Telefoninių sukčių taikinys - senjorai    Pranešimas apie sukčiaujantį buto nuomotoją    Lietuvos žurnalistų sąjungos 90 mečiui skirtoje konferencijoje N.Tuškevičienės pasisakymas apie regioninę Lietuvos žiniasklaidą ir jos iššūkius    Moterų klubo sveikinimas švenčiančioms gimtadienį    Teismas išteisino mokytoją   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar reikalingas Širvintose ūkininkų turgelis, kuriame būtų prekiaujama daržovėmis ir vaisiais, augintais mūsų rajone.

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Lietuva įvertinta Pasaulio banko reitinge

Naujausiame Pasaulio banko reitinge „Doing Business 2016“ Lietuva šiemet atiteko 20 vieta iš 189 šalių – viena pozicija aukščiau nei praėjusių metų reitinge.

Lietuvos atotrūkio nuo geriausio rezultato rodiklis (angl. Distance to Frontier, arba DTF) šių metų reitinge yra 78,88 proc., arba 0,69 punkto geresnis nei pernai (78,19 proc.), rodo antradienį paskelbti Pasaulio banko duomenys.

Pernai skelbiant „Doing Business 2015“ ataskaitą, Lietuvai buvo atitekusi 24-oji vieta, tačiau šiemet Pasaulio bankas pakoregavo ankstesnių metų duomenis ir Lietuva pakilo į 21 poziciją.

Pasaulio bankas, vertindamas šalių pažangą pagal dešimtį rodiklių, pripažino, kad Lietuva per vertinamąjį laikotarpį (2014 metų birželio 1 diena – 2015-ųjų birželio 1 diena) įgyvendino tris teigiamas esmines reformas: verslo pradžios, prisijungimo prie elektros tinklų bei smulkiųjų investuotojų apsaugos srityse.

Tai lėmė, kad pagal verslo pradžios rodiklį Lietuvai šiemet atiteko 8 vieta (pernai, įvertinus metodikos pakeitimus ji buvo 9-a), o pagal prisijungimo prie elektros tinklų rodiklį – 54 vieta (pernai 66 pozicija). Nepaisant smulkiųjų investuotojų apsaugos reformos, šioje srityje Lietuva šiemet smuktelėjo į 47 vietą (pernai 46 pozicija).

„Doing Business 2016“ reitinge Lietuva užima aukštas vietas turto registravimo ir sutarčių vykdymo srityse – atitinkamai 2 ir 3 pozicijos (per metus nepakito).

Pagal statybos leidimų gavimo rodiklį Lietuva šiemet yra 18 vietoje (pernai taip pat 18 pozicija), pagal užsienio prekybos rodiklį – 19 vietoje (pernai taip pat 19 vieta).

Pagal kredito gavimo rodiklį Lietuva šiemet smuktelėjo į 28 vietą (pernai 24 pozicija), mokesčių mokėjimo procedūras – į 49 vietą (pernai 45 pozicija), nemokomo procedūras – į 70 vietą (pernai – 67 pozicija).

Latvijai „Doing Business 2016“ reitinge atiteko 22 vieta, Estija užima 16 vietą (pernai, įvertinus metodikos pakeitimus, – taip pat atitinkamai 22 ir 16 vietos).

„Doing Business 2016“ reitinge tarp 28 Europos Sąjungos (ES) šalių Lietuva šiemet yra aštunta ir lenkia tokias ES valstybes kaip Austrija (21 vieta), Lenkija (25 vieta), Prancūzija (27 vieta), Olandija (28 vieta), Ispanija (33 vieta), Belgija (43 vieta).

Kaip ir pernai, draugiškiausia verslui šalis išlieka Singapūras, o antra ir trečia vietos atiteko Naujajai Zelandijai ir Danijai.

Lietuvos situacija „Doing Business“ nepablogėjo nepaisant didesnio šalių rūpesčio verslu

Nepaisant išaugusio visų šalių susirūpinimo savo verslo aplinka, Lietuvos situacija „Doing Business“ reitinge nepablogėjo, teigia ūkio ministras Evaldas Gustas, komentuodamas antradienio vakarą paskelbtą Pasaulio banko reitingą.

„Doing Business 2016“ Lietuvai šiemet atiteko 20 vieta iš 189 šalių – viena pozicija aukščiau nei praėjusių metų reitinge.

„Pasaulio bankas vertino būtent tuos 10 rodiklių pagal kuriuos sustatomas bendras reitingas ir konstatavo, kad per metų laikotarpį Lietuvoje visuose tuose dešimtyje rodiklių situacija verslui nepablogėjo. Kodėl kitų šalių atžvilgiu mūsų pozicija, sakysime, kredito gavimo situacija, nukrito žemiau – todėl, kas visos šalys stengiasi verslui sąlygas sudaryti kuo geresnes“, – laidoje „Dėmesio centre“ antradienio vakarą kalbėjo ūkio ministras.

Jis atkreipė dėmesį, kad tik kas šešta valstybė savo indekso nepagerino arba jį pablogino, todėl, jo teigimu, prastesni rezultatai kai kuriais vertinimo aspektais reiškia, kad „elementariai mes nepadarėme pažangos šioje srityje“.

Lietuvos pramonininkų asociacijos prezidentas Robertas Dargis taip pat pastebėjo, kad „šalys labai susirūpino savo verslo aplinka“.

R.Dargis atkreipė dėmesį, kad šis reitingas neapima dalies svarbių valstybės politinių sprendimų, pirmiausia, darbo santykių reguliavimo, itin svarbaus verslo aplinkai.

„Doing Business“ iš esmės neapima didelės dalies mums labai svarbių valstybės politinių sprendimų, kaip darbo santykiai: šiandien dienai tai viena iš svarbiausių temų. (…) Mūsų kreditų pasiekiamumas investuotojams, mūsų biurokratinė našta, mūsų mokesčiai – aš manau, čia yra visa eilė svarbių rodiklių, kurie priklauso nuo valdžios ir reikia suprasti, kad valstybės konkurencingumas yra pagrindinis dalykas, į ką turėtų būti nukreiptos politikų strėlės, ką veikti šioje valstybėje“, – kalbėjo jis.

„Doing Business 2016“ reitinge Lietuva užima aukštas vietas turto registravimo ir sutarčių vykdymo srityse – atitinkamai 2 ir 3 pozicijos (per metus nepakito). Pagal statybos leidimų gavimo rodiklį Lietuva šiemet yra 18 vietoje (pernai taip pat 18 pozicija), pagal užsienio prekybos rodiklį – 19 vietoje (pernai taip pat 19 vieta).

Pagal kredito gavimo rodiklį Lietuva šiemet smuktelėjo į 28 vietą (pernai 24 pozicija), mokesčių mokėjimo procedūras – į 49 vietą (pernai 45 pozicija), nemokomo procedūras – į 70 vietą (pernai – 67 pozicija).

Latvijai „Doing Business 2016“ reitinge atiteko 22 vieta, Estija užima 16 vietą (pernai, įvertinus metodikos pakeitimus, – taip pat atitinkamai 22 ir 16 vietos).

BNS pranešimas
iliustracija-69288796


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


aštuoni × = dvidešimt keturi

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]