Savivaldybės pastatas aptveriamas, o informacijos jokios    Sveikiname A. Ručinską garbingo jubiliejaus proga    Debatai tarp kandidatų į mero postą. Kviečiame atvykti    Geri žmonės neturi likti pasyvūs    Alytė Skeberienė. Kodėl sutikau kandidatuoti į Širvintų savivaldybės Tarybos narius ? (I dalis)   

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

Apklausos

Šildymo sezonas įpusėjo. Ką galite pasakyti apie kainas šią žiemą?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Širvintose šiluma pabrango. Gal galėtų gerbiama merė raudonu kilimu ateiti ir pasiaiškinti žmonėms?

Pakalnis

*Kęstutis PAKALNIS * Nuotrauka iš asmeninio archyvo*

Gyvenime būna stebuklų, tačiau tik ne tuomet, kai kalbame apie pinigus. Jei žmogus, vadovas, linkęs išlaidauti, pinigai linkę nykti. Kad ir kaip mėgintum kaišioti kiauras kišenes – ten švilpia vėjai. Ir gali kokiu tik nori vardu vadinti tai, ką darai ar ko nedarai, rezultatas vienas – vienur ištaškius pinigus, kitur turi juos „nuimti“.

Namuose, kai pinigai suskaičiuoti euro tikslumu, šiek tiek atsipalaidavę ir išleidę daugiau rūbams, ką darome? Mažiau valgome arba nemokame dalies mokesčių. Vadovaudami, elgiamės taip pat – vienur investavus, kitur reikia pasitempti. Galima suktis įvairiai – pavyzdžiui, kažko atsisakyti. Tačiau dažnai nueinama greičiausiu keliu – už tai, ką iššvaisto vadovas, sumoka žmonės.

UAB „Širvintų šiluma“ labai ilgai ir daug dirbo, kad galėtų didžiuotis viena mažiausių šilumos kainų šalyje. Buvo modernizuojami įrenginiai, ieškoma pigesnių kuro pirkimo galimybių, rengiami ir įgyvendinami projektai. Ir kaina išties mažėjo. Kelerius  metus iš eilės Širvintos puikavosi pirmosiose vietose tarp savivaldybių, kur šiluma Lietuvoje pigiausia. Po eilės darbų ir sprendimų, šiluma pigo ir šiais metais. Žinoma, nuopelnus prisiėmė naujoji rajono valdžia ir ką tik iškeptas naujasis laikinasis UAB „Širvintų šiluma“ vadovas. Taigi, geroji žinia gyventojams buvo ištrimituota valdžiai lojaliame laikraštyje, nei žodžiu neužsiminus apie tuos, kurie realiai dirbo, kad šilumos kaina sumažėtų.

Tik didžiuotis ilgai neteko – netrukus teko pranešti gyventojams, kad šiluma vėl pabrango. Tačiau apie tai žmonėms pranešė jau ne Širvintų rajono savivaldybės vadovai. Tiksliau vadovės…

Gal galėtų gerbiama merė raudonu kilimu ateiti ir paaiškinti žmonėms, kodėl šiluma Širvintose pabrango, užuot dangsčiusi duobes autoritetingomis(?) vyro įžvalgomis apie energetinės nepriklausomybės žalą?

Norėtųsi vadovių paklausti – ar tik ne per tą patį „raudoną kilimą“ pabrango šiluma žmonėms?

Tokios įmonės, kaip UAB „Širvintų šiluma“ – tai iš žmonių surinkti pinigai konkrečiai paslaugai apmokėti. Be šilumos mūsų šalyje išgyventi sunku. Ir žmonės už šildymą atiduoda nemenkus pinigus. Tad tinkamai juos leisti – labai didelė atsakomybė. Iki šiol UAB „Širvintų šiluma“ daug dirbo žmonėms, taupė, rengė projektus, kad tik žmonėms būtų lengviau susimokėti už šilumą. Kiekvienas litas, po to euras buvo planuojamas ir naudojamas atsakingai. O prieš legendinę Širvintų miesto jubiliejinę šventę, kuri vyko šį pavasarį, mano žiniomis, bendrovė teigė gavusi „įsakymą“ iš tuo metu laikinosios merės Živilės Pinskuvienės skirti šventei tam tikrą sumą pinigų, nudirbti tam tikrus darbus.

Ar turėjo teisę laikinoji merė šventei ir linksmybėms reikalauti išleisti gyventojų pinigus?

Gal šalia kitų priežasčių, šiluma žmonėms pabrango ir todėl, kad galėtų ponia pasivaikščioti raudonu kilimu, pasivažinėti karieta ir įgyvendinti kitus tuščius norus? Ar buvo klausta žmonių sutikimo? Manau, kad dauguma būtų pasirinkę pigesnę šilumą nei lašelį „prašmatnumo“ šventės metu.

