Širvintos. Rugsėjo 11-17 d. įvykių suvestinė    Savivaldos parodija    "Dviračio žinios" apie Širvintų aktualijas    Bandytas priregistruoti vogtas automobilis    Pareigūnės rūpinasi gyventojų saugumu   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar Jūsų darbdavys suteikia laisvą pusdienį palydėti vaikus į mokyklą pirmą mokslo metų dieną?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mano kolegės nervinasi, nemiega naktimis,serga ir pergyvena… (arba – Negerbia Jūsų, mere, negerbia. Bet bijo)

download (1)….keistas tas gyvenimas…pas mus kaime gyvenimas vyksta nuo rinkimų iki rinkimų. Nauja valdžia, nauji lūkesčiai. Ir nors „naujoji“ valdžia jau įsitvirtino, tačiau jų poelgiai nesiliauja stebinti. Dar niekada nebijojome valdžios pasikeitimo, o šios laukėme su nerimu. Kas bus, kaip bus, ar dirbsim, ar atleis?

Ir…..neatleido, išėjau savo noru. Nebegalėjau pakelti įtampos.

 Mano darbui patikrinti buvo sudaromos darbo grupė po darbo grupės iš Savivaldybės, tikrino, pertikrino. Rado netikslumų, suteikė man galimybę atsakyti raštu, dėl netikslios dokumentacijos pildymo. Atsakiau. Ir vėl sudarė darbo grupę, kad išsiaiškintų, kodėl aš taip atsakiau. Svarstė. Tikrino. Svarstė.Padidino darbo krūvį. Tikrino. Svarstė. Ir tada aš jau nebeištvėriau, parašiau prašymą išeiti iš darbo savo noru. Sutiko. Atleido.

Esu laiminga, kad nebedirbu, kad pagaliau galiu ramiai miegoti, kad nereikia krūpčioti, kai suskamba telefonas.

Tylėjau ilgai. Net penkis mėnesius. Būčiau ir toliau tylėjus, bet….

Mano kolegėms neramūs laikai. Reorganizacija. Aš žinau, kad jos visos dabar nervinasi, nemiega naktimis,serga ir pergyvena. Tačiau ir toliau atlieka savo dabą su begaline meile, ramybe ir užuojauta. Žinau, kad, kai reikės žmonėms jų pagalbos, jos visada bus pasiruošusios, visada išklausys, visada padės, supras ir užjaus. Niekada nepasakys, kad negaliu, neturiu nuotaikos ar man nepriklauso.

O mano buvusi padalinio vadovė – nuostabus žmogus. Jei reiktų sugalvoti kokį blogą žodį apie ją, nepavyktų.

Esu be galo dėkinga šioms kelioms moterims, be kurių rajone, būtų didelis chaosas. Be kurių patarimų ir pagalbos, neturėčiau tiek patirties.

Tačiau noriu užduoti retorinį klausimą:

-         Kuo mes neįtinkam valdžiai?

 Gal todėl, kad turime savo nuomonę ir nebijome jos išsakyti? Gal todėl,kad, kai yra gerai, tai jau nebegerai?

Tačiau mūsų merė, juk sąžiningas vadovas. Savų į darbą nepriima. Tačiau stebint situaciją rajone akivaizdžiai matome, kad į naujas ar atleistųjų vietas įdarbinami „darbiečiai“.  Tikiu, kad ir tarp jų yra gerų specialistų, tačiau ar visi buvę, tokie jau blogi? Kam kelti bereikalingą įtampą. Juk darbo sąlygos ir taip sunkios. Kam kelti erzelį, kam įvesti visišką destrukciją? Ar čia gyvas posakis : „Bijo – gerbia“?

Galiu drąsiai pasakyti : – Negerbia Jūsų, mere, negerbia. Bet bijo. Bijo, nes praradus darbą, nebebus pajamų, nebegalės išlaikyti savo šeimų, nebegalės išgyventi.

***

Be viso šito, aš esu dar ir mama. Ir mane ištiko šokas, kai sužinojau, jog gerbiamas ir doras Čiobiškio mokyklos direktorius, parašė prašymą išeiti iš darbo.

