepti.

-          Kaip sekėsi ruoštis pačiai miesto šventei?

11140239_912308805492022_834943949634037444_n

Šventės metų žiūrovai matė besišypsančius Širvintų kultūros centro direktorių ir merę, tačiau konfliktas brendo. Širvintų KC nuotrauka

-          Buvo reikalaujama smulkių kolektyvų programų, kurių neturėjo pagal mero ir administracijos direktoriaus įgaliojimus reikalauti. Kaip laikinoji merė, ji išvis neturėjo jokių įgaliojimų. Reikalavo, kad pateiktumėt programas? Taip. Bet niekada kokia Lietuvos savivaldybė nėra prašiusi iš Kultūros centro jokių programų, nes tai yra vidaus tvarka. Ir galų gale, tai yra pažeminimas visiems rajono specialistams, kolektyvų vadovams, kad iš jų staiga prašytų už kiekvieną scenarijaus kampelį atsiskaitinėti ir smulkiai surašyti. Juk yra rašomi renginių planai. Tarkim, iškilminga šventės atidarymo ceremonija. Juk ten nereikėjo nei kalbų specialių rašyti. Tai buvo tiesiog elementarus pristatymas, reikėjo iš vedėjo tam tikro išlaikytumo ir tiesiog pranešti pavardes.

 

R.Zibalas vedė ceremoniją kaip Tarybos narys. Merė norėjo, kad tą dalį vestų Tarybos narys, darbo partijos narys. Darbo partijos narys? Taip, šiuo atveju buvo toks  pageidavimas, kad tą dalį vestų Tarybos narys, nors aš esu profesionalas, bet merė norėjo, kad tą vietą, kai įteikiami garbės piliečio apdovanojimai, aš nevesčiau, kad vestų Tarybos narys. Gerai, lai veda. Buvo reikalaujama iš tiesų tokių dalykų, kad patys neįsivaizdavo, ko jie prašo. Jei būtume surašę smulkiai kiekvieno vadovo, kiekvieno koordinatoriaus visas programas ir nuo kada kam užlipti ant scenos, tai būtume parašę trijų tomų knygą. Tam ir yra koordinatoriai, tam yra kolektyvų vadovai, kurie žino, kada užlipti, kada nulipti, su kuriais yra aptariama kiekviena smulkmena ir niekas taip smulkiai nerašo. Aš šitam prieštaravau. Sakiau, kad nežeminsiu savo kolektyvo narių ir tokių smulkių aprašymų tikrai nepateikinėsiu. Priminiau, kad pagal Kultūros centro nuostatus, pagal mano pareigybes, šiuo atveju Kultūros centro direktorius dirba savarankiškai ir jis teikia ataskaitas. Ir jei manęs buvo paprašyta būti renginio režisieriumi, sudaryti šventės programą, tai aš, kaip režisierius, turiu teisę spręsti, kokia apimtimi ir kokie yra scenarijai daromi.

Tai va, aš atsisakiau finansuoti daugiau, negu numatyta ir Kultūros centras gali leisti lėšų, ir atsisakiau pateikti programų smulkius aprašymus. Man grasino, kad parašys įsakymą. Tada atsakiau, kad „jei jūs manote, kad aš nekompetentingas, tai galiu parašyti prašymą atleisti mane iš darbo“.  Tada mano darbuotojams, prie manęs laikinoji administracijos direktorė pasakė, kad nereikia čia scenarijų, o reikia abstrakčiai, kas vyksta kiemeliuose ar scenose. Nors jau buvo keletą kartų pateikinėjami renginio scenarijai ir kai buvo pildomi ar keičiamos grupės, deramasi su grupėmis. Turėjome bėdą, kad tuo metu vyko festivalis Nidoje ir ne visi galėjo pas mus atvykti. Tos diskusijos vyko dvi-tris savaites, pakankamai stiprios diskusijos. Merė buvo prasitarusi, kad opozicija labai domisi, iš kokių eilučių finansuojama. Ir aš merei buvau sakęs, kad dėl pačios šventės matymo, mes turim kalbėtis ir galim paaiškinti, kad yra šventės režisierius ir pasiūlytas šventės matymas. Ir visi kartu spręskim, kiek tam matymui galime skirti ir kaip tai įgyvendinti. Bet šiuo atveju buvo daroma taip, kad neprileisti šventės meno vadovo, režisieriaus ar kitų veiklų koordinatorių prie viešumos, kad jų nebūtų. Aš, kaip šventės režisierius, sudariau visą programą, pateikiau ją patvirtintą Kultūros centro ir pateikiau į vieną langelį.

-          Tai kodėl scenarijai buvo registruojami viename langelyje? Kokia čia nauja praktika?

-          Kadangi buvau kaltinamas, kad nepateikiu programos ir sąmatos. Supratau, kad man dėl to gali kliūti ir viską pateikiau net per vieną langelį. Ką reiškia, kai dokumentas patenka per vieną langelį? Tai reiškia, kad jį gali pamatyti ir ta pati opozicija, ir dar kažkas. Pamatys pinigus, kiek ketinama išleisti. Tai aš tą supratau, kad gali kažkuris tarnautojas pamatyti, bet aš neturėjau ką daryti, kai buvau taip spaudžiamas, kad kažko nepadarau ir nepateikiu. Tada teko tiesiog registruoti viename langelyje. Tai yra natūralu. Jei kažkas savo žodžio išsigina, tada registruoji.

