Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kai svarbiausias tikslas – ne klaidas taisyti, o bausti

DSC_Jono P

*Jonas Purvaneckas, Širvintų rajono tarybos narys *
Širvintų rajono savivaldybės merė šių metų rugpjūčio 28 dieną gavo Vyriausios tarnybinės etikos komisijos pirmininko Romo Valentukevičiaus pavedimą ištirti, ar Tarybos nariai Jonas Purvaneckas ir Kęstutis Pakalnis nepažeidė Įstatymo 4 straipsnio 1 dalies ir 5 straipsnio 1 dalies reikalavimų iki 2015 m. rugpjūčio 25 d. Komisijai nepateikę privačių interesų deklaracijos. Merė uždėjo vizą „spręsti skubiai” ir perdavė Širvintų rajono savivaldybės Etikos komisijos pirmininkui Vidmantui Mateikai.
PAŽEIDĖM AR NEPAŽEIDĖM?
Svarstant klausimą Rajono tarybos etikos komisijoje paaiškėjo, kad Kęstutis Pakalnis privačių interesų deklaraciją pateikė liepos 27 dieną (reikėjo iki rugpjūčio 25 d.) elektroninėmis ryšio priemonėmis. Tiesa ši deklaracija buvo nepriimta dėl nustatytų dokumentų trūkumo. Po dviejų dienų deklaracija pataisyta, perduota ir priimta VTEK. „Gavęs patvirtinimą, kad „dokumentas priimtas“ pagrįstai tikėjau, jog deklaracija yra pateikta teisingai, nes nebuvo jokio pranešimo, kad joje yra klaidų,“ – pasiaiškinime Etikos komisijai rašė Kęstutis Pakalnis. Rugsėjo 2 dieną Tarybos narys gavo papildomos informacijos ir suprato, kad greičiausiai yra padaręs deklaracijoje techninę klaidą, kurios nepastebėjo sistema, tai yra – nurodydamas pareigybės kodą pažymėjo, kad jis – kandidatas į Tarybos narius, nors jau buvo Tarybos narys). Šią klaidą iškart ištaisė (žiūrėti nuotrauką su pateiktų deklaracijų ataskaitomis).
Lygiai taip pat nutiko ir man – Jonui Purvaneckui. Aš privačių interesų deklaracijas teikiau kelis kartus: kaip kandidatas į Tarybos narius, kaip kandidatas į merus ir kaip Tarybos narys. Kadangi niekas nesikeitė, tai tiesiog nusiunčiau ankstesnę deklaraciją (nuotraukoje pateiktų deklaracijų datos ir statusas). Deklaracijoje visai nepiktybiškai nepakeitęs savo statuso iš „kandidato“ į „Tarybos narį“ kodo buvau padarytas pažeidėju.
Ar statuso kodo nepakeitimas yra toks didelis pažeidimas? Juk visi įstatymo reikalaujami duomenys pateikti ir pateikti laiku. Gal būtų pakakę paprasto žmogiško įspėjimo? Pagal Įstatymą ir deklaravimo taisykles savivaldybėje yra atsakingas darbuotojas ir, manau, kad jam galėjo būti nurodyta neteikti mums informacijos, apie mūsų padarytas klaidas.
RŪPĖJO TIK PATS PAŽEIDIMAS, O PRIEŽASTYS – NE
Savivaldybės Etikos komisija buvo klausiama, ar mes pažeidėm, ar nepažeidėm įstatymus. Tačiau niekam nerūpėjo priežastys. Taip, mes abu su kolega pripažįstame, kad buvo mūsų techninė klaida ir gailimės dėl to. VTEK pirmininkas R. Valentukevičius spaudoje rekomenduoja, kad paprastai tokie atvejai būtų apsiribojami svarstymu.
KODĖL TAIKOMI DVIGUBI STANDARTAI?
Štai tuomet ir nutariau paskambinti raštą savivaldybei rengusio VTEK Prevencijos skyriaus vedėjui. Vedėjas maloniai išklausė ir atsakė, kad laiku ir be klaidų privačius interesus deklaravo tik 46 procentai Širvintų rajono savivaldybės tarybos narių. Daugiau kaip pusė jų buvo lygiai tokie, kaip K. Pakalnis ir J. Purvaneckas.
