Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Ar ilgai dar bijosime?

download (2)

* Neringa TUŠKEVIČIENĖ *

     Ši savaitė lemtinga daugeliui Širvintų rajono savivaldybei pavaldžių įstaigų. Gruodžio 10-oji – daugeliui Savivaldybės tarnautojų, socialinių darbuotojų paskutinė darbo diena. Žmonės gavo atleidimų lapelius, bet jie nėra informuoti, kas liks dirbti, kas turės išeiti.

    Pašnibždomis „kad niekas nesužinotų“ drąsesni darbuotojai pasakoja, kad: „niekas iš darbuotojų nesupažindintas su reorganizacija kaip tokia. Niekas nežino, kokie bus pasiūlymai, kokia lieka ar keičiasi struktūra ir pan. Viskas taip užslaptinta… O gruodžio 10 visai čia pat. Gal Jūs kokios informacijos netyčia turit?“ – klausia „Krašto naujienų“.

     Mes suprantame darbuotojų nerimą, bet taip pat nieko nežinome. Savivaldybė didvyriškai tyli – net nesugeba atsakyti, kiek darbuotojų gavo atleidimo lapelius ir kiek jų realiai neteks darbo. Neoficialiais duomenimis, Darbo birža nėra informuota apie masinį darbuotojų atleidimą, nors nepaneigė, kad tokių kalbų girdi.

     Širvintose sklando gandai apie darbuotojams daromą psichologinį spaudimą išeiti iš darbo „šalių susitarimu“, pasakojama, kad vykstant reorganizacijai, į darbą įstaigose yra priimami nauji darbuotojai, neva visi priklausantys Darbo partijai. Žinomas ne viena faktas, kai įstaigų vadovai atsisakė pareigų „savo noru“, o jų vietas užėmė „laikini“ vadovai, kaip tyčia – visi „darbiečių“ bendražygiai. Ir dar labiau verda aistros, kodėl žmogus nei iš šio, nei iš to sugalvoja ir šiaip sau išeina iš darbo. Juk Širvintose laisvų darbo vietų nėra.

     Kas belieka darbuotojams? Tik kovoti. Štai taip, kaip tai vyksta Kaune, kur dėl 160 darbuotojų atleidimo profsąjunga kreipėsi į teismą.

Kas vyksta Kaune? (ištraukos iš pranešimų spaudai)

     Po skambių žodžių apie nereikalingus žmones ir ketinimų 160 Kauno miesto savivaldybės darbuotojų palikti be darbo, juos atstovaujanti Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ kreipėsi į teismą, prašydama Kauno miesto savivaldybės tarybos sprendimą panaikinti kaip neteisėtą. Ginčas tarp profesinės sąjungos ir savivaldybės administracijos kilo šių metų vasarą, po to, kai buvo patvirtintas naujas įstaigos struktūrinis planas. Šiame plane numatoma atleisti 20 procentų darbuotojų, tačiau profesinės sąjugos „Sandrauga“ atstovai teigia, kad apie tai ne tik buvo neteikiama savalaikė informacija, tačiau nevyko ir konsultacijos – būtina ir itin svarbi procedūra, padedanti sumažinti „smūgį“ įstaigos darbuotojams, kuomet yra ruošiamasi atleisti didelį darbuotojų skaičių.

     „Europos Sąjungos Teisingumo teismas yra išaiškinęs, kad profesinės sąjungos turi teisę į savalaikį informavimą ir konsultavimą dėl klausimų, sukeliančių teisinius padarinius. Šiuo atveju, 160 asmenų, prarandančių darbus, būtent ir yra toks padarinys“ – pabrėžia  „Sandrauga“ pirmininkas, teisininkas K. Juknis.

     Jo teigimu, tebevykstant teisminiam ginčui, profesinė sąjunga fiksuoja ir naujus pažeidimus Kauno miesto savivaldybėje. „Mus pasiekia signalai, apie darbuotojams daromą psichologinį spaudimą išeiti iš darbo „šalių susitarimu“, bei informacija, kad vykstant reorganizacijai, į darbą įstaigoje yra priimami nauji darbuotojai. Tai – labai rimti teisės pažeidimai“ sako K. Juknis.

