Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Žemės reforma artėja prie pabaigos

Naujausi statistiniai duomenys rodo, kad žemės reformos darbai Lietuvoje sparčiai artėja prie pabaigos. Piliečių nuosavybės teisės kaimo vietovėse jau atkurtos 99,7 proc., miestuose – 88,4 proc., o asmeninio ūkio žemės įteisinimas siekia 98 proc.
Pagal piliečių prašymuose nurodytą žemės plotą beveik visų Lietuvos rajonų kaimiškose teritorijose nuosavybės teisės atkurtos daugiau kaip 99 proc. Tik prie Vilniaus miesto prijungtose kaimiškose teritorijose ir Vilniaus rajono kaimiškose teritorijose nuosavybės teisės atkurtos 96–97 proc.
100 proc. nuosavybės teisių atkūrimas baigtas 33 iš 103 Lietuvos miestų ir miestelių. Mažiau kaip 90 proc. nuosavybės teisės atkurtos tik keturiolikoje šalies miestų.
Pagal šių metų spalio 1 dienos duomenis, blogiausia situacija buvo Trakų (nuosavybės teisės atkurtos tik 38,4 proc. į piliečių prašymuose nurodytą plotą), Pabradės (47,3 proc.), Baltosios Vokės (48,8 proc.), Vilniaus (49 proc.) ir Ramygalos (69,7 proc.) miestuose.
„Daugelyje Lietuvos miestų nuosavybės teisės jau atkurtos daugiau kaip 90 proc. Tačiau, pastaruoju metu, baigiantis reformos reformai, susiduriame su tam tikru asmenų pasyvumu ir neveikimu. Dėl nuosavybės teisių atkūrimo eilėse laukiantys asmenys nesirenka jiems siūlomų sklypų ir lūkuriuoja kol miestų savivaldybės suformuos naujų sklypų, galbūt patrauklesnėse, geresnėse vietose, nei yra siūloma“, – sako Nacionalinės žemės tarnybos direktorė Daiva Gineikaitė.
Didžiausia pažanga, didžiausias proveržis, atkuriant nuosavybės teises miestuose, per metus buvo padarytas Priekulės miestelyje (nuo 7,5 proc. 2014 metų spalio 1 d. iki 91,7 proc. šiemet spalio 1 d.), Pagėgiuose (nuo 22,5 proc. iki 100 proc.), Šalčininkuose (nuo 51,3 proc. iki 70,3 proc.) ir Gargžduose (nuo 80,1 proc. iki 98,4 proc.).
Privatizuota ir išnuomota asmeninio ūkio žemė sudaro 97,97 proc. viso naudojamo asmeninio ūkio žemės ploto Lietuvoje. Visiškai baigta įteisinti asmeninio ūkio žemė Kaune, Klaipėdoje, Palangoje, Marijampolėje, Kazlų Rūdoje ir Kalvarijose. „Mėgindami įteisinti naudojamą žemę, t. y. sudaryti pirkimo–pardavimo arba nuomos sutartis su gyventojais, mūsų specialistai dažnai susiduria su keistoka problema: kai kurie asmenys vengia įsiteisinti asmeninio ūkio žemę, nes nenori prarasti turimų lengvatų arba išmokų ir įgyti turto“,–  pasakoja D. Gineikaitė.

Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


aštuoni − penki =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]