Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Širvintų šv. Arkangelo Mykolo parapijoje uždegta pirmoji Advento žvakė

20151129_131530-*Neringa TUŠKEVIČIENĖ * Nuotrauka autorės *

Šiandien Širvintų švento Arkangelo Mykolo parapijos bažnyčioje, kaip ir visose katalikiško pasaulio bažnyčiose, uždegta pirmoji Advento žvakė. Šiais metais būtent lapkričio 29 d. prasideda Adventas – pasirengimo Kristaus gimimo iškilmei, šviesaus laukimo laikas. Šv. Mišių palaiminti kalėdaičiai Kūčių stalui.

Nuo šiandien visas katalikiškasis pasaulis pradeda ruoštis gražiausiai metų šventei – kūdikėlio Jėzaus gimimui – šv. Kūčioms.

*****

* Adventas (lotyniškai „atėjimas“) – prieškalėdinis susikaupimo laikotarpis. Šiuo metu krikščionys ruošiasi didžiausiai šventei -kūdikėlio Jėzaus gimimui – Kalėdoms.

* Anksčiau, pieš prasidedant Adventui, visus piemenis jų šeimininkai paleisdavo pas namiškius ilsėtis ir ruoštis šventei.

* Advento pradžia laikoma šv. Andriejaus šventė, o pabaiga – Kūčių vakaras.

* Adventas – ne tik ramybės, bet ir paslaptingas, mistiškas laikas, kai ano pasaulio dvasios bando kištis į žmonių gyvenimą. Senoliai tikėjo, kad šiuo tamsiuoju metu aplink slankioja dvasios, kurios tik ir taikosi pakenkti žmonėms ir jų darbams, žiemkenčių pasėliams, gyvuliams. Todėl ir įvairių draudimų būdavę apstu.

* Su Adventu prasideda pasninkas – laikas, kai atsisakoma mėsiškų ir pieniškų valgių, susilaikoma nuo pasilinksminimų ir kitų pramogų.

* Nudirbę didžiuosius rudens darbus žmonės galėdavo lankyti vieni kitus. O kad vakarai neprailgtų, susigalvodavo, kaip juos paįvairinti: kas dainomis, kas žaidimais, kas pasakojimais, o kas – burtais.

* Iki Kūčių – būdavo būtina sugrąžinti visas turimas skolas, taip pat atsiprašyti ir išspręsti visus per metus kilusius konfliktus.

* Svarbus tuo laikotarpiu buvo ir namų ūkis – reikėdavo jį iš pagrindų sutvarkyti ir išsikuopti namus.

* Prieš pat adventą pinamo vainiko pagrindiniai komponentai – amžinai žaliuojančios eglės arba pušies šakos, taip pat keturios žvakės, simbolizuojančios keturis iki Kalėdų likusius sekmadienius.

* Palinkėjimai, išsakyti šiuo sakraliu metu, pildosi.

 

 

 


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


trys − = du

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]