Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Ar gali būti, kad laidojimo pašalpoms savivaldybė pristigo pinigų? (Papildyta 2015-12-31)

12459029_553205268166014_67131513_o

*Neringa TUŠKEVIČIENĖ *

    Į redakciją kreipėsi žmogus ir skundėsi, kad Savivaldybėje negavo vienkartinės laidojimo pašalpos. Neva jam buvo atsakyta, kad pinigus išmokės jau naujais metais.

            Kadangi žmogus nenorėjo prisistatyti, nesiimame spręsti, kiek tai teisinga informacija.

   Žinome, kad iki šiol Širvintų rajono savivaldybėje laidojimo pašalpos buvo išmokamos iškart, kai žmogus pristatydavo visus reikiamus dokumentus.

  Suprasdami, kad nelaimė ateina nelaukta ir nepasiruošus, o pinigų reikia čia ir dabar, paklausimą dėl nupasakotos situacijos išsiuntėme Širvintų rajono savivaldybės merei ir Administracijos direktorei.

Laba diena.

         Skundžiamasi, kad savivaldybė nemoka žmonėms vienkartinių laidojimo pašalpų ir žada jas tik sausį.

Kiek pagrįsti tokie skundai?

Kiek žmonių negavo tokių pašalpų?

Kada jie pašalpas gaus?

Kodėl susidarė tokia situacija?

Kiek skiriasi pernai metų ir šių metų mirusiųjų skaičius?

Atsakymų tikimės dar šiais metais, kaip tai reglamentuoja įstatymai. Jie bus publikuojami www.krastonaujienos.lt

      Tikimės, kad vadovės, gerbdamos savo rajono gyventojus, atsakys į klausimus ir paaiškins situaciją.

Papildyta 2015-12-31, 15.15 val

      Nežiūrint į tai, kad priešventinė diena, kaip ir dera savivaldybių tarnautojams, gavome Administracijos direktorės atsakymą. Kaip jau tapo įprasta, į klausimus nėra atsakoma. Po reikalavimo paneigti informaciją Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė rašo: “Informuoju, kad visos gruodžio mėnesio laidojimo pašalpos buvo pervestos  pareiškėjams įstatymų nustatyta tvarka.”

       Gerbiamai direktorei primename, kad informacijos pateikimas ir vieši klausimai yra du skirtingi dalykai. Kadangi Širvintų rajono vadovai nesilaiko viešojo informavimo įstatymo ir Širvintų rajono savivaldybės Tarybos reglamento, ignoruoja ir nesivargina atsakyti į žiniasklaidos ir gyventojų klausimus, siunčiamus tiesiogiai, esame priversti klausimus pateikinėti viešai.

       Taip pat norime padėkoti mūsų skaitytojams, kurie skambina, rašo ir išsako savo pastebėjimus bei rūpesčius. “Krašto naujienos” dirba dėl Jūsų.

Papildyta 2015-12-31, 17.12 val

       Po Savivaldybės atsakymo paskelbimo vėl sulaukėme skambučio. Moteris (redakcijai tapatybė žinoma) pasakojo, kad jų giminaitis mirė per Kalėdas. Gruodžio 26 d. buvo kreiptasi į Savivaldybės Socialinės paramos skyrių, kuriame dirbanti specialistė priėmė dokumentus ir paaiškino, kad laidojimo pašalpa bus pervesta į nurodytą sąskaitą jau naujais metais. Pokalbio metu pašnekovė tvirtino, kad šiuo metu pinigai dar nėra pervesti, nors jau eina penkta para po kreipimosi.

       ”Tai gerai, kad turėjome šiek tiek pasitaupę pinigėlių ir laidojome neieškodami pašalpos. Tačiau, ką daryti žmogui, kai nelaimė užklumpa kišenėje švilpaujant vėjams? Juk niekas nieko skolon neduos. Man baisu, kad daromos kažkokios reorganizacijos, bet nežiūrima, kad gerai būtų paprastam žmogui,” – “Krašto naujienoms” kalbėjo pašnekovė.

         Istorija labai jautri ir skaudi. Norėtųsi, kad mirusieji ilsėtųsi ramybėje, o gyvieji galėtų netrikdomi gedėti. Ne, mes jokiu būdu nesimėgaujame žmonių nelaime. Viešindami šiuos faktus siekiame tik vieno, kad nelaimės atveju žmonės nebūtų varinėjami, kad jie gautų tokią paramą, kokia yra numatyta įstatymų, ir ta parama būtų suteikiama laiku.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

12 Komentarai (-ų)

 1. rinkėjas sako:

  Jeigu likusios visapusiškos specialistės nesugeba sutvarkyti dokumentų pašalpai gauti, tai gal Direktorė galėtų pagalvoti apie jų visapusiškūmą.