-          Direktoriau, kas ten nutiko su Jūsų išvykimu? Kodėl neinformavote laikinosios merės, kad turite svarbią misiją Gruzijoje?

-          Prieš gerą savaitę buvau informavęs skyriaus vedėją Vitą (Majerienę – red. past.), keletą kartų jai esu minėjęs, apie kelionę į Gruziją. Sakiau, kad man yra tokia kelionė, kad ji planuojama, kad kelionės globėja yra Seimo pirmininkė, renginį derina kelios ambasados, pilietinę akciją. Mes, Širvintų kultūros centras, pakviesti kaip partneris. Mes galvojame apie tolimesnes bendras veiklas ir galvojome, kad ta kelionė bus naudinga ne tik kaip pilietinio renginio akcija Lietuvai ir krašto garsinimas, bet bus užmegzti tam tikri kontaktai, bus susipažinta su verslo atstovais, projektų organizatoriais, televizijų atstovais, institutų vadovais. Tas ir vyko.

Apie išvyką į Gruziją, apie intrigas rajone, politinę reklamą už mūsų pinigus – jau netrukus „Krašto naujienose“.

„Krašto naujienų“ informacija

 

 

 

 


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

32 Komentarai (-ų)

 1. jau aišku sako:

  kodėl Druskiną išmetė! Jau turim naują direktorę. Iš DP.

 2. As sako:

  puikiai buvo surengta svente ir vedejas puikus,pirma tokia svente sirvintose per 30 metu

 3. RomaNa sako:

  įdomu kodėl merė studijavo kelius bei aplinkos apsaugą. Matyt ten ryšių palankių studijoms buvo. Labai jau toli nuo kult8ros

 4. a16 sako:

  ko norėt iš šitokios merės ,kuri baigusi , kaip daktarė Šerevičiūtė sakė ,tik aštuonias klases. Bendrai , tai visi tą žino.(už pinigus gali viska nusipirkti).Tačiau padorumo nenusipirksi.

 5. to pamąstykit sako:

  Labai teisingas komentaras

 6. Pilietis sako:

  LRT RADIJAS NET 2 KULTŪROS LAIDAS SKYRĖ ŠIRVINTOMS.
  Antroje laidoje praėjusį šeštadienį girdėjau kalbant Eriką Druskiną. Puikus, pilietiškas, atviras ir labai nuoširdus pasisakymas. Nežinojau, kad jis „langelyje“ vis tik paliko visus reikiamus dokumentus. Merė pasielgė taip, kaip pasielgtų Živilė Pinskuvienė, o ne taip, kaip pasielgtų išmintingas politikas, siekiantis santarvės, susiklausymo, vienijimo ir tam sugebantis kartais paaukoti savo žmogiškąsias ambicijas. Gaila. Atrodo, kad TIESIOGIAI RINKTOS MERĖS KADENCIJA PRASIDĖS NUO TEISMŲ. dAR KARTĄ-GAILA.

 7. Ir dar pamąstykit sako:

  Labai teisingai Erikas kalbėjo Kultūros savaitės laidoje http://www.lrt.lt/mediateka/laidos/K/65555/kulturos_savaite
  reikia bandyti įveikti tą pilkumą, aš dar pridurčiau ir tuštybę. Palaikau Kultūros darbuotojus, kurie pirmieji nepabijojo atvirai išsakyti savo nuomonę ir ją viešai ginti.

 8. Pamąstykit sako:

  Gerbiamieji pamąstykit, problema giliau. Eriką atleido iš darbo, galimai neteisėtai, jis matosi tvirtas žmogus ir gali ginti savo teises teisme. Labai tikiuosi, kad apgins.
  O kaip kiti, gabūs ir atsidavę savo darbui žmonės, kurie savo noru palieka kultūros centrą. Ar kas nors pasidomėjo dėl kokių priežasčių. Atsisako darbo savo noru tokiu metu, kai darbo vietų pertekliaus tikrai nėra, ypač Širvintose. Kai kiti bijo net komentarą, nuomonę išsakyti, dar susidoros. Saugo savo darbo vietą net pamindami žmogiškąjį orumą. Būtų juokinga, jeigu nebūtų graudu.

 9. to Jonas sako:

  Tas pats. Tik Širvintų kultūrininkai atsimerkti nenori.

 10. to Jonas sako:

  Superinis komentaras tiesiai i 10-tuką.

 11. Jonas sako:

  Nelabai suprantu, kai žmogus be jokio leidimo, be jokio įsakymo neina į darbą, važiuoja kur jam patinka ir ten veikia, kas jam patinka.

  Tokie darbuotojai turi būti visur vejami iš darbo lauk.