Ir sutapk tu taip, kad ir vėl prie „naujosios“ valdžios. Aš tiesiog netekau amo. Direktorius buvo pavyzdys visiems mums. Visada diplomatiškas, atjaučiantis ir doras. Žmogus iš didžiosios raidės.

Žinoma, kaime pradėjo sklisti gandai, kad „suvalgė“ „naujoji“ valdžia. Paprašius merės, paaiškinti kokiomis aplinkybėmis direktorius buvo atleistas. Ji pradėjo pasakoti apie finansines aferas,  kurias neva direktorius darė. Neva mokytojai ėjo nemokamų atostogų, o direktorius gavo algą ir vargo nematė. Tarkim, tai tiesa, nes bandau tikėti, kad merė juk nemeluos. Bet ar žmogus padaręs klaidą, negali jos ištaisyti?

Kadangi direktorius yra ramus ir kultūringas žmogus. Žinoma sutiko su merės pasiūlymu ir parašė prašymą atleisti iš darbo. Deja Čiobiškio mokykla praras tam tikrą savo aurą, nes nebus St.Mažrimo.

Žinot man baisu kas darosi mūsų rajone. Bijai su kuo ir pakalbėti,nes kaip sakoma pas mus : – Tu tyliau kalbėk, jis iš darbo partijos.

Liūdna, kad merė važinėdama po kaimus kalba tą patį. O kalba tam, kad žmonės nespėtų įsiterpti ir paklausti kažko kito. Kam merė nebus pasiruošusi. Dar sužinojau naują dalyką, kad į Socialinių paslaugų centrą, darbuotojus atrinkinėja pati merė. Ir čia ne mano nuomonė, tai pasakė šiandien susitikime pati merė.

Kalba buvo apie Med.punktus ir jų darbuotojus. Mūsų kaimo gyventojai pradėjo girti mūsų felčerę. Merė liepė pasakyti jos vardą ir pavardę, telefono numerį. Nes yra vieta Socialinių paslaugų centre medikui. Tai pala pala, tai ką tada daro centro direktorė?

Žinau, kad po mano laiško redakcijai, nors ir neprisistatau,bus aišku, kas parašė šį laišką. Tačiau aš nebebijau. O nebijau todėl, kad nebedirbu Širvintų rajone ir nebijau, kad mane „naujoji“ valdžia kvies pasiaiškinti.

Nebijau, nes turiu žodžio laisvę ir noriu, kad žmonės, atsitokėtų ir pradėtų garsiai kalbėti apie tai kas vyksta.

Vienas lauke ne karys, o kartu mes visi galime daug. Nebijokime,juk mes tik norime ramiai gyventi.

P.S. tai yra tik mano pačios parašyta nuomonė, nei vienas laiške paminėtas žmogus su mano išsakyta nuomone neturi nieko bendro.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

47 Komentarai (-ų)

 1. Birutei sako:

  Gaila, kad tokių vištelių, kaip jūs dar nemažai. Todėl ir turim tokią valdžią

 2. Pastabus sako:

  Matėt, Širvintų ligoninėjė buhalteris – kasininkas tuščia eilutė, kaži kodėl bijo įrašyt naujos darbuotojos pavardę?

 3. birute sako:

  daugiausia komentatoriu ismesti is valdzios,kai patys krove kisenes tai patiko,o dabar tik priekabiu iesko,o nemato kiek daug geru darbu padaryta,sprokit pavyduoliai,musu mere graziausia ir sauniausia,ko didziausios sekmes ir kitais metais

 4. Pastabi sako:

  O tai ten ne Pakalnio uosviene dirba?

 5. be vardo sako:

  ir ciobiskio socialine su meres palaiminimu be konkurso paskirta.

