Širvintos. Rugsėjo 11-17 d. įvykių suvestinė    Savivaldos parodija    "Dviračio žinios" apie Širvintų aktualijas    Bandytas priregistruoti vogtas automobilis    Pareigūnės rūpinasi gyventojų saugumu   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar Jūsų darbdavys suteikia laisvą pusdienį palydėti vaikus į mokyklą pirmą mokslo metų dieną?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Kodėl rūpinamasi tik miesto centro keliais ir šaligatviais?

*Neringa Tuškevičienė * Nuotraukos autorės*
Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie susisiekimo ministerijos direktorius 2015 m. vasario 26 d. įsakymu Nr. V(e)-3 ,,Dėl kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų vietinės reikšmės keliams ir gatvėms tiesti, rekonstruoti, taisyti (remontuoti), prižiūrėti ir saugaus eismo sąlygoms užtikrinti paskirstymo savivaldybėms 2015 metais“ Širvintų rajono savivaldybei skirta 671 788 eurų.
Širvintų rajono savivaldybės taryba sprendimais 2015-02-20, 2015-04-30, 2015-09-07, 2015-09-24 vis naujomis redakcijomis tvirtino Širvintų rajono savivaldybės vietinių kelių ir gatvių priežiūros ir plėtros programos finansavimo 2015 metais objektų sąrašą. Sąrašas nuolat buvo keičiamas. Ir nesuprasi, žmogau, ar Taryba vis svarbesnius objektus atrasdavo, ar tai buvo bandymas parodyti, kad yra dirbama. Kas paneigs, kad tai nebuvo Savivaldybės tarybos daugumos viešųjų ryšių akcijos dalis?
RŪPINAMASI IŠSKIRTINAI MERIJOS APYLINKĖMIS
Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė susitikime su Širvintų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojais išsakiusi, kad ,,Skaudu, kad iki šiol mūsų rajone klestėjo tokia nelygybė, kad visos investicijos ir lėšos nutekėdavo į vieną pusę, kai kiti rajono gyventojai buvo užmiršti“ (2015-09-12 Širvintų krašto Nr. 66 (921) informacija) pritarė, kad beveik pusė skirtų lėšų būtų skirta Širvintų miestui (apie 300 tūkst. Eurų arba 1 milijonas litų), iš jų didžioji dalis tektų šaligatvių remontui – 177 tūkst.eurų arba 611 tūkst.litų (mieste yra daug labiau susidėvėjusių gatvių dangų nei šaligatviai).
Niekas neginčija – kiekvienas kelio, gatvės suremontuotas ar naujai įrengtas lopinėlis rajone yra reikalingas, bet gal reikėtų laikytis deklaruojamo veiklos skaidrumo ir darbus dirbti tolygiai visoje rajono teritorija, pasitariant su bendruomenėmis. Kodėl dabar ignoruojamas kaimo gyventojas? Juk žinome, kokia baisi situacija kaimuose – keliai ne tik kad duobėti, bet dažnai ir neišvažiuojami.
Spalio mėnesio pradžia, o dar nebaigtos tvarkyti asfalto dangos duobės rajono keliuose, žvyruotų kelių remontui (žvyravimui) Tarybos nariai nusprendė skirti kuklias lėšas, o apie šiais metais atliktą žvyrkelių greideravimą galima aprašyti kaip nepavykusį darbą. Ir štai kyla klausimas, ar kaimo gyventojai, potencialūs rinkėjai, nėra verti sąlygų susisiekimui su miestu?
ŠALIGATVIAI REMONTUOJAMI ATKARPOMIS
TARYBOS NARĖ ELENA DAVIDAVIČIENĖ teigia, kad atskira tema šių metų šaligatvių remontas. Širvintų mieste – remontuojama atkarpomis, o ne nuosekliai, medžiai pjaunami neatsižvelgiant į Želdynų įstatymo nuostatas, neparengus tinkamų dokumentų. Vien tik šių metų gegužės mėnesį išpjauta želdynų, kurių atkuriamoji vertė yra apie 10 tūkstančių eurų, o pasodintos tik liepos iš VĮ Kėdainių miškų urėdijos už beveik du tūkstančius eurų (kaži ar visos pasodintos liepos pavasarį žaliuos?). Tikimės, kad Aplinkos ministerijos ir jos įgaliotos institucijos atsakingi darbuotojai tinkamai vykdys pareigas reikalaudami, kad Savivaldybės specialistai atsakingai vykdytų jiems priskirtas funkcijas atliekant saugotinų medžių ir krūmų kirtimo, persodinimo ar kitokio pašalinimo, genėjimo darbus.
NEPRIŽIŪRIMI ANKSČIAU SUREMONTUOTI AR NAUJAI TIESTI ŠALIGATVIAI
Atsižvelgus į „Krašto naujienų“ skaitytojų skambučius ir pastabas, ne kartą lankėmės vakarinėje miesto dalyje – privačių namų kvartale. Tai, ką pasakojo mūsų skaitytojai – pasitvirtino su kaupu: vos prieš keletą metų išklotą šaligatvį jau okupuoja žolės. Dar praeis šiek tiek laiko ir šaligatviai taps pievutėmis. Matant, kad Širvintų mieste naujai įrengti šaligatviai tinkamai neprižiūrimi kyla natūralus klausimas ar naujai tiesiami šaligatviai reikalingesni už rajone dar neįrengtus (pvz. Krūnų kaime Musninkų s.) ir nepravažiuojamus kelius? O gal svarbiau buvo tiesti šaligatvius Kabaldoje, kur vaikai mokyklinio autobusiuko priversti laukti stovėdami kone balose, o žiemą tiesiog gatvėje?

DSC_5588-1

DSC_5622-1

DSC_5625-1

DSC_5627-1

DSC_5630-1

DSC_5633-1

DSC_5633-1

DSC_5635-1

DSC_5640-1

DSC_5645-1

DSC_5629-1

DSC_5633-1

DSC_5636-1

DSC_5639-1


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

3 Komentarai (-ų)

  1. Giedrius sako:

    Tai kas kaltas kad seimininkai nesugeba pasitvarkyti palei savo kiema to saligatvio, ka jau kalbeti kad ziema nenusikastu sniega.

  2. pap sako:

    kur dingo,kvailas klausymas

  3. o pa! sako:

    O kur dingo geros šaligatvių plytelės? A?

Jūsų komentaras:


šeši × penki =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]