 2. vaje sako:

  Laidojimo pašalpa išmokama interesantui pageidaujant – į banko sąskaitą, arba savivadybėje, arba pašto skyriuje.

 3. > jo sako:

  tamsta labai blogai informuotas…arba norėtumėt, kad tai būtų melas. Tuos pinigus tikrai duoda “į rankas”.

 4. jo sako:

  As neprasau atsakymo i komentara. As issakiau savo nuomone del skleidziamo melo. Niekas pinigu i rankas neduoda, todel neaiskinkite, apsimetele Sofija, kad jums reikejo tos pasalpos. Slykstus melas ir duok Dievuleli, kad nereiketu tos pasalpos ieskoti. Nuo 2010 metu ji grynais neisduodama, todel jos niekas nei skaiciuoja, nei dalina, paprasciausiai gauni ceki ir eini i banka. Kadangi metu pabaiga, tai pinigus galima bus paimti tik po naujuju. Ir visa cia aritmetika. Slyyyyyyyyyyyyyyykstus melas sitokia informacija skelbti. Melagiai

 5. Administratorius sako:

  Gerbiama Sofija, gal galėtumėte su mumis susisiekti? Krašto naujienos. Tel. nr. 8-618 48588

 6. Sofija sako:

  Atsakysiu JO nevisi tokie glūšai kaip tamsta manai.Mūsų atveju buvo atsakymas,pinigėlius gausit po naujų metų į pateiktą sąskaitą, nes šiuo metu jau neturime.Kažkam reiktų susimąstyti dėl kompetencijos dirbti labai atsakingą darbą. Reorganizacijos pasekmės, pakeitė tinginius į darbštuolius, matyt prijaučiančius DP, kurie net neišmano darbo, kurį dirba, o gal tingi, juk žmogus jau palaidotas,o merė atostogauja, kam pasiskųsi, stendai su merės šeimos atvaizdu, darbų nenudirbs, jei pristatys ant kiekvieno gatvės kampo .
  Gerų beždžionės metų rajono gyventojams, neskaitant ką jie prijaučia, ar DP ar kitas partijas. Visi gimėm, visi mirsim. Su Naujaisiais Metais – stenkimės kaip nors išgyventi.

 7. Laimai sako:

  Laidojimo pašalpa buvo mokama grynais savivaldybėje. Jeigu žmogus pageidauja, pervesdavo į sąskaitą, kas, beje, pasitaikydavo labai retai. Paprastai mirus artimajam, žmonės neturi laiko bėgioti po bankus ar bankomatus, tad visada galėjo rinktis patogesnį būdą.

 8. liūdna sako:

  ką daryti žmogui mirus artimajam? Juk prieš šventes niekas pinigų nepaskolins… Nepavydžiu, kam taip nutiko. Galiu patarti tv kviesti

 9. jo sako:

  Taip ir patikėjau, kad zmogus, negaves paskutine METŲ dieną laidojimo pasalpos 1040 litų, is karto puole i KN redakcija, kuri net nezinia kur yra. Kam reikalingos tokios sensacijos??????? Paaiskinkite. Juk paskutinemis metu dienomis viskas suskaiciuota, atsiskaityta, net sirgti negalima, o va KN surado sensaciją ir net 10 klausimu sugalvojo, kuriuos kazkas privalo?????? paskutine metu diena atsakyti. Nu neerzinkite mastanciu zmoniu.

 10. Laima sako:

  Gal žmogus ne taip suprato. Juk bankų nėra dabar pas mus. O pinigus perveda į sąskaitas. Jei skiriasi bankai, tai gali užtrukti porą dienų.
  Gal todėl. Man sunku spręsti.
  Dokumentus laidojimo pašalpai pateikiau antradienį, pinigus gavau ketvirtadienį.
  Užuojauta netekusiam savo artimo.

 11. Oho sako:

  Gal nera darbuotoju kurie paskaiciuodavo tuos pinigelius?

 12. oho sako:

  tai jau ir numirti iki kitų metų negalima? Apsaugok, Viešpatie

Jūsų komentaras:


+ du = devyni

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]