 6. Širvintiškis sako:

  Pati paraše, kad dirbo neatsakingai (darė klaidas), nei vienas verslininkas nelaikytų su klaidomis dirbančio žmogaus. Tai per tiek metų tik biudžetininkai įprato dirb su klaidom ir už jas niekas neatsakydavo. Gal ir gerai, bus kaip Maximoj nesugebi – nedirbk:)

 7. vida sako:

  butum teisi priistatytum.anonimiskai visi galim

 8. Žinot ką sako:

  tie, kurie rašo, kad niekas neskaito juk ir patys skaito, ar ne? Be to labai džiaugiuosi, kad yra KN, ir Širvis taip pat gerai. Šie šaltiniai jūsų piliečiai pagalba ir akys. Jūs turite paremti ir pagirti, o ne juodinti ir smerkti. Na tik jei turite tikslą užtildyti, tai tada suprantamas jūsų pylimas. Manau, kad nepavyks. Artėja seimo rinkimai ir mums ir jums reikia tieso. O kam jos nereikia, tik reklamos tai prašom užsukti į ŠK. Puikiai moka reklamuotis ir dar matyt savivaldybės darbuotojų pagalba

 9. Prieš tai rašiusiam sako:

  Koks savikritiškas komentatorius, ir dar su ekstrasenciniais gebėjimais, žino kas ir kiek skaito.

 10. to Nors ir ne į temą, bet sako:

  Atsipeikek… Negi galvoji, kad mere cionai situos bezdalus skaito? Taigi sitie kliedesiai idomus tik tau, man ir dar kokiems 5 durneliams ar nuo lovio pastumtiems. Rimti zmones cia neskaito, geda prisipazinti. Tam yra sirvis laikrastelis

 11. Nors ir ne į temą, bet sako:

  Pažiūrėkit kai parašė KN skaitytojas apie neatitinkančias tikrovės darbotvarkes, susitvarkė ir nerašo apie savo nesamus susitikimus. Smagu kad skaito ir reaguoja į kritiką. Pagirtina.

 12. o sako:

  atidirbinetoja uz komentarus jau sugrižo. Darbuokis, rasyk, pilk daug srutu
  Gal kas patikes melu

 13. socialinė darbuotoja sako:

  o tai ką daryti centro direktorei, jos tokia pati padėtis, kaip ir socialinio darbuotojo, irgi bijo prarasti darbą?

 14. Oi, Milda, sako:

  jeigu žinotumėt, kiek už savo pareigybes ima trys karalienės ir jų ištikimieji pažai, net oficialiai nedirbantys, tik visur iš paskos sekiojantys ir pritariamai linksintys…O apie paprastus žmones, tai savus “paprastus žmones” už rankos į Tarybos posėdžius vedžiojo, ne saviems, deja…

 15. Milda sako:

  Buvusiems “karaliukams” labai nepatinka, kad merė rūpinasi paprastais žmonėmis. Didi baimė valdo tuos,kurie ima pinigus už pareigybes, bet nesugeba dirbti visuomenės labui.

 16. Stasė sako:

  socdemai išvertė kailį, su nuostalgija reikia prisiminti anuos socdemus, kurie buvo garbingi žmonės.

 17. ?. sako:

  nesuprantu kodel socdemai pagal dauguma taryboje balsuoja? ar čia tik taip pasirodė

 18. to situacija sako:

  taip ir jų niekas nepamirš !

 19. situacija sako:

  Balsavusieji už Širvintų konservatorius ir liberalų sąjūdį ne iš blogos valios irgi prisidėjo prie dabartinės situacijos, kai jų išrinkti tarybos nariai Vasiliauskienė su Valkausku pritaria kiekvienam valdančios partijos ir merės žingsniui. nepamirškite to per būsimus rinkimus po 3,5 metų

 20. Įdomu sako:

  Socialiniam dirba darbietės, laikinos …direktorės, mama, bet ji socdemė. Stebint kaip atleidžia ne tos partijos žmones bandau prognozuot kas bus po reorganizacijos, bet manau šiuo atveju bus išimtis. Sprendžiu pagal tai jog tarybos nario darbiečio dukra, būdama socdeme ne tik neatleista, bet ir vadovauja antrai įstaigai.

