Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Širvintiškiai – Amerikos ir rusų ristūnų varžybose

Šeštadienį, spalio 10 d. Ukmergėje praūžė paskutinės šio sezono Amerikos ir rusų ristūnų žirgų varžybos – bandymai, skirti Savivaldos dienai paminėti. Ta proga rėmėjų varžybų gretas papildė Lietuvos Respublikos seimo pirmininkė Loreta Graužinienė bei seimo nariai Arūnas Dudėnas ir Kazys Grybauskas.

Nors ankstesnės varžybos – bandymai pamažu išretino žirgų gretas dėl traumų ir nuovargio, žiūrovai dar galėjo pasigrožėti 27 ristūnų eiklumu ir grožiu,kurie varžėsi šešiuose tos dienos važiavimuose. Ypatingai sėkmingai tądien pasirodė ukmergiškių Vinskų šeimyna, kuri namo išsivežė net tris nugalėtojų vainikus. Monikos Vinskutės ir Monet Augustinu bei Griausmo duetai pelnė pirmąsias vietas trimečių ir suaugusių ristūnų B reitingo (žirgai pagal pajėgumą yra skirstomi į A, B, C reitingus, kai A reitingo žirgai patys pajėgiausi) važiavimuose. Edvardas Vinskus po ne itin sėkmingo starto, kai jo žirgas Nut Augustinu iškilo į šuolius, įspūdingai prisivijo savo varžovus ir finišo liniją kirto pirmasis. Šis duetas tapo suaugusių žirgų C reitingo nugalėtojais.

Jau pirmasis varžybų važiavimas pažėrė staigmenų. Nugalėtoja tapo dažna ristūnų lentynių Lietuvoje dalyvė Tatjana Martinsone iš Latvijos su kumele Coming Heart. Jos 1600 metrų distanciją įveikė per 2 minutes 4 sekundes ir iškovojo svarbiausią dienos prizą – mero taurę. Kaip ir tikėtasi, šis važiavimas buvo pats greičiausias ir azartiškiausias. Nors antrasis finišo liniją kirto ukmergiškis Kazys Trota su žirgu In This Corner, už grubius taisyklių pažeidimus duetas buvo diskvalifikuotas. Dėl to prizininkų eiliškumas pakito. Antroji vieta buvo pripažinta Dainiaus Peredniko ir Torpedinio katerio duetui, o trečioji – Valdui Vencevičiui su Burbulu. Beje, Dainius Perednikas buvo apdovanotas ir specialiuoju prizu – šiuo metu jis yra jauniausias važiuotojas Lietuvoje. Jam penkiolika.

Antrojo važiavimo nugalėtoja, kaip jau minėta, tapo Monika Vinskutė su Monet Augustinu. Jų duetas distanciją įveikė per 2 minutes 10 sekundžių. Jai pavymui finišą kirto Kazys Trota su Ilves Tooma, o šiam iš paskos – Mečislovas Radzevičius su Ukmergės Lunatiku. Visi šio važiavimo prizininkai ukmergiškiai. Belieka tik pasidžiaugti, jog namų sienos itin palankios saviems.

Trečiojo važiavimo nugalėtoja taip pat tapo viešnia iš Latvijos Tatjana Martinsone su keturmete kumele Koman Sel. Iki pat finišo šiam duetui stiprią kokurenciją sudarė širvintiškis Juozas Kvakšys su Miražu, tačiau jiems teko pripažinti jų pranašumą. Trečiosios vietos prizu šiame važiavime džiaugėsi Ernestas Juškauskas su Dante Star. Nuo nugalėtojų duetas atsiliko kiek mažiau nei sekunde. Suaugusių žirgų B reitingo važiavime antrą ir trečią vietas atitinkamai pasidalijo Stanislovas Kėrys su Immobiliare bei Juozas Kvakšys su Pasha des Douets. Pastarasis širvintiškių duetas kone visą distanciją laikėsi antrosios pozicijos, tačiau finišuojant žirgas pritrūko jėgų ir nusileido šįkart stipresniems savo varžovams. Nugalėtojos Monikos Vinskutės su žirgu Griausmu laikas šiame važiavime 2 minutės ir 10 sekundžių. Priešpaskutiniame važiavime dalyvavo suaugę C reitingo žirgai. Iškart po nugalėtojo Edvardo Vinskaus ir Nut Augustino dueto finišo liniją kirto jauniausias važiuotojas Dainius Perednikas su Domino. Trečiąja vieta atiteko Alvydui Banėnui su Hotline Baff. Paskutiniajame Paguodos prize ant prizininkų pakilos lipo ukmergiškiai Gintaras Radzevičius su Delavaru, Vigimantas Perednikas su Bočiumi bei Valdas Gurskas su Britva.

Per vasaros varžybų sezoną patirtos traumos lėmė, jog šįkart Širvintoms atstovavo tik du žirgai, nors sezono pradžioje ŽŪB „Žirgyno“ augintiniai sudarė kur kas rimtesnę konkurenciją varžovams iš kitų rajonų. Viliamės, jog atėjus žiemos sezonui mūsų žirgai jau su naujomis jėgomis sėkmingai sieks naujų pergalių.

Diana Jarmalavičienė

 

20151010_114919-ą 20151010_125212-ą 20151010_130926-ą 20151010_131058-ą


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

1 Komentaras

  1. pagarba sako:

    Valio Kvakšiui!!!

Jūsų komentaras:


+ septyni = šešiolika

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]