Vedėjas taip pat paaiškino, kad kievienoje savivaldybėje administracijos direktorius arba jo įgaliotas žmogus laiku gavo informaciją apie klaidas ir privalėjo įspėti visus Tarybos narius. Galiu pastebėti, kad senais laikais „prie senos valdžios“ taip ir būdavo. Atsakingas žmogus, gavęs bet kokią informaciją apie klaidas ar neįvykdytus įsipareigojimus, iškart įspėdavo – primindavo konkretų Tarybos narį ir niekada jokių nesusipratimų nebūdavo.
Dabar gi, kai valdžia nauja – viskas vyksta kitaip. Įspėti buvo tik darbo partijos ir valdančiajai daugumai priklausantys Tarybos nariai, kurie ir spėjo ištaisyti klaidas. Kodėl neįspėjo mūsų? Turiu numanymų, kad taip tyčia siekiama menkinti opozicijos narių vardą, kad kažkam naudingos intrigos ir rietenos, kad ketinama mus užverti skundais, tikintis, jog mažiau matysime ir pastebėsime. Bet tai tik mano asmeninės spėlionės. Tačiau noriu priminti Administracijai, kad čia jau kvepia netinkamu pareigų vykdymu, tiksliau – jų nevykdymu.
MOKYS SAVIVALDYBIŲ ETIKOS KOMISIJAS
Kalbėdamas telefonu su Prevencijos skyriaus vedėju, sužinojau, kad panašūs veiksmai vyksta ne vien mūsų rajone. Pasirodo, kad Lietuvoje yra ir daugiau Tarybos narių, kurie suklydo panašiai ar taip pat ir negavo informacijos apie savo klaidas. Todėl Vyriausia tarnybinė etikos komisija planuoja organizuoti mokymus savivaldybėms. Vilniaus zonos mokymai vyks jau šio mėnesio pabaigoje.
KO SIEKTA STRAIPSNIU?
Mane labai nustebino straipsnis merei priklausančiame laikraštyje pavadinimu „Apie tai, kaip kiaušinis nutarė pamokyti vištą, arba Pakalnis su Purvanecku – kalti, o Jozonis – ne“. Pirmiausia kyla klausimas, kas straipsnio autorius. Tačiau perskaitęs straipsnį ir pamatęs, kiek jame netiesos, supratau, kad rašiusiajam greičiausiai buvo gėda prisipažinti.
Straipsnyje bandoma klijuoti visokais negatyvias etiketes: J. Purvaneckas ir K. Pakalnis yra vadinami „zuokininkais“, R. Tamošiūnienė – „tamoševskininke“. Neįtikėtina, kad tokia nepagarba Tarybos nariui sklinda iš merės (jei straipsnis nepasirašytas, atsakomybę turi prisiimti savininkė). Juk būtent mero pareiga suvienyti Tarybą bendram darbui žmonių labui, o ne ją skaidyti ir kelti intrigas.
Aš net nesupratau straipsnio tikslo. Paviešinti pažeidimą? Tuomet kodėl sumalami Pakalnis ir Purvaneckas su Jozoniu ir Butkevičium? Kam svaidomasi epitetais? Akivaizdu, kad straipsniu siekta apjuodinti, pažeminti, ir apdrabstyti melagingais purvais. Taip, sutinku, valdančioji dauguma turi savo laikraštį, kuriame leidžia sau juodinti ir šmeižti kitus. Neabejoju, kad gal ir apspjaudyti nepasikuklintų.
Tačiau poniai merei ir jos garbintojams reikėtų neužmiršti, kad „karalienės puota“ baigsis ir tuomet teks nusileisti ant žemės, gyventi šalia žmonių, kuriuos šmeižėte, juodinote. Galbūt teks net jų pagalbos paprašyti. Ar gebėsite pažiūrėti žmonėms į akis?

