Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Prasideda Aušros Vartų atlaidai

download (1)Sekmadienį, lapkričio 15 d., Vilniuje prasideda tradiciniai Aušros Vartų Gailestingumo Motinos Globos atlaidai. Į atlaidus, kurie truks iki lapkričio 22 d., kviečiami piligrimai, bendruomenės iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. Baigiantis Pašvęstojo gyvenimo metams ir pasitinkant jubiliejinius popiežiaus Pranciškaus paskelbtus Gailestingumo metus, atlaidų tema pasirinkta „Pašvęsti Gailestingumui“.

„Gailestingumo Motinos Globos atlaidai mums simboliškai nurodo kelią į Gailestingumo metus – ypatingą maldos, susitaikymo ir atleidimo, piligrimystės ir gailestingumo darbų laiką. Vilnius, globojamas Aušros Vartų Gailestingumo Motinos ir Gailestingojo Jėzaus, yra Gailestingumo miestas, tad kviečiu kiekvieną semtis iš Dievo Gailestingumo malonių šaltinio. Prisiminkime, kad visi esame Krikštu pašvęsti Gailestingumui“, – sako Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, kviesdamas visus Lietuvos žmones atvykti į Aušros Vartų atlaidus.

Lapkričio 15 d., pagrindinę atlaidų dieną, 11 val. šv. Mišias aukos Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, kiti Lietuvos ir užsienio vyskupai. Mišias transliuos LRT Televizija.

Visą savaitę Aušros Vartų koplyčioje ir Šv. Teresės bažnyčioje šv. Mišios bus aukojamos ne tik lietuvių ir lenkų, bet ir rusų, baltarusių, ukrainiečių, italų, vokiečių, prancūzų, anglų kalbomis. Bus meldžiamasi už vienuolius, „Carito“ savanorius bei jų globotinius, kunigus, vaikus, mokytojus, katechetus, Lietuvos kariuomenę, jaunimą, išeiviją. Į atlaidus taip pat rinksis maldos už kunigus grupės, ateitininkai, tikintieji iš visos Lietuvos ir kaimyninių šalių. Giedos ne tik Vilniaus, bet ir kitų vyskupijų chorai.

 Aušros Vartų iškilmių Istorija

Pirmos ypatingos iškilmės Aušros Vartų Dievo Motinai pagerbti prie stebuklingojo paveikslo buvo surengtos po 1706 m. Vilniaus miesto gaisro. Daug vilniečių teigė patyrę Marijos pagalbą, kai kas net tvirtino regėjęs, kaip Ji pati, pakilusi viršum Šv. Teresės bažnyčios ir koplyčios, gesinusi miestą ryjančias liepsnas. Nuo to laiko kasmet gegužės 18 d. prie Aušros Vartų rinkdavosi viso Vilniaus orkestrai, kurie nuo aušros iki sutemų grodavo švč. Mergelei Marijai skirtas melodijas. Šis paprotys nunyko 1715 m. sudegus medinei koplyčiai.

Nuo 1735 m. kasmet antrąją lapkričio savaitę Aušros Vartuose imta švęsti Dievo Motinos Globos šventę. 1761 m. buvo įsteigta Švč. Mergelės Marijos globos brolija, kuriai 1773 m. popiežius Klemensas XIV suteikė dvi privilegijas. Pirmoji privilegija suteikė atlaidus brolijos nariams jų įstojimo į broliją ir Marijos Globos šventės dieną. Antroji atlaidų privilegija suteikta šv. Mišioms už mirusius brolijos narius. Nuo to laiko Marijos Globos šventė išaugo į iškilmingus aštuonias dienas trunkančius Aušros Vartų Gailestingumo Motinos Globos atlaidus. Atlaidai būdavo užbaigiami geriausių miesto solistų ir miesto orkestro iškilmingai atlikta litanija.

Dabar Didieji Globos atlaidai švenčiami aštuonias dienas tą lapkričio savaitę, į kurią patenka 16-oji mėnesio diena.

Daugiau informacijos tinklalapyje www.ausrosvartai.lt (LT, PL);

Šv. Mišias aukojančių kunigų ir chorų sąrašai (LT, PL)

 Šv. Teresės ir Aušros Vartų parapijos bei Vilniaus arkivyskupijos kurijos informacija 


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


trys × trys =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]