 21. Man sako:

  Išrinktųjų daugumos žiauriai gaila, nes kaip matau jie paklūsta, viskam pritaria, už juos nusprendžiama… O ir koalicijos partneriai kažkaip nuošaly. Visur į susitikimus važiuoja merė ir direktorė, lydimos savo partijos atstovų. Du ypač aktyvūs, turbūt nedirba, kad tiek laiko skiria merės lydejimui į renginius ir susitikimus arba parodo atsidavimą ir ištikimybę? Nei Vasiliauskienės nei Valkausko jų tarpe nematyti, ką tai galėtų reikšti? Nenorą dalintis garbe, o gal nelabai svarbūs?

 22. VIETINIS sako:

  Tokių kaip Mažrimas rajone jau dešimtys… Oi sprogs Živilei didybės maniją..

 23. Janina sako:

  Geras straipsnis, tikra tiesa. Atleidžiami iš darbo ne tik valdininkai, bet ir eiliniai darbuotojai, turintys kitokią nuomonę negu daugumos.Į jų vietas įdarbinami savi, nors nieko konkretaus nedirba, bet atlyginimus, ir visai neblogus, gauna. Bet mūsų krištolo tyrumo ponios negerbdamos kitų tik parodo, kad jos negerbia pačios savęs.Menkindamos,niekindamos kitus jos atrodo kaip mažos mergaitės vaikų darželyje, norinčios išlikti pačiomis geriausiomis ir gražiausiomis. Juokinga.

 24. ??? sako:

  Kaip isidarbinti KN komentarų rasytoja?

 25. Vilija sako:

  Žinot,man baisu dėl to kas vyksta. Ačiū autorei,kad keliat į viešumą.

 26. Ačiū pastariesiems komentatoriams sako:

  Vardų rezervas išseko?

 27. simona sako:

  kaip gerai kad rasote aciu

 28. vladimiras sako:

  aciu kad rasote

 29. daiva sako:

  dekoju uz tiesa

 30. jonas sako:

  aciu uz tiesa

 31. anilija sako:

  Kaip baisu vsikas

 32. konstancija sako:

  Sudorojama baisiai

 33. vince sako:

  Baisus sudorojimas

 34. Taip sako:

  Džiaugiuosi neabejingais esamai situacijai rajone, bet kur čia būsi abejingas jei liečia tave, jei ne tave, tavo draugą, giminaitį, kaimyną. Kaip merė jaučiasi žinodama, kad už tokią jos veiklą žmonės apkalba, negerbia, gailisi balsavę ? Bendrauju su keletą darbiečių tai ir jie gyvena ne kitokiom nuotaikom. Vieni gailisi atidavę galybę laiko ir pastangų agitavimui, kiti laukia pažadėtų darbų, treti negalėjo patikėti kad vyks toks susodorojimas su neįtikusiais. Aišku yra daugybė šlovinancių ir liaupsinančių merę, bet man atrodo tik laiko klausimas kada jie supras esamą situaciją iš esmės. Nukentėjau nuo jos ir aš, bet nesigailiu kad papuoliau nemalonėn. Taip tik savo kailiu įsitikinau, ką gali žmogus kerštingas, žmogus ambicingas,…Nors manau politikai turėtų būti teisingi, sąžiningi visiems vienodai.

 35. jurgis sako:

  Ačiū straipsnio autorei už išsakytą tiesą, neskubėkite ikti rašyti psreiškimų išeiti iš darbo savo noru. Padaro nuolatinį psichologinį spaudimą ir žmonės neatlaiko, bet juk dėl tokios būsenos reikia kreiptis pas gydytojus, kad pasigydyti, tada vėl kovoti dėl savęs ir kitų. Ką šita valdžia moka, tai moka, ištisai spaudžia, išeik, išeik, auditai ir vėl auditai, pasiaiškinimai ir taip toliau, kol tu palūžti. Stipriau reikia save laikyti, nepasiduoti, sujungti bendrai jėgas ir nugalėti. Gerai, kad kuo daugiau žmonių praregi, bet reikėjo klausyti tų kurie žinojo ir perspėjo, kas bus, bet netikėjo žmonės, galvoja sena valdžia meluoja. Deja, deja…….