DSC_6151-1

DSC_6152-1


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

19 Komentarai (-ų)

 1. To to vardan tos Lietuvos sako:

  Dar pažiūrėsim kas vems ir viduriuos kaip sakot. Ateis atsipeikejimo laikas ir praregesit, manau suprasyt klyde,oi kaip bus skaudu. Kai kurie jau pamatė, atsikvošėjo. Bet kaip sako geriau vėliau nei niekada.
  Kaip man jūsų gaila,nes manau pikti žmonės labai nelaimingi.

 2. ilone sako:

  paskutinis komentaras man patiko.labai teisingas

 3. to vardan tos lietuvos.... sako:

  Issividuriuokite, issirekite, apsmeizkite, bet pakeisti jau nieko negalima. Labai gerai ,kad atleis, o tai sedi nuo partorgu ir komsomolcu laiku. Tiek laiko siltai uodegas silde, tai dabar matai negerai. Laikas kitiems uzleisti. Kuo daugiau atleis, tuo geriau bus. O tai iki siol nenormalu buvo. Kur detis jauniems zmonems su vaikais, kaip vaikus auginti, kai tie patys nuo caro laiku sedi ir kitiems nieko neleidzia. Labai gerai, kad taip bus. Cia uodega dega ir labai rupi tie etaatia gal 10 proc gyventoju. Visi kiti 90 proc mere palaiko ir yra uz pakeitimus. Va taip yra ir nereikia cia pykti.

 4. žinom sako:

  Kad Neringos gaminami cepelinai skanus zinom visi. Tik nepavydekit. O PALAUK juk zinom kas toks

 5. To palauk sako:

  Iš kur taip žinai ką žurnalistė mėgsta?o gal pavydas ima ir negali tokių patiekalų valgyt? Patarimas niekada neskaiciuok svetimų skatikų, žiūrėk kad užtektų savų.

 6. palauk sako:

  Ilgai jus…
  Kada rudens petrauką darysite?
  Negi dar skatikų pakanka?
  Žurnalistė mėgsta gerai pavalgyti. Kebabai, cepelinai. žemaičių blynai…

 7. To kas tiesa tai tiesa sako:

  Nešmeižkit☺. Juk jie krištolinio tyrumo, balsų niekada nepirko.
  Tai ir galvoju gal jų rinkejai juos taip myli, kad iš savų lėšų patys pijokėlius kvietė balsuoti? O Širvintų kaime ne vienas gyrėsi gavęs euriukų.Laukiam teismo tikiuosi bus aišku kas ir kaip.

 8. kas tiesa tai tiesa sako:

  atėjo į valdžia boba,tai še tau devintinės.kažkur bobutė kažkam kažka pasakė,tai reikia susidoroti,gražuolė merė duoda komanda varyt iš darbo,susistatyt savus, nesvarbu kad durnas bet savas darbo partijos narys,nes gi bus rinkimai po metų reikia kuo daugiau nupikt balsų.

 9. vardan tos lietuvos.... sako:

  kodėl darbo partijos atstovai,vadovai darbovietėse tokie svoločiai,nei širdies nei sažinės neturi atleidinėja gerus darbuotojus iš darbo nes reikia jų pakalikams ,šunims darbo, nes kitur jų niekas nepriima,nesuprantu kada gi dievas juos nubaus.
  gerai pasakyta nekask duobės kitam,nes pats įkrisi su visais savo purvais….
  kita karta galvoju,kad darbo partija tai stalinizmo ir fašizmo liekanos,tokios partijos atstovams gėda……

 10. Ona sako:

  Mielieji, prie anos valdžios savi (,,švogeriai”) sėdėjo šiltose vietose, dabar – tas pats. Ateis kiti – ir vėl tas pats. Tad nepykit, kitaip nebus. Juk čia Lietuva – švogerių kraštas. :)

 11. VIETINIS sako:

  DANGIRAI, kaip prisieina Živilei, pagal giminystės ryšį, Širvintų komunalinio direktorius? Kokie čia interesai?

 12. autoriui sako:

  Gerai parasyta! 100 balu!

 13. TO.... sako:

  pirmyn i kova

 14. To jonui sako:

  Ypač mokytis dergiantiems kitus, liaupsinantiems savus. O straipsnius kepa apie bele ką. Oi kaip jie dabar siunta, net matau. Sėkmės KN ir čia rašantiems.

 15. Jonui sako:

  Aiskiai, su faktais, be nesamoniu. Va kaip reikia rasyt. Mokykites visi

 16. TAIP sako:

  opa tai kas meluoja .

 17. Akvile, to man rodos sako:

  Oi, manau ne tik kultūros trūksta bet tiesiog paprasto žmoniškumo, supratimo,gebėjimo būti ir išlikti doru ir sąžiningu prieš save patį ir kitus.

 18. Jonui sako:

  Nerealiai geras straipsnis. Rašykite viską kas vyksta, nes turedami tik aną informacijos šaltinį manau esame mulkinami,o opoziciją tik menkinama. Visada reikia išgirsti abi puses,
  nes iki šiol buvo pylimas purvas į vienus vartus.

 19. man rodos sako:

  …kad kultūros daug kam trūksta iš ,,valdžios,,….

Jūsų komentaras:


septyni − = trys

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]