O juk iš niekur kitur UAB „Širvintų šiluma“ pinigų negauna, tik už parduotas paslaugas. Vadinasi už kiekvieną netikslingai išleistą eurą turi sumokėti  žmonės, kurie šildosi būstą iš miesto katilinės.

Ir paskui lyg iš giedro dangaus nukritusios rajono globėjo(?) Jono Pinskaus kišamos mintys, kad neva tai vyriausybė kalta, kad šiluma Širvintose pabrango – visiškai nesuprantamos.

Pagalvokime – straipsnyje minima problema, už kurią neva mokame – energetinė nepriklausomybė – nėra tik Širvintas liečiantis dalykas. Jei vyriausybė „verčia“ naudotis terminalo paslaugomis, tai, tikriausiai, verčia visas savivaldybes. Vadinasi šiluma turėjo brangti visur ta pačia proporcija. Tad kodėl dar pernai vienas pirmųjų šalyje pagal pigumą Širvintų rajonas liko aštuntas? Vadinasi greičiausiai – problema ne šalyje ir ne vyriausybėje, o pačiame rajone?

Beje, pranešusi apie pigesnes šilumos kainas, Savivaldybės administracija nepamiršo pasigirti ir apie tai, kaip jiems „pavyko“ tą šilumą papiginti – „Šilumos kainų sumažėjimą nulėmė įdėtos didelės pastangos ieškant įsigyti pigesnio biokuro. 2015 m. vasario mėnesį už jį buvo mokama 113,2 Eur/tne, o 2015 m. rugpjūčio mėnesį biokuras buvo pirktas iš biržos po 100,12 Eur/tne, t.y. 11,55 proc. pigiau“ (www.sirvinta.net publikuota: 2015-10-13).

Vadinasi, šiluma Širvintose ir toliau turėjo likti viena pigiausių šalyje?

Tai kodėl mes likome aštunti?

Gal galėtų gerbiama merė raudonu kilimu ateiti ir paaiškinti žmonėms, kodėl šiluma Širvintose pabrango, užuot dangsčiusi duobes autoritetingomis(?) vyro įžvalgomis apie energetinės nepriklausomybės žalą?

Norėčiau žmonėms paaiškinti, kad šiuo atveju jie galimai buvo nuskriausti du kartus.

Visų pirma, kaip ir minėjau – jei UAB „Širvintų šiluma“ galimai buvo priversti dalį savo pinigų skirti šventei, vadinasi negalėjo jų skirti tam, kad žmonės nejaustų kainų kilimo.

Antra – šilumos kainą nustato Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija. Yra parengtos tam tikros metodikos ir įmonei pateikus tam tikrus duomenis, nustatoma kaina, siekiant išvengti įmonės išpūsto pelno žmonių sąskaita. Taigi, priklausomai nuo kuro kainų svyravimų, įdiegtų naujovių, rekonstrukcijų, kartais kaina krenta, kartais – kyla. Tačiau kiekviena savivaldybė turi galimybę dotuoti savivaldybės lėšas ir amortizuoti kainos kilimą. Tai yra savivaldybė galėtų sumokėti pakilusios kainos skirtumą. Tačiau jei savivaldybė pinigus išleido kilimų ir karietų nuomai, pramogoms ir šventėms, jei merė mano, kad svarbiau yra susiremontuoti kabinetus, pirkti regalijas, aišku, pinigų rimtiems ir svarbiems dalykams, šiuo atveju kad nebrangtų šiluma, tikriausiai, nebeliko?

Beje, merė Živilė Pinskuvienė, kol mere nebuvo, dažnai kartodavo kylant šilumos kainai – reikia važiuoti į Kainų ir energetikos kontrolės komisiją ir derėtis, kad kaina nekiltų. Tai dabar tam turi visas sąlygas – kodėl nevažiuoja ir nesidera, o savivaldybė pragaištinga smunka gilyn ir jau nebegali didžiuotis, kad kaina Širvintose – viena žemiausių Lietuvoje?

DSC_3083 DSC_4136

Krašto naujienų archyvo nuotraukose: Gal šalia kitų priežasčių, šiluma žmonėms pabrango ir todėl, kad galėtų ponia pasivaikščioti raudonu kilimu, pasivažinėti karieta ir įgyvendinti kitus tuščius norus?

 

 

 


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

40 Komentarai (-ų)

 1. ggg sako:

  Šaunuolių cia nematyt.

 2. imam sako:

  pavyzdį :)

 3. To palaukite sako:

  Kiek pagiežos komentare… Du mėnesius į priekį pranašaujat, bandot formuoti žmonių nuomonę. Turėkit gėdos.

