Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Žygis dviračiais

Širvintų rajono Musninkų bendruomenės „Spindulys“ nariai 2015 m. liepos pirmą šeštadienį kvietė miestelio gyventojus į žygį dviračiais „Keliauk, pažink Širvintų krašto grožį ir kultūros paveldą“. Šis sumanymas praleisti laiką sveikai, aktyviai, darnoje su gamta, susipažįstant su kultūros paveldu suvienijo įvairaus amžiaus žmones. Kelionėn dviračiais maršrutu Musninkai – Čiobiškis – Musninkai išsiruošė vaikai, jaunuoliai, suaugusieji. Pusšimtis žygeivių susirinko prie senosios Musninkų varpinės. Juos pasitiko ir išlydėjo kraštotyrininkės Filomena Vaicekauskienė ir Marytė Galvosienė.

Šios savanorės savaitgaliais supažindina lankytojus su Musninkų krašto istorija. Į žygį startavo ir simbolinis bendruomenės narių sukurtas dviratis. Pasirinktas kelionės maršrutas buvo mišrus. Dalis jo ėjo pagrindiniu keliu pro istorinę Barboros koplyčią, per Musės upę, iki Lapelių kaimo. Abipus keliolika kilometrų besitęsiančio Kazliškių miško yra senieji Strazdų, Pamusių, Liuliškių, Pigonių kaimai, netoliese link Čiobiškio vinguriuoja srauni Musė.

Dviratininkai sėkmingai pasiekė Lapelių kaimą, o kaimyninės bendruomenės nariai seniūnaičio D. Drazdausko šeimos iniciatyva draugiškai prisijungė keliauti drauge toliau. Čiobiškio – Padalių kelto link pasirinktas žygio maršrutas jau ėjo dešiniąja Neries upės puse, vadinamu Napoleono keliu. Tai Budelių kraštovaizdžio valstybinis draustinis, įkurtas 1992 m., čia siekiama išsaugoti raiškų miškingą Neries žemupio vingio kraštovaizdį su archeologijos paminklais. Draustinio teritorijoje dominuoja pušynai, persipynę su mišriais lapuočiais medžiais, sausą smėlio dirvą mėgstantys smiltyniniai šlamučiai, melsvažiedės rugiagėlės, arnikos, gausi smilgų įvairovė.

Labiausiai visus keliautojus užbūrė nuostabus čiobrelių ir saulės atokaitoje nokstančių žemuogių kvapas, kuris kaitrią dieną tiesiog alsavo į veidus. Įveikus šią kelio atkarpą keliautojus pasitiko kelto prieigos. Per Neries upę Širvintų ir Kaišiadorių rajonų krantus jungiantis Čiobiškio – Padalių keltas, šiais metais minintis 80 metų jubiliejų, yra unikalus technikos paveldo objektas. Vasaros sezono metu veikianti ši archaiška, ištemto lyno ir upės srovės nešama susisiekimo priemonė gan populiari. Kelto šeimininkas G. Dzeventauskas maloniai priėmė keliautojus į keltą pailsėti. Čia muzikavo Musninkų miestelio liaudiškos muzikos jaunimo kapela „Radvila“, vadovaujama P. Rolio.

Krante prie kelto sutvarkyta poilsiavietė, kur keliaujantys galėjo atsigaivinti vandeniu, gira, šaltais užkandžiais. Kelto prieigose susitiko ir bendravo kelių bendruomenių nariai – musninkiečiai, lapeliečiai, čiobiškiečiai. Buvo pasikeista suvenyrais, apdovanoti jauniausi kelionės dviratininkai. Vėliau keliautojai pratęsė kelionę link Čiobiškio. Čia grožėjosi baltaarkiu legendinių lakūnų S. Dariaus ir S. Girėno vardu pavadintu tiltu, šalia Neries ir Musės upių santakos esančiu parku, domėjosi klasicizmo stiliaus Čiobiškio dvaru ir jo istorija. Maloniai keliautojus priėmė tautodailininkas P. Malinauskas ir jo išpuoselėtas medžio skulptūrų parkas. Vakarop visi dalyviai, aptarę turiningos dienos įspūdžius, su maloniu nuovargiu galėjo pasakyti „aš tai galiu“. Galima praleisti laiką aktyviai, sveikai, turiningai, labiau pažįstant savo krašto grožį, paveldą. Žygis dviračiais yra projekto „Auginkime sveiką žmogų kartu“ (Kūno kultūros ir sporto departamento prie LR vyriausybės finansuojamas projektas) dalis. Projekto iniciatoriai yra Musninkų bendruomenė „Spindulys“, jos vadovas Alvydas Rolis, Helena ir Leonas Vaicekauskai.

Šis projekto etapas – žygis dviračiais su trispalve skirtas Lietuvos valstybės dienai paminėti ir bendruomeniškumui stiprinti. Manome, kad ši susitikimo diena visiems paliko gerą nuotaiką.

Nuotraukos Irmanto Galvoso ir Valentinos Brazaitienės
Valentina Brazaitienė


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


+ aštuoni = dvylika

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]