Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kad Kalėdų Senelis dovanotų saugumą…

download (1)         Šv. Kalėdos ir Naujieji  metai – pačios gražiausios ir labiausiai laukiamos šventės. Deja, kaip byloja patirtis, ilgieji šventiniai savaitgaliai dažnai būna paženklinti skaudžiais įvykiais. Ugniagesiai gelbėtojai su nerimu pasitikdami šventes, prašo visų neprarasti saugumo jausmo švenčių metu ir atsargiai elgtis su šildymo ir elektros įrenginiais. Išeidami iš namų nepalikite be priežiūros besikūrenančių krosnių ir įjungtų elektros įrenginių, elektrinių girliandų ir kitų dekoracinių prietaisų, o puošdami Kalėdines eglutes įvertinkite, ar įrengta degi dekoracija nėra pavojingai arti  elektros apšvietimo lemputės ar šildymo įrenginio. Primename, kad saugus leistinas  atstumas nuo elektros šviestuvų iki degių medžiagų yra ne mažesnis, kaip 0,5 metro, o nuo  šildymo įrenginio pakuros – 1 m. Dažna gaisrų priežastimi būna ir elektros įrangos gedimas ar neteisinga eksploatacija, todėl būtina įvertinti, ar neviršijama leistina elektros prailgintuvų apkrova jungiant į jį didesnį prietaisų skaičių.

            Dar viena, dažnai skaudžias pasekmes švenčių metu lemianti priežastis – neatsargus  rūkymas. Dažnai apimti šventinio svaigulio „pypkės gerbėjai“ siekia pilno komforto ir nesivargina rūkymui pasirinkti saugią vietą ir tinkamai užgesinti nuorūkas. Ugniagesių atstovai primygtinai prašo rūkymui pasirinkti saugias vietas, nuorūkas dėti tik į pelenines ar kitokį nedegų indą, o kad būtų saugiau, patartina į indą įpilti vandens. Atsiminkite, kad alkoholis – cigaretė – lova, tai dažnai tragedijomis pasibaigiantis aplinkybių derinys.

             Kitas gi švenčių elementas – šventiniai fejerverkai. Jeigu Naujųjų metų šventė gali būti ir be sniego, tai be fejerverkų jį tiesiog neįsivaizduojama, todėl daugelis sutinkant Naujuosius nori tai pažymėti paleisdamas į dangų triukšmingą fejerverką, tik kartais tai daro labai rizikingai. Norint išvengti nelaimių leidžiant pirotechninius gaminius, būtina žinoti, kad pirkti ir naudoti juos galima asmenims nuo 18 m., tik legaliai parduodamą pirotechniką. Jos pakuotės turi būti nepažeistos, o prie tokio  gaminio turi būti pridėta naudojimo instrukcija lietuvių kalba. Pirotechnikos gaminio ardymas ar bandymas pačiam jį pasigaminti gali turėti skaudžias, net tragiškas pasekmes. Labai svarbu fejerverko paleidimui parinkti saugią vietą.  Ji turėtų būti ne arčiau, kaip 30 m. nuo pastatų ir mašinų, be to reikia įvertinti ir vėjo kryptį. Jeigu pučia stiprus vėjas pastatų kryptimi, saugų atstumą derėtų dar padidinti, ar net iš vis atsisakyti rizikingo sumanymo.  Parenkant fejerverkų paleidimo vietą būtina sužiūrėti, kad virš tokios vietos nebūtų elektros laidų, atsikišusių medžių šakų ir kitų konstrukcijų, o pats pirotechnikos gaminys turi būti statomas ant tvirto pagrindo ir tinkamai apsaugotas nuo  galimo virtimo ar judėjimo paleidimo metu. Nesuveikus pirotechnikos gaminiui prie jo artintis galima ne anksčiau, kaip po 15 min., o prieš išmetant panaudotą ar nesuveikusį pirotechnikos gaminį , būtina juos supilti vandeniu. Ugniagesių atstovai prašo daugiabučių pastatų gyventojus, kurie turi atvirus balkonus, pasirūpinti, kad šventinę naktį balkone nebūtų neapsaugotų degių medžiagų, kurios galėtų užsidegti į balkoną pataikius fejerverkui (ypatingai, jei butas kuriam laikui paliekamas be žmonių priežiūros).

          Mieli Širvintų krašto gyventojai ir svečiai, ugniagesių atstovai sveikindami Jus su artėjančiomis šv. Kalėdomis ir Naujaisiais metais „prašo Kalėdų Senelio“, kad Jis artėjančių švenčių progą Jums padovanotų gesintuvą ir autonominį dūmų jutiklį, tuo pačiu ir saugumą Jums ir Jūsų brangiems žmonėms.

Jonas Jočys

Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio viršininkas

Širvintų priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


keturi − = trys

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]