Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Jaunųjų policijos rėmėjų žygis

Liepos 17-18 Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – VPK) Ukmergės rajono policijos komisariatas jau penktus metus organizavo tradiciniu tapusį turistinį žygį jauniesiems policijos rėmėjams (toliau – JPR) Ukmergės r. Siesarties kraštovaizdžio draustinyje, poilsiavietė – Ukmergės r. Vidiškių sen., Baraučiznos k., prie Šventosios upės. JPR turistinio žygio tikslas – skatinti moksleivių savarankiškumą, ugdyti pareigos ir atsakomybės jausmą, gerinti JPR narių fizinį pasirengimą, policijos ir jaunimo bendravimą bei bendradarbiavimą. Turistinio žygio pagrindiniai organizatoriai ir idėjos autoriai yra Vilniaus aps. VPK Ukmergės  r. policijos komisariatas.

Į Ukmergės r.  policijos komisariato salę susirinko 14-18 metų 54 JPR nariai, tai netik senbuviai bet ir nauji šios organizacijos nariai iš Ukmergės r. PK, Vilniaus aps. VPK Vilniaus miesto, lydimi Vilniaus aps. VPK VTV Prevencijos skyriaus specialistės Jolitos Lamauskienės,  trys JPR narės iš Širvintų r. PK: Monika Ramanauskaitė, Indrė Sinkaitė ir Akvilė Maleckaitė, lydimos Vilniaus aps. VPK Širvintų r. PK VPS PP specialistės Gintos Čepienės.  Susirinkusiems Vilniaus aps. VPK Ukmergės r. PK VPS viršininkas Aidas Dutkus visus supažindino su taisyklėmis, paaiškino užduotis ir suteikė informacijos apie žygį, parengtą pagal orientavimosi varžybų taisykles. Instruktažo metu dalyviams buvo parodytas Ukmergės r. policijos komisariato pareigūnų sukurtas nuotaikingas filmukas, tai kadrai, kuriuose užfiksuotos ankstesnių metų JPR ir policijos darbuotojų vykusių žygių akimirkos. Žygio dalyviai kiek išsigandę „didelėmis baimės akimis“ žiūrėjo kaip teks įveikti trąsą.

Pasiskirstę į penkias komandas: „Žabai“, „Pimpačkiukai“, „Smurfai“, „Meškėnai“ ir „Puponautai“, išsiruošė į žygį, lydimi vadovų-policijos pareigūnų.
Žygio dalyviams teko įveikti 15 kilometrų trasą, eiti 8,5 val. per miškus, pievas, laukus, skintis kelią per nendres ir dilgėlynus, dydžio su lig žmogaus ūgiu, klampoti per pelkes,  bristi per sraunią Šventosios upę. Trasa buvo suskirstyta į stoteles, kiekvienoje jų organizatoriai paslėpė nuorodas, kaip pasiekti kitą stotelę, vienoje iš jų surengta šaudymo rungtis į balionus.

Žygis nebuvo lengvas, nes buvo ir kaitrios saulės ir lietaus, reikalaujant ištvermės, bet dalyviai nepabūgo žolėse tykančių erkių, visokių šliužų, voragyvių ir uodų, visi dalyviai finišavo sėkmingai, nors ir pavargę, suplyšusiais batais, nutrintom kojom, bet su šypsena veiduose, visi išlaikė draugiškumo bei sumanumo egzaminą, o paklausti, ar patiko ir ar dar ryžtųsi dalyvauti tokiame žygyje, visi vienbalsiai atsakė, kad buvo verta ir ateityje dar būtinai dalyvausiantys tokiuose žygiuose.

Vėliau jaunieji policijos rėmėjai įsikūrė poilsiavietėje ant Šventosios upės kranto, kaip mat išdygo palapinės, jiems jau buvo paruošta pirtelė ant ratų ir vakarienė,  susėdus prie laužo ir valgant nuotaikingo virtuvės šefo Vladimiro išvirtą grikių košę, šašlykus, geriant arbatą nuovargio jau nesijautė.Vakare visi dalyvavo viktorinoje „protų mūšis“, komandų pasirodymas „Judink savo kūną“, reikėjo sušokti šokius: sirtakį, gulbių ežerą, makareną, polką, hiphopą. Vyko diskoteka iki paryčių.

Ankstyvas rytas „saulės pasisveikinimas“ prasidėjo 6 val. ryto Vilniaus aps. VPK PS PUP vyresniojo specialisto Miroslavo Jesevičiaus švilpuko garsu ir komandiniu balsu „RIKIUOTĖ“, mankšta ir pabėgiojimu. Papusryčiavus surengtos estafečių rungtys: „Pasidaryk pats“- bulvių ir morkų skutimas troškiniui, kiaušinių „mūšis“ kiaušinienei iš 240 vnt. kiaušinių, svečias iš Ruklos supažindino su kario tarnyba. Sportinės varžybos, estafetės žaidimas „Bočiai“, tinklinis, badmintonas, greičio estafetė su kario amunicija. Susumavus rungtynių rezultatus komanda „Žaibai“, kurioje dalyvavo trys Vilniaus aps. Širvintų r. PK JPR merginos, iškovojo II prizinę vietą.

Turistinio žygio uždarymo metu visiems jo dalyviams buvo įteikti, pažymėjimai, patvirtinantys, kad nepabūgę erkių, vabzdžių ir kitokių gyvių, jie įveikė kliūčių pilną 15 kilometrų trasą, apdovanoti partnerių Ukmergės r. savivaldybės ir UAB „Systemair“ įsteigtais prizais. Žygį „vainikavo“ akcija „Kaip radau taip ir palikau“ poilsiavietės tvarkymas.

Žygio metu pasitvirtino, kad jaunuoliai, kurių dauguma svajoja tapti policininkais, yra sumanūs ir fiziškai stiprūs. Dėkojame Vilniaus aps. VPK Ukmergės r. policijos komisariato organizatoriams: VPS viršininkui Aidui Dutkui, bendruomenės pareigūnei Ingridai Juzėnienei, „virtuvės šefui“ Vladimirui, už poilsiavietės teritoriją jos šeimininkui Virginijui, įdomų Ruklos karių pasirodymą, už puikiai suorganizuotą ir pravestą turistinį žygį. Dėkojame visiems rėmėjams bei geros valios žmonėms už skanumynus: ledus, didžiulį šakotį, arbūzus. Buvo puiki galimybė gerai praleisti laiką gamtos lopšyje, kur tyras oras ir dvasinga aplinka. Įsitikinome, kad abejingų šiam žygiui nėra. Šis užsimezgęs bendravimas vėliau būna sėkmingai pratęsiamas darbinėje aplinkoje, mokykloje, nes išlieka žmones vienijanti komandinio darbo patirtis ekstremaliomis sąlygomis.

Linkime sveikos, laimingos ir pilnos įspūdžių vasaros.

 Širvintų rajono policijos komisariato informacija


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


vienas × = šeši

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]