Tegul varpai pašaukia laimę    Musninkiečiai papuošė Velykų medį    Saulėtos, prasmingos, viltingos Prisikėlimo šventės!    Tikėjimą, Meilę ir Viltį į kiekvienus namus teatneša     Sušaukiamas Tarybos posėdis   

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau laikas išjungti šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Maloniai kviečiame Jus į Advento – Kalėdų vakarą Kernavėje 2015 m. gruodžio 19 d. (šeštadienį)

Programa:

16.00 Kalėdų eglės įžiebimas (šalia įėjimo į Kernavės archeologinės vietovės muziejų ir Kernavės seniūniją). Koncertuos Kernavės folkloro ansamblis „Medgrinda”.

16.30 Koncertinė programa „VAI TU, BITAITE” muziejaus salėje. Koncertuos modernaus folkloro grupė „Liberte”.

Renginys nemokamas

 Rengėjai:

Širvintų kultūros centro Kernavės filialas

Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcija

Kernavės seniūnija

Apie „Medgrindą”:

 image001 (2)Medgrinda – seniausias Lietuvoje medžio rąstais klotas kelias (III – V a. po Kr.), rastas Kernavės piliakalnio papėdėje, Pajautos slėnyje.

Neatsitiktinai “Medgrinda” pasivadino 2012 m. susibūręs Kernavės folkloro ansamblis, einantis senuoju savitu keliu. Ansamblio įkūrėja – etnomuzikologė Kristina Stankevičienė.

Ansamblio misija – rekonstruoti, tęsti ir populiarinti krašto senosios kultūros muzikines tradicijas, papročius, laiduoti etninės kultūros prieinamumą edukaciniais renginiais.

“Medgrindos” nariai – įvairių profesijų 6 – 65 metų Kernavės apylinkių gyventojai: muziejininkai, mokytojai, kultūros darbuotojai, menininkai, moksleiviai, studentai ir kiti senosios lietuvių kultūros mylėtojai.

Repertuare – Širvintų krašto, Aukštaitijos ir Dzūkijos regionų tradicinės lietuvių liaudies dainos, šokiai, rateliai, žaidimai, tautosaka. Ypatingą vietą “Medgrindos” repertuare užima seniausias muzikinio folkloro sluoksnis – sutartinės bei ankstyvosios muzikinės sandaros kūriniai.

Ansamblyje skamba senieji lietuvių liaudies instrumentai – skudučiai, ragai, kanklės, būgnas. Neapseisi ir be kapelijos, kurioje – smuikai, armonika ir kt.

“Medgrinda” aktyviai koncertuoja, organizuoja kalendorines šventes ir vakarones.

 Apie „Liberte”:

 image002Grupė „Liberte” (pranc. liberte- „laisvė”) susibūrė 2004 metais. „Liberte” įkūrėja ir vadovė Ana Babuškina tuo metu buvo Vilniaus konservatorijos studentė. Dar studijuodama etnomuzikologiją pas dr. Dalią Vaicenavičenę, Ana sukūrė nemažai folkloro kūrinių interpretacijų, kurios dar niekur nebuvo atliekamos, tad gimė idėja surengti muzikinį projektą. Tokiu būdu buvo suburtas muzikantų kolektyvas, pasivadinęs „Liberte”.

Grupės “Liberte” repertuarą sudaro ne tik lietuviško folkloro interpretacijos, bet ir autorinės dainos. Taip pat yra lietuvių liaudies dainų, atliekamų autentiškai, tai: sutartinės, aukštaičių vienbalsės, žemaičių daugiabalsės dainos. Jos paruoštuos tam, kad vykstant į užsienyje rengiamus koncertus bei festivalius, galima būtų reprezentuoti lietuvių liaudies kultūrą, autentiką, atsispindinčią dainose.

