Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kiek pinigų skirta Jauniūnų seniūnijos keliams?

*Neringa TUŠKEVIČIENĖ * Nuotrauka iš „Krašto naujienų“ archyvo *

 Susitikimuose su rajono gyventojais nuolat yra kartojama stebuklingoji frazė, kad visi pinigai keliams ėjo į Jauniūnus. Neva išėjusioji valdžia Jauniūnų keliams skyrė daugiausia dėmesio ir asfaltą tiesė tik ten.

Kadangi tuo metu administracijos direktore dirbo Elena Davidavičienė, jai ir pateikėme keletą klausimų:

-          Ar tiesa, kad praėjusios kadencijos vadovai dėmesį skyrė tik Jauniūnų seniūnijos keliams?

-          Kas ir kodėl nutarė asfaltuoti Jauniūnų kelią?

-          Kas kontroliuoja lėšų keliams panaudojimą?

-          Kokia pinigų suma skirta šių metų rajono kelių priežiūrai?

-          Kiek kainavo Jauniūnų seniūnijos išasfaltavimas?

-

10544418_925106814175044_297621318367396350_nŠtai tokį atsakymą „Krašto naujienoms“ atsiuntė Elena DAVIDAVIČIENĖ:

2015 metai jau baigiasi, ženkliai trumpėja dienos. Šių metų oro sąlygos gerokai palengvino ir gerokai prailgino kelių priežiūros darbams tinkantį laikotarpį. Mano manymu nei Savivaldybės vadovai, nei atsakingi tarnautojai vis neįveikia vietinės reikšmės kelių ir gatvių tiesimo, taisymo (remontavimo), priežiūros ir saugaus eismo sąlygų užtikrinimo 2015 metų Savivaldybės užduoties ir tai priežastis, kodėl susitikimuose su gyventojais Savivaldybės tarybos daugumos tarybos nariai ,,ale“ klausia, o Savivaldybės vadovai su pasimėgavimu pradeda „…Niekam nėra paslaptis, kad praeitą kadenciją visi keliai nueidavo į Jauniūnus (…) Didžiosios sumos buvo tam krašte…”. Manau, kad klaidinant žmones tokiais pasisakymais bandoma nukreipti dėmesį, nes patiems tai nesiseka atnešti žadėtus pokyčius, o dirbti tai reikia vadovaujantis teisės aktais. Manau, kad ir naudos visi daug daugiau pajaustume, jei Savivaldybės vadovai dirbtų visų labui, ne tik artimos aplinkos žmonėms, nekerštautų ir elgtųsi pagarbiai visų atžvilgiu, nedemonstruotų valdžios galios ir nekiršintų bendruomenės. Kiekvienas sutvarkytas rajono kelias sukuria saugią ir malonią aplinką juo važiuojantiems ar einantiems pėsčiomis, bet kai nėra galimybės skirti lėšų visiems norams patenkinti, tuomet atsiranda būtinybė patvirtinti darbų atlikimo, lėšų paskirstymo tvarką ir žinoma jos laikytis. Ne pinigų stygius liūdina žmones, o vienodų principų nesilaikymas.

Širvintų rajone galioja Širvintų rajono savivaldybės tarybos sprendimu 2012-09-27  Nr. 1-207 ,,Dėl kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų, skirtų savivaldybės vietinės reikšmės keliams ir gatvėms tiesti, taisyti (remontuoti), prižiūrėti ir saugaus eismo sąlygoms užtikrinti, naudojimo ir skirstymo tvarkos aprašo patvirtinimo“ nustatyta Širvintų rajono savivaldybei skirtų lėšų naudojimo tvarka. Ši tvarka nustato lėšų naudojimo ir skirstymą seniūnijoms, Širvintų miestui, prašymų dėl Širvintų rajono savivaldybės vietinės reikšmės kelių ir gatvių tiesimo, taisymo (remonto), priežiūros ir saugaus eismo sąlygų užtikrinimo teikimo datą, šių prašymų derinimą su seniūnaičiais ir kaimų bendruomenėmis (jei tokios yra sukurtos) atstovais. http://www.sirvintos.lt/lt/e-demokratija/e-teisekura/298/p10.html O ar laikomasi? Ar kelių priežiūros darbai atliekami nestichiškai?

2015 metų Širvintų rajono savivaldybės vietinių kelių ir gatvių priežiūros ir plėtros programos finansavimo objektų sąrašas Savivaldybės tarybos sprendimais jau keistas bene keturis kartus, todėl tikrovę atitinkančius faktus galima bus viešinti tik metams pasibaigus.

