Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Ryškėja ekstrasenso galios ar tiesiog autoritarinio valdymo pasekmė? (papildyta 2015-10-29)

(papildyta 2015-10-29)

Trečiadienio vakarą sulaukėme skaitytojo skambučio: „Jūs man paaiškinkite, kaip galima šitaip elgtis? Straipsnis savivaldybės puslapyje parašytas šiandien – spalio 28 d. O jame giriamasi geru rajono tarybos sprendimu…priimtu 2015 m. spalio 29 d., kuris jau net davė teigiamų rezultatų rajono valdyme.”

Sutikite, ne iš karto galima patikėti tokiu priekaištu. Tačiau žvilgterėję į oficialų Širvintų rajono savivaldybės tinklapį randame minėtą straipsnį ir jame juodu ant balto rašoma: „Rajono vadovių iniciatyva šių metų gegužės 28 d. ir spalio 29 d. buvo priimti Tarybos sprendimai dėl 2015 metų nepanaudotų savivaldybių biudžetų lėšų piniginei socialinei paramai skaičiuoti ir mokėti naudojimo, kuriais didžioji dalis (75 proc.) socialinės paramos nepanaudotų lėšų skirta kitoms socialinėms reikmėms: socialinės globos įstaigoms (senelių, vaikų ir asmenų su proto negalia) – per 148 000 Eur, priedams už vaikų ne giminaičių globą (rūpybą) – 7800 Eur, socialinių būstų remontui – 11 300 Eur ir kt. <…> Informacija atnaujinta: 2015.10.28 17:01”

Maža to, kad merė iš anksto žino, kaip balsuos Taryba, tai net ir žino, kokias sumas Taryba kam skirs.

Pagrįstai kyla klausimas, ar mūsų rajono merė jau įgijo ekstrasensinių galių? O gal tai eilinis autoritarinio valdymo metodo paožymis? Priminsime: autoritarizmas – diktatūrinė valstybės valdymo forma, kai aukščiausią valdžią turi vienas asmuo, kuris remiasi visišku valdinių paklusnumu.

Kiekvienas rajono Tarybos narys turi laisvą balsavimo teisę, kad išreikštų savo valią. Tam juos ir rinkome mes – rinkėjai, kad būtų atstovaujami mūsų interesai. Pastaruoju metu Tarybos posėdžiuose jau tapo įprasta, kad valdančioji dauguma visada balsuoja taip, kaip jų vadė. Nejau merė tikisi priversti (o gal jau tai padarė?) Tarybos narius balsuoti taip, kaip ji nori ar kaip jai reikia? Juk kitu atveju ji negalėtų iš anksto žinoti rytojaus balsavimo rezultatų.

Tokiu atveju gal būtų tikslinga atleisti visą Tarybą nuo darbo ir palikti merę dirbti vieną? Sutaupytume nemažai biudžeto lėšų.

(papildyta 2015-10-29)

Tarybos posėdžio metu gavome skaitytojos žinutę, kad minimas straipsnis iš Savivaldybės tinklapio dingo. Po Tarybos posėdžio jau radome jį su kita publikavimo data. Kadangi Savivaldybė atkakliai tyli, negalime pasakyti, kas nutiko. Galime numanyti tik tiek, kad greičiausiai, skubėdama pasigirti savo geraisiais darbais,  merė eilinį kartą apsimelavo ir išsidavė iš anksto žinanti, kaip balsuos Tarybos narių valdančioji dauguma. Žinome tik viena – Svaivaldybė “Krašto naujeinas” skaito ir į pastabas reaguoja.  O tai išties džiugina.

“Krašto naujienų” informacija

20151029_131157žą

DSC_7242-ą


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

14 Komentarai (-ų)

 1. to ?? sako:

  Na žinokit ir vėl pranešiau. Ką padarysi na negaliu aš nematyt tokių “perliukų”. Jeigu jums bus ramiau ir geriau miegosis- ATSIPRAŠAU.
  P.S. galėtų nedaryt klaidų nereiktų pranešinėti.

 2. Klausimas sako:

  Negi valdantieji tikrai nieko nesprendžia ir negali balsuoti kaip nori, o tik atkakliai paklusta meres valiai? Jei tai tiesa man jų gaila, ko ten sėdėti jei tik rankutes kilnot tereikia pagal iš anksto pateiktą scenarijų.

 3. X sako:

  Aciu mere kad branginat mums mokescius . Daugebuciams geda geda

 4. Andrius sako:

  Ačiū Jums mūsų mere!!!!

 5. sako:

  Geras, Neringa Jūs šaunuolė

 6. Termostatui sako:

  Kas čia tokie tie engiami ir zeminami?

 7. termostatas sako:

  Greiciau tas gruodis, kai mase buvusiu ponu iseis is darbo. Pagaliau atsikveps tie, kurie tiek metu buvo engiami ir zeminami. Tik nepulkite man aiskinti, kad tai susidorojimas. Tai paprasciausia reorganizacija, kai simtai agronomu, zootechniku, inzinieriu, mokytoju neteko darbo ir buvo atleisti. Viskas teisinga ir pagal istatyma. Buvo ispeti ir ateee.

 8. susimovė sako:

  Matosi, kad jau nervinasi ponia. Labai jau padažnėjo jos liapsusai. Šaunuoliai, kad pastebit.

 9. sako:

  Pamiršau paminėti jog antraštė superinė.

 10. to ?? sako:

  Manot tik vienas liko neišgąsdintas širvintiškis? Mūsų tikrai daug nebijančių ir nepataikaujančių, ir mes turime teise matyti, pranešti, paklausti. Negi jus matydama(-as) nepraneštumet?

 11. pepe sako:

  Tai yra baisu. Negaliu sustabdyti asaru, kai perskaiciau apie tokias baisybes. Kur mes esame? Kaip Baltarusijoje, kur visi su roziniais akiniais. Tai baisu, kaip sitaip galima, turbut neuzmigsiu. Prasyciau tokiu baisybiu pries miega nepranesineti, nes paskui isbalansuoja miega, nes ir taip del tu persuktu valandu nesimiega. Prasau apie tokius nusikaltimus pranesti is ryto, kad galima butu susikaupti ir susibalansuoti nervus. Aciu uz tiesa, gal nukris kai kam roziniai akiniai. BAIGIU, nes vel asaru nenulaikau del baisybiu.

 12. Žiauriai gerai sako:

  Manau konkurentams mokytis kaip rašyti reikia. Trumpai, aiškiai, informatyviai, o svarbiausia operatyviai. Neringa stebini.

 13. sako:

  Skambinau ir klausiau, ir dar kiek kils klausimų tiek klausiu ir pranešinėsiu. Ir visus raginu tai daryti. Valdžia turi dirbti mums visiems, mes jų darbdaviai, privalo atsakyti į visus mums kylančius klausimus. Tegu neįgnoruoja žiniasklaidos klausimų, privalo teikti informaciją, kad ir kaip tie klausimai nepatiktų.
  Kad ir kaip nepatiktų kai kam raginu visus būkim aktyvūs, stebėkim, sekim įvykius, neužmerkim akių, informuokim visuomenę ne tik apie valdžios nuopelnus, bet ir klaidas.

  k

 14. ?? sako:

  Tai cia vis tas pats skaitytojas, kuris viska mato, fotografuoja, siuncia ir vis KN klausia???
  Ar ir kitas toks yra???

Jūsų komentaras:


aštuoni + šeši =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]