    Minimoje byloje yra nurodoma, kad šiuo metu savivaldybėje „šalių susitarimu“ darbus jau yra palikę 48 Kauno miesto savivaldybėje dirbę valstybės tarnautojai ir 59 pagal darbo sutartis dirbę darbuotojai. Tuo tarpu, jei tebedirbantys savivaldybės tarnautojai ir darbuotojai nuspręs savo teises ginti iki galo, netrukus administracinis teismas gali būti užverstas bylomis.

Ar sukils Širvintos?

     Ar Širvintos pasimokys iš Kauno? Ar atsiras tokių drąsių žmonių, kaip Erikas Druskinas, kuris pirmasis Širvintose išdrįso pasipriešinti naujajai merei ir parodė, kad negalima keliaklupsčiauti ir nuolaidžiauti, kai tavo atžvilgiu daromi darbo teisės pažeidimai?

     Ar imsime pavyzdį iš medikų vadovių, kurios drąsiai stojo prieš naująją valdžią ir visomis galimomis teisinėmis priemonėmis kovoja už savo teises? Joms nėra lengva, bet kolegos ypatingai palaiko savo vadoves, neišdavusias darbuotojų.

     Pagrįstai kyla klausimas, kur dingo Širvintų profsąjungos? Kodėl niekas nesiima žygių? Net baisu klausyti, kai išgirsti: “mano žmona/vyras/mama/tėvas dirba pavaldžioje įstaigoje. Jei triukšmausiu – atleis ir juos.”

      Kiek dar tylėsime ir leisime tyčiotis iš mūsų? Ar už tokį gyvenimą balsavome? Beliko tik, kaip vienas komentatorius siūlė “suklupti priešais “šventosios šeimos” paveikslą Vilniaus gatvėje  ir melstis…”

        O gal visgi turime drąsių ir pilietiškų žmonių – ne vergų ? Jei tokių nėra, jau rytoj visi tapsime bedarbiais. Bet ir pašalpų negalėsime tikėtis, nes jos visos jau išdalintos gatvių apšvietimui ir šaligatvių pataisymui. Ir tuomet, kai neturėsime duonos, jau nerūpės nei skambios dainos, nei žydinčios gėlės, nei gražiosios ponios…


Susiję straipsniai:

33 Komentarai (-ų)

 1. stasys sako:

  Oi, tikrai nenuvertinu. Živilė tai pas psichologus net vaikšto, visai ramybę prarado nuo tokios jėgos.

 2. stasiui sako:

  Tik nenuvertinkite KN. Juk tokia jėga, visus klausimus issprendzia.

 3. stasys sako:

  Kvieskite televizija, centrine ziniasklaida, skambekite per visus galus. Patys nieko nepadarysite.

 4. mano pastebėjimas sako:

  manau balta pirštinė merei mesta. Tiesa, neaišku kiek toli ir ar jos nesutryps purvinom kojom pakalikai. Žinai į ką kreipiuosi, pirmyn. Turi puikią galimybę, skink DP iš savo gretų.

 5. dieve kur tu esi sako:

  kada gi baigsis ponios giltinės karalystė, valdžioje toks kerštingas be širdies žmogus negali būti. teisingai rašo iš darbo atleidžiami ilgamečiai geri darbuotojai ,priimami be jokios specialybės bet pataikaujantys ar prijaučiantys darbo partijos šutvei.
  kai pagalvoji ką reikia atleidžiamam žmogui ištverti širdis krauju apsilieja tikrai reikia islamo galva už galvą.

 6. Oi, Taruti, sako:

  nesikark, nesuteik malonumo reorganizacijos sumanytojai ir vykdytojams.

 7. Skaitytojas sako:

  Ot išsirinkote valdžia dabar gaunate vaisius, kiek žmonių be darbo liks! Jus manote rūpite šitai poniai merei?! Nuo kada DP normali partija?! Išdraskyta visas valdiškas įstaigas susodins nekvalifikuotus dundulius i aukštus postus, juk svarbiausias noras šitos ponios buti garbinamai… Nuo kuklumo nenumirs… Jau daug pasake jos noras regalijas tureti..