 4. palaukite sako:

  palaukite gruodžio ir sausio sąskaitų :)

 5. tikrai taip sako:

  Gautos saskaitos parode, kad sitame straipsnyje meluojama. Moketi reikes maziau. As matau realius skaicius.

 6. oho sako:

  Jeigu toks autoritetas kaip sis ponas skaito ŠIRV. KRAŠTĄ ir dar ji cituoja, vadinasi, tai vertingas leidinys.

 7. to fe sako:

  tai kur ponia gyveni, kad tamstos namo spalio mėnesį nešildė, gal netoli stoties?

 8. to fe sako:

  Nusisneki.

 9. fe sako:

  Didžiausia gėda Pakalniui, skleidžianciam melą. Patikrinau sąskaitas, palyginau… Ir ka??? Karstas vanduo šį menesį net atpigo 0,05 euro centais. Ana menesi sildymo nebuvo. Šildymą palyginau su praejusiu metu spalio saskaita ir radau, kad sildymas irgi pigesnis negu pernai apie 4-5 euro centus uz kv. m.. Kam taip slyksciai meluoti ir skleisti netiesa????????????

 10. Įdomu sako:

  Neringa, gal bus reportažas iš Vileikiškio? Labai laukiam

 11. ZCC sako:

  Žiauriai įdomu, kokios pasakos šiandien sekamos Vileikiškyje.

 12. *** to nu jo anonimui sako:

  Botoksa leidžiasi kas mėnesį, už tai ir raukšlių neturi :)

 13. Anonimas sako:

  ir veidukas grazus

 14. Anonimas sako:

  girdejau ciulpia gerai.

 15. Sirvintiskis sako:

  Bet ko Pakalnis cia draskosi, tikrai ne del zmoniu, gal biznis stoja.

 16. ačiū merei sako:

  Už prieš Kalėdas pabrangusią šilumą ir komunalinio paslaugas. Puiki dovana mums durniams

 17. SASY KARAMELIKU sako:

  KUO GERESNIS ČIULPIMAS TUO MAŽIAU RAUKŠLIU BUS ANT VEIDO

 18. to ar sako:

  Paklausė merės apie ambulatoriją Bagaslaviškyje, ėmė pasakot, kad ligoninėje gydytojai gauna 15 tūkst. o vargšės sesutės net arbatai neturi. Kad lapkričio vėliausiai gruodžio taryboje tikrai sujungs ligoninę su poliklinika. Tada visos administracinės išlaidos bus sutaupytos ir iš jų kiekvienam kaime bus po ambulatoriją. O ligoninei vadovaus vienas vadovas, viena sekretorė ir vienas buhalteris, nereikės tiek lėšų administracijai išlaikyti.

 19. ar sako:

  Ar isdrisit parasyt, ka vakar Bagaslaviskyje ji peizejo? Nu tragedija. O kai kurie net plojo… man verkt norejos

 20. mergelė sako:

  Žmonės būkit budrūs -mūsų merė jau nevaldo emocijų,pyksta,labai pyksta…Pasipriešino daktarų klanas su visa grietinėle…etik mat.Rieboka:merė raugėja,žagsi ,kartais net tulžim atpila:15000eur ar lt koks skirtumas.Ot gyvatės tie daktarai.O čia dar ir Kęstutis vinis po nagučiais bruka.Šiluma mat jam pabrango.Džiaugiasi mano širdis-liko dar protingų žmoniųŠirvintose!Ne visi pasirodo į DP sustojo.

 21. To tomas sako:

  O kaip norėtųsi, kad visi matytų negeroves, bet tylėtų. Ar klystu?

 22. Labai sako:

  Malonu žinoti kad kažkam rūpi mūsų visų gerovė. Iš kur eiliniam žmogeliui žinoti visas nūdienos peripetijas rajone. Tik norėtųsi jog aktyviau ir daugiau rašytų ir kiti opozicijos nariai. Labai įdomi būtų dirbančių savivaldybėje nuomonė apie viską kas vyksta. Bet……. Šioj vietoj tik daugtaškis, o gal po atleidimo vajaus iškritę prabils? Juk prarast jau nebus ko.

 23. betgi sako:

  darykit ka nors, mokėkit greičiau už šildymą, o tai šilumos tinklai atlyginimus neišgali laiku sumokėti

 24. Aha sako:

  Prisimenu smagu rusišką filmuką, apie pažaduką. Ir klausimą iš filmuko:
  - kur aš ji mačiau? A pažadukas.
  Na o dabar realybėje turim savo pažaduką. Bus, padarysiu, neleisiu, sumažinsiu,… Deja kolkas: atleidinesiu, meluosiu…

 25. tomas sako:

  kestukui turbut biznis pristabdytas todel reikstis pradejo

 26. to YARYKAS sako:

  pasižiūrėk sąskaitas, o po to aiškink kas meluoja

 27. to Medikams sako:

  tiek daug uždirba net 15 tūkst.fantastika tai jau rojus .