 36. ? sako:

  Pagarba Jums, na, tarkim, Laimute. Esate doras žmogus. Nesuprantu, kaip visi tie, prisiplakėliai, skundikai, gyvens vėliau, kai ta valdžia baigsis, kaip žiūrės kaimynams į akis. Merė juk grįš namo į Vilnių. Dar sykį peržiūrėjau rinkimų rezultatus. Už DP balsavo 3636 rinkėjai. Ne kas, ne kas… O kokiam skaičiui jau per pusmetį atsivėrė akys ir prisipažįsta, graužiasi, kad taip darė. Susidomėję (tik žinoma, juokiasi)kitų miestų ir rajonų žmonės kas vyksta Širvintose. Tą žinau, nes tenka bendrauti ir važinėti darbo reikalais su žmonėm iš kitur. Gal merė nesupranta, kad iš jos juokiasi protingi žmonės kai ji pasirodo TV…Ar tikrai toks saldus žodis valdžia, kai ji būna apgailėtina…

 37. mergelė sako:

  Ta pati pekla verda ir medicinos įstaigose,bet čia nepavyko akcija “savo” noru “,tai dabar auditas po audito,darbo inspekcijos reidai,užsiundintos visos pavaldinės,kad išvestų iš proto vadoves, komisijų pavidale neriasi iš kailio.Trukdoma dirbti tiesioginį darbą,tyčiojamasi atviru tekstu,skleidžiamas jau net nerealus melas apie prezidentinius medikų atlyginimus,kiršinimas tarpusavyje,su rajono gyventojais susitikimuose aiškinama,kaip blogai organizuotas darbas,koks aplaidumas,nekompetencija,kaip buvusieji nieko nematė ir visko čia neišsakysi.Viena aišku, kad toks jovalas tikrai pasitarnaus jau 20 m vykdomai reorganizacijai,kuri ypač nepalanki mažom ligoninėm.Jų sąskaita mažinamas lovų sk.,kad atitiktume Europinius standartus.Šitoj pozicijoj DP su savo lydere tikrai “pasirūpins”Širvintų žmonėmis.Padėk Dieve! Nelieka nieko kito tik viešinti ,kalbėt arba pasitraukt, saugant savo sveikatą,kaip sako liaudis “duot durniuj kelią”,tegul eina į seimą.O jūs šaunuolė,sėkmės jums.

 38. situacija sako:

  Suprantu, kad dalis dabar nukenčiančių rinkimuose balsavo už Darbo partiją ir šią merę. Kai kas nenuėjo balsuoti. Kiti balsavo, bet buvo pasyvūs, t.y. nenuveikė nieko, kad DP ir merė gautų mažiau balsų. Todėl ir turime tokį rezultatą, koks yra dabar. Proga pasitaisyti bus po 3,5 metų. Bet daug kam tai per ilgas laiko tarpas. Pilietiškais reikėjo būti šiemet. Rinkim7 rezultatai galėjo būti palankesni.

 39. Irena sako:

  Kad visi taip išdrįstų. Bet gaila dauguma bijo viešai kalbėt. Pagarba už drąsą šiai moteriai.

 40. šaunuolė sako:

  Gerai, kad dar yra drąsių žmonių, kurie nebijo pasakyti tiesos

 41. čia kaip toj mįslėj sako:

  Jei prakalbėtų – daug pasakytų…

 42. OK sako:

  Vien melas, teroras, kiršinimas, galvų kapojimas. Visiems burnų neužčiaups. Dar tokios nekompetencijos savivaldybėje nebuvo.Praėjo po rinkimų tik keletas mėnesių, bet savo “veidą” jau parodė. Reikia būti aklam, kad nematyi ir negirdėti šmeižto, prasimanymų, pagyrų.

 43. Tomui sako:

  Kokie doleriai? Apšvieskit

 44. vida sako:

  parse :) pavardes neminet.tinka

 45. tomas sako:

  kada papasakosit apie 10 tukstanciu doleriu istorija

 46. Fui sako:

  Bjaurus valdymas, statomi nekompetetingi ir iš viso apsurdiška mūsų rajono situacija…

 47. Taip sako:

  Aciu jums uz nuomone

Jūsų komentaras:


× trys = devyni

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]