Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Ankstyvoji prevencija Širvintų pradinėje mokykloje

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Lapkričio 25 d. Vilniaus aps. VPK Širvintų r. PK Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio specialistės Erika Sirnickaitė ir Ginta Čepienė, vykdydamos ankstyvąją prevenciją, lankėsi Širvintų pradinėje mokykloje. Paskaitoje dalyvavo šešiolika 4 klasės mokinių bei socialinė pedagogė Jolanta Vilkienė.

Susitikimo metu buvo akcentuojama vaikų pareiga mokytis ir klausyti suaugusiųjų. Šeimoje bei mokykloje formuojasi vaiko nuostatos, vertybės ir įpročiai, todėl niekada nėra per anksti apie tai kalbėtis, siekiama suteikti informacijos apie žalingus įpročius. Suaugusiųjų daroma įtaka yra pagrindinė priežastis dėl kurios vaikai pradeda vartoti tabaką, alkoholį, narkotikus. Pareigūnės vaizdine medžiaga pristatė žalingų įpročių žalą augančiam organizmui, parodytas filmukas. Vaikai supažindinti su administracine atsakomybe.

Susitikimo su moksleiviais metu akcentuota ir pagarba vienas kitam.  Priekabiavimas, patyčios aktuali problema tiek vaikams, tiek suaugusiems. Patyčios gali pasireikšti visur: namuose, mokykloje, gatvėje. Vaikai aktyviai diskutavo šia tema, mokytasi spręsti problemas ir priimti sprendimus.  Vaikai su pareigūnėmis žaidė žaidimą „Pasakyk komplimentą draugui“.  Paaiškinta, kad vaikas turi nebijoti prašyti pagalbos suaugusiųjų, jis turi žinoti, kad sulauks palaikymo ir bus imtasi veiksmų jam padėti. Dar ankstyvoje vaikystėje vaikai turi būti mokomi pasirinkti tinkamus draugus ir atskirti situacijas, kuriose jie turi pasakyti griežtą „Ne“.

Taip pat aptarta  vaikų vagiliavimo problema, kai vaikai iš smalsumo „įlenda“ į draugo kuprinę, tėvų piniginę, vagia iš parduotuvių. Kai kuriais atvejais net nesuvogdami jog pasisavino svetimą daiktą, nepagalvodami apie pasekmes. Vaikams suprantamu būdu paaiškinta, kad draudžiama imti svetimus daiktus. Pareigūnės supranta, kad tokių susitikimų metu reikia kalbėtis taip, kad vaikai suprastų, jog pasielgė netinkamai, kad turės nemalonumų ne tik jis pats, bet ir šeima, nes turės atlyginti žalą iš šeimos pajamų.

Kadangi artėjant gražiausioms metų šventėms vaikams iškyla pirotechnikos pavojus, trumpai priminta, kad vaikams pirotechnika draudžiama. Akcentuota, kad dažnai silpnesnė pirotechnika, vaikų tarpe vadinamos „bambioškės“ kelia didesnį pavojų vaikams nei aukštesnės kategorijos pirotechnika. Patarta vaikams fejerverkais grožėtis tik su suaugusiais ir saugiu atstumu. Vaikai pažadėjo elgtis tinkamai, būti drausmingais ir atsargiais.

Širvintų RPK informacija


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


× keturi = trisdešimt du

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]