 28. YARYKAS sako:

  melagis tu ponas ….šiluma tai atpigo apie tai rašė ŠIRVINTŲ KRAŠTAS .

 29. Medikams sako:

  Šiandien pinskuvienė Bagaslaviškyje sakė, kad jūs uždirbate po 15 tūkst. (prisipažinkit -Eurų?). Tai rupūžės. Bet kodėl pas mus jusų taip trūksta… a? eilės visur ir betvarkė… a? Kitur Lietuvoje tai tiek negauna, gal tik Kauno klinikų vadas… a?

 30. jonas sako:

  Cirkas daugiau nieko, ponia merė kalba labai įtikinamai apie ką tik nori, o realybė liūdna, nereikia tikėti, tuo kas sakoma. bet kaip negėda taip atvirai meluoti, kam tokia šventė, karietos nuoma, raudono kilimo nuoma ir visi kiti dalykai, jeigu šilumos tinklai merės sumanytai šventei tokius pinigus apie kuriuos kalbama,atidavė, reikia sodinti tuo metu laikinai vadovavusi vadovą, atrodo teisininką, na pareigose už dosnumą taip ir nepakėlė. Kęstutis šaunuolis kuo daugiau rašykite, mes skaitysime ir kitiems papasakosime. Širvintų rajonas, tur būt visai ne Lietuvoje, ko gero Afrikoje.

 31. Laima sako:

  Merė melagė ir veidmainė. Ką tik girdėjau jos kalbas. Nėra ribų melagystėms, veidmainystėms ir nusišnekėjimui. Pagarba medikams, kurie pirmieji išdrįso pavadinti reiškinį tikruoju vardu – melagė. Net neapsiverčia liežuvis pasakyti pareigas.

 32. sako:

  Kęstai ŠAUNUOLIS☺

 33. Joooo sako:

  Ir čia dar tik pradžia….dar tik pusmetis o jau visur susodinti savi žmonės….pamenu kaip merė rėkė baisiausiai kad Širvintose valdo Jozonio klanas….taip negalima ir panašiai….o kieno klanas dabar valdžioj? Gaisrinė, šilumos tinklai, kultūros namai, ligoninė po klaustuku….tai pala pala dar ne vieni metai ji čia planuoja savo įstatymus ir reketą kišt….dar ne taip žagsės tie kuriuos už bambalį ji nusipirko….o gal supras ką išsirinko ir su šakėm stosim verst tokią valdžią velniop…negi mažai dar jos aferų buvo per tuos metus? Regalijų jai reikia ir kilimų….tai čia tipo dėl širvintiškių jie reikalingi? kažkoks košmaras vyksta o visi tyli…

 34. Paskaitykit sako:

  Alfa.lt 2009-07-03, 09:00:00 BNS
  Straipsnis ” Širvintų savivaldybės biudžetą tuština pralaimėtos bylos”. Ž.Pinskuvienė:” Širvintų rajono taryba sukūrė valstybę valstybėje, kurioje Lietuvos įstatymai negalioja…”
  O ką turim 2015 metais? Šį sakinį manyčiau galiu pritaikyti pačiai merei ir dabartinei daugumai. Smerkia buvusius, o patys irgi ko gero ne iš savo kišenių mokės teismo priteistus ieškinius ( pvz. Druskino byla). Tegu negalvoja išrinktieji, kad žmonės nemoka skaityti ir yra ištikti amnezijos. Tegu pagalvoja prieš kalbėdami, nes dažnai žodžiai pasakyti apie kitus, labai tinka įvertinti jų pačių elgesį.

 35. Vaida sako:

  Pabrango silima dar ir kaip.Radiatoriai buvo salti, o pamacius mokeciu lapeli is karto silta pasidare. Melages.

 36. Ne sako:

  Nepasiaiškins mums merė. Kas mes tokie? Mus prisimins kita rudenį. Juk taip skambiai dėstė: šildymas pigs mažiausiai 15%, kitą rudenį gal ir 20% prižadės, juk kaip ne kaip seimo rinkimai. O bus žinoma kaip ir su visais pažadais. Medikai pavadino merę melage, dabar suprantu kodėl.

 37. Rinkeja sako:

  Taigi gerb. Mere zadejo, kad ne tik pigs siluma, bet ir kazkelinta eilute dings mokesciu knygelese. Tai kaip cia gaunasi??

 38. Algis sako:

  Opozicionieriaus paistalai ir tiek.

 39. širvintiškė sako:

  Visiškai nebepasitikiu aš dabartine valdžia.

 40. Puikus sako:

  straipsnis K3stuti, taip ir toliau – viską į dienos šviesą reikia kelti! Saulės niaukiasi ;)

Jūsų komentaras:


aštuoni − penki =

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]