 8. Tarutis sako:

  mano nuomone po tokios reorganizacijos reiks tik pasiimti virve ir pasikart…

 9. Vytautas sako:

  Panaši situacija buvo ir Pakruojo savivaldybėje pasikeitus merams.
  Susisiekėme su profsąjunga ,,Sandrauga” (837-206597), visi įstojome, įvyko susitikimai su valdžia. Gerai tai, kad ta profsąjunga neviešina narių ir yra teisiškai stipri, profesionali organizacija. Kaip ranka nuėmė visus bandymus atleidinėti ir gazdinti žmones.

 10. Biudžetininkams sako:

  Siūlau persiskaityti sekantį straipsnį “Kas nenužudo, tas padaro žmogų stipresniu”. Gal nustosit vieną syk verkšlenti, o gal jums bus sunku suprasti esmę.

 11. O sako:

  Susitelkim, susivienikim kaip niekada. Neleiskim klestėti savivalei, nemokšiškumui, kerštui… Nesilankstykim, netarnaukim ir nebijokim kalbėti. Po vieną lengva sudoroti, bet būrio drąsių susitelkusių žmonių tikrai ne. O mūsų tikrai daug daugiau nei tų keliaklupsčiaujančių ir šokančių pagal užsakytą muziką.

 12. Gerbiamieji sako:

  Širvintiškiai pamatėme kaip brangiai gali kainuoti abejingumas. Kiek jūsų per rinkimus numojot ranka sakydami, jog neverta eiti balsuoti nes nieks nepasikeis. O pasikeitė labai daug, tik gaila stipriai į blogesnę pusę. Tokių dalykų nė sapnuot nesapnavom.
  Gaila žmonių kurie mano esantys kone dievai ir turintys teisę spręsti žmonių likimus. Nei vienas nėra tobulas ir neturim teisės kitų niekinti, žeminti.
  Socialinių paslaugų centre merė kalbėjo, jog turime daryti gerus darbus ir už juos bus atlyginta. Bet negi merė nežino kad sakoma,jog už blogus darbus taip pat atlyginama? Anksčiau ar vėliau bet tikiu, kad kiekvienam teks pagal nuopelnus.
  Santarvės ir tikėjimo, kad žmogiškumas dar neišnykęs reiškinys Širvintose. Nors taip sunku tuo tikėti, matant kas čia darosi.

 13. atsibodo sako:

  Nu rimtai,ar ilgai cia visi tylesime??? Galu gale buvo buvo ir baigesi,ne veltui gi net auksciausiai sedintis vadovai nepalaiko darbo partijos o mes leisim cia tai ledo karalenei vespatauti ir tyciotis. Kokio velnio ta plakata prikabino dar,ar ilgai cia ta tragikomedija truks??

 14. zzz sako:

  Valstiecius mete,girdejau kad socdemu Opanoviciu, Gavenaite mete, o Bartulis pavaduotojas is vedejo. Bareckiene, darbietes Rytes mama, tai nenuostabu kad nemete bet dar ir pakele pareigose. Nesuprantu kam socdemai ja laiko partijoj, mano nuomone ji tik darbieciu informatorius kaip ir vieno tarybos nario dukra.

 15. nežinau sako:

  Dėl valstiečių nežinau. Bet socdemai liko. Bartulį paliko. Ir Bareckienė į direktores išlipo. Va taip vat. Sakė kad su opozicija jie. O pasirodo ne.

 16. gal žinot? sako:

  Ką jau atleido? Ar tiesa, kad valstiečius visu išmetė?

 17. Neringai sako:

  O Jūs pati ar nebijote? Rašote labai drąsiai. Būkit atsargesnė, vaikelius Jums dar užaugint reikia.

 18. Atleistiems sako:

  Nenusiminkit kažko pabaiga, visada yra ir kito naujo gyvenimo etapo pradžia. Labai svarbu žmogui išsaugoti savigarbą ir neleisti iš savęs tyčiotis.

 19. Pamastymui sako:

  Jeigu atidžiau pasidomėti Viešųjų pirkimų tarnybos puslapyje paskelbtais pirkimais, tai gal savivaldybėje specialistų aplamai nereiks, pakaks keliolikos garbintojų. Nupirks, kaip planuojama, konsultavimo paslaugų už 1.500.000 eurų ir kam čia vargintis.
  Taip taip nesuklydau vieną milijoną penkis šimtus tūkstančių eurų ir dar be PVM. Nedaug savivaldybių tokius pirkimus sau gali leisti, gal tik koks Kaunas.