2015 metais Širvintų rajono savivaldybei skirta  671800 eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų. Šios lėšos tiek skiriamos, tiek turi būti naudojamos atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos Vyriausybės Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšų naudojimo tvarkos aprašą.                          https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.254521/lBmEeeVcWk

     Lietuvos automobilių kelių direkcijai prie Susisiekimo ministerijos pavesta prižiūrėti (kontroliuoti), ar skirtos Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšos naudojamos pagal paskirtį, vykdyti darbų kokybės kontrolės priežiūrą objektuose ir nenustačius pažeidimų sumokėti už atliktus darbus.

O dėl didžiausių sumų skirtų Jauniūnų seniūnijos keliams, tai tiesos dėlei reikia pasakyti, kad lėšos skirtos valstybinės reikšmės rajoniniams keliams, kurių asfaltavimas buvo numatytas dar 2005 metais ir šiuo atveju pati Valstybė nustato prioritetus. Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiais metais – Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2015 m. balandžio 8 d. nutarimu Nr. 351 patvirtintas 2015 metų kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšų rezervo valstybės reikmėms, susijusioms su keliais, finansuoti paskirstymo sąrašas. Šiame sąraše yra 547 000 eurų  valstybinės reikšmės rajoninio kelio Nr. 4307 Jauniūnai–Alionys–Pajuodžiai ruožui nuo 0,706 iki 3,71 km rekonstravimui ir 1 665 000 eurų valstybinės reikšmės rajoninio kelio Nr. 5230 Paberžė–Barskūnai–Medžiukai ruožui nuo 6,5 iki 11,16 km rekonstravimui.

https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/7cfbabf1df7a11e48533ed4be8ca86a2?positionInSearchResults=0&searchModelUUID=ed4626ae-a0b2-474c-9d0a-9ae3cef58247

 Pagarbiai, Elena Davidavičienė

Širvintų rajono savivaldybės tarybos narė išrinkta pagal Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos sąrašą


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

10 Komentarai (-ų)

 1. Janina sako:

  O kas gali paneigti, kad Viesuose kelias asfaltuojamas ne todėl, kad ten yra vieno darbiečio tėvų namai? Gal čia analogiškas atvejis kaip buvo su Jauniūnais? Būtų linksma jeigu nebūtų graudu.

 2. Idėja sako:

  O gal verslinykai galėtu susimest ir ant žiedu pastatyti skulptūrą su sveikinimu rankose „Sveiki atvykę“. Tai galėtų būt kažkas panašaus į Kryžkalnio Motiną, tik šiek tiek sumažintą. Kaip būtų didinga, kaip įprasmintų naująją pokyčių erą…
  Atsiprašaau, bet jau pabudau…

 3. Jurginas sako:

  Ne originalu, bet kvaila. Ir persūdyta. Gėlėms ten ne vieta.

 4. :) sako:

  Savotiška, originalu. Man priimtina. O ką jus norite ant žiedų matyti? Tuščius bambalius?

 5. keliautoja sako:

  Daug valstybių apkeliavau, bet tokio atvėjo, kad greitkeliuose ant žiedų būtų gėlynai, matyti neteko. Čia nesveiko
  žmogaus išmislas. Įdomu, ką sugalvos kitais metais

 6. o jo jo sako:

  Tik ši valdžia dirba, o prėjusi nieko nepadarė. Gėda taip kalbėti.Pagaliau visi atsipeikėkit ir dirbkit visų žmonių labui.

 7. mergaitė sako:

  Taigi, ar žinai kiek tas grožis kainavo, manau reikia gražiai gyventi, kai nėra nepritekliaus, susipriešinimo, man tai dzin tas grožis, kur gi tie tavo pamatyti gėlynai, a čia dievulio dovana toks nešaltas oras, bet ne valdžios nuopelnas.

 8. taigi sako:

  Dabartinė administacijos direktorė kuo puikiausiai dirba, todėl aiškintis dėl praeities nėra jokio reikalo. Visi suprantame, kaip ir kas buvo, todėl į praeitį gręžiotis nebeturime noro. Miestas gražėja, kaimuose darbai vyksta – kad ir kaip visa tai saujelei buvusių nepatiktų. Net pati gamta džiaugiasi – iki šiol nenušaldė puikiausių gėlynų. Tokio grožio anksčiau tikrai nebuvo.

 9. jurgienė sako:

  Na kaip visada šita valdžia brieda daro, matyt nesuvokia ką nori pasakyti, padaryti. Kodėl gi 4 kartus keitė taryboa sprendimą. Pirmas, tai kad Saidienė gyvena, remontuoti negalima, gal kas žinote kitus 3 kartus dėl ko buvo keisti sprendimai. Juokinga kaip vaikų darželyje vyksta žaidimas, jau matote, tik neaišku kiek ilgai dar tęsis.

 10. tomas sako:

  FALSIVAS ZMOGUS

Jūsų komentaras:


septyni × = keturiasdešimt devyni

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]