 12. taip sako:

  Labai gerai merė padarė. O tai KN visai neturėtu apie ką rašyti. Dabar sirdis alpiname graudziais verksmais. O jiems galo dar nematyti.

 13. Pilietis-šIRVINTIŠKEI sako:

  pONIA Girdėtoja, ką dar „girdėjot ar regėjot?“ Ar Jūsų tik toks darbas – gerai girdėti ir , matyt, kam reikia pranešinėti…..

 14. to širvintiškė sako:

  Koks jūsų reikalas kas džiaugėsi kai jis pasitraukė iš buvusios darbovietės. Jūsų reikalas turėtų būti – žinoti, kad nė vienas kultūros darbuotojas nesidžiaugia dėl Druskino atleidimo. Pasvarstykite ar kas nors netikėtai nesidžiaugia jūsų nesėkmėmis ir pasirodys “akurat”. Taigi visiškai neaktualu kas buvo iki Širvintų. Aktualu kas dedasi Širvintose!!!

 15. To gandas sako:

  Superinis komentaras tiesiai i 10-tuką.

 16. Širvintiškė sako:

  Kažkaip buvęs kultūros centro direktorius iš visų darbų pasitraukia su triukšmais. teko girdėti, kad prieš tai buvusi darbovietė labai džiaugėsi, kai jis išėjo iš darbo…

 17. grasilda patrubeckyte sako:

  Romanas dabar bus rasomas be galo ir be krasto….. :)

 18. nestebina sako:

  toks ponios poelgis,buvo aišku kai tik laimėjo rinkimus.Labiausiai stebina tarybos narių(daugumos)visiškas nuomonės neturėjimas,kaip liepta taip ir balsuoja,o juk tokie protingi.Juokas ima ,,vienuolika už” skaičiuot nereikia,gerai,patogu(čia netik Druskino klausimu).KAS PER TARYBA.

 19. dar 1 nuomone sako:

  Toks vaizdas, kad jis tuoj bus paskelbtas šventuoju kankiniu.

 20. gandas sako:

  Toks jausmas, kad įstoję į darbo partiją arba parsidavę, kad kėdę išsaugotų, tampa nepakeičiamais ponios akyse. Tik ponia nepagalvojo, kad parsidavėliai ir išduoda greičiausiai. To ir linkiu

 21. Klausytojai sako:

  Sutinku su jumis.man regis panašu kad daug kas mato aureole virš galvos dievaitei, būtų gerai kad jie praregetu ir atsitoketu. Tikiu ateis tokia diena.

 22. klausytoja sako:

  šiandien klausiau radijo LRT klasika 14 val. ir buvęs direktorius aiškiai pasakė, kad iki išvykdamas į Gruziją jis jau buvo atidirbęs visas mėnesio valandas. Tai gal paaiškinsite kodėl reikalaujama dirbti viršvalandžius? Kodėl jūs įsikandę reikia ateiti į darbą? O jūs einate į darbą jau atidirbę savo valandas. Gal šioji valdžia reikalaus dirbti be poilsio jų partijai nepriklausančius žmones, o tie kurie iš “savos partijos” galės apskritai sėdėti ir kvailai komentuoti? Jūs gal šiek tiek pakelkite akis ir nusukite ausis nuo savo dievaitės ir paklausykite kitų žmonių nuomonės.

 23. žinovei sako:

  Žmonės puikiai žino, kad į darbą, už kurį mokama alga, reikia ateiti ir jį dirbti.

 24. išvadoms ir romanams sako:

  kodėl žmonės turi žinoti tik merės versiją? Manau, Druskinas irgi turi teisę išsakyti savo poziciją. Bent jau kol dar neišleistas potvarkis panaikinti širvintiškių žodžio laisvę.

 25. RomaNas sako:

  Na, dabar bus rašomas ilgaaaaaaaaaaas romanas, kaip viskas buvo baisu, neteisėta ir kos direktoriu geras, kruopštus, atsakingas, o merė bloga. Tik ar kam įdomu? Darbo vieta būna skirta dirbančiam asmeniui, o ne tam, kuris darbe pamiršta apsilankyti.

 26. tikras sako:

  verksnys

 27. isvada sako:

  Jau tiek nusaldinta, tiek nusaldinta. Ne šitam ponui dėkoti reikia, o Majerienei, Kirtiklienei, Nainienei. Tai jų atsakingumo (būtent atsakingumo) ir kruopštumo dėka šventė buvo įspūdinga. Tą, kas yra rengęs šventes, tokie kliedesiai tik erzina.

 28. :) sako:

  Tamsta, iš Jūsų tikrai netikęs vedėjas. Kiek “vedėt”, tiek tikrai užteko. Iki soties.

 29. ? sako:

  kas čia toks?

 30. tai sako:

  cia jam reikia dekoti uz miesto svente? O ne del jo kaltes programa velavo (atsiliko) valanda laiko?

 31. akvile sako:

  Gaila puikaus vadovo. Susidoros manau dar ne su vienu. Yra posakis: aš nekerstinga tik turiu gera atmintį. Manau žinom visi kam jis labiausiai tinka.

Jūsų komentaras:


devyni × penki =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]