 20. buv sako:

  Tokie darbuotojai kurie net prasikasdami vietoje lėkdavo iš pirmo arba iš trečio aukšto pas keturias tankistes ir Valkauską, nors ir pensininkai, bet liko o kurie tikrai išmano savo darbą bet nelenda be muilo į minštą vietą, atleidžiami.

 21. mąstantis sako:

  daugumai nukenčiančių kaltinti reikia savo laikyseną (o gal aklumą) per pavasarinius rinkimus: tikrai galima buvo savivaldybės taryboje išvengti vienvaldystės

 22. Pastebėjimas dar sako:

  Ne visi nusilenkė karalienei, kiti jau matyt anksčiau išėjo iš darbo, medikai gina savo teises. Matyti šviesa tunelio gale, rinkimai ateis greičiau negu kai kurie tikisi. Tada ir pamatysim kas ko vertas. O Širvintoms reikėjo savo kailiu pajusti, kitaip niekaip negalėjo suprasti kas jų laukia…

 23. svečias sako:

  Atleisdama žmonės “vadinamoji valdžia” bijo pasižiūrėti atleistiems net į akys.Išeikime pakelta galva, nesuteikime joms malonumo triumfuoti.

 24. O sako:

  Šiandien dar yra galimybė pasimelsti prie “san grada familia” prie stoties atsiklaupus. Gal rytoj pasiseks

 25. Rytoj sako:

  Egzekucija keliasi į soc.paslaugų centrą

 26. O šventa karve sako:

  Jau prasidėjo Kalėdų stebuklai?

 27. Egzekucija įvyko sako:

  Šiandieną visi, kurie nenusilenkė “karalienei”, likus maždaug pusvalandžiui iki darbo pabaigos, buvo atleisti. Gal kokie 25 žmonės, gal net daugiau. Liūdna, bet kartu ir džiugu, kad ne visi parsidavė “už trupinį aukso…”

 28. vietinis sako:

  Koks skirtumas kokia eglė. Pažiūrėkit kaip ji elgiasi su žmonėmis.Jai nieko švento nėra.Jeigu norite būti baudžiauninkais, tai ir būkite.Rinkimai parodys. Ne visi tokie akli.

 29. Tarp kitko sako:

  O eglė “įspūdinga”, tokiai tik raudonojoje aikštėje, prie kremliaus vieta. Ir kieno gi čia toks subtilus skonis…

 30. Pastebėjimas 2 sako:

  Stebint įvykius Širvintose sunku nesistebėti žmonių naivumu. Iš paskutkniųjų stengiasi įtikti karalienei, net su sąžine prasilenkdami, gal pasigailės. Nebūkit naivūs, ne ta publika, jeigu neginsit savo teisių, pasinaudos ir sutryps.
  Ir nereikia skųstis, kad neturiu išeities, žmogus visada turi iš ko rinktis…

 31. Pastebėjimas sako:

  Sunku patikėti, kad tai vyksta 21 amžiuje, laisvoje, demokratinėje valstybėje. Ir ne karalienė labiausiai dėl to kalta, kalti patys, kad leidžiate jai taip elgtis, bijodami ir pataikaudami, lankstydamiesi ir tarnaudami. Ir nesakykit, kad nėra iš ko rinktis. Žmogus visada gali pasirinkti ar laukti karalienės malonės ar pačiam spręsti savo likimą. Gyvenimas labai nepastovus. Šiendien ksralienė, rytoj prie suskilusios geldos…

 32. Rinkėja sako:

  Nieko nėra amžino, net ir biudžetininkams ateina liūdnos dienos.

 33. rinkėjas sako:

  Dabar prisiminkime tuos kurie Širvintose pavasarį balsavo už Darbo partiją, Konservatorius ir Liberalų sąjūdį. Taip pat ir tuos, kurie galėjo balsuoti už kitus, bet nebalsavo. Prisiminkime ir tuos, kurie pasyviai dalyvavo rinkimuose, nors nepritarė toms trims partijoms, tačiau nusprendė plaukti pasroviui. Po 3,5 metų, jeigu bus aktualu, yra galimybė pasitaisyti

Jūsų komentaras:


devyni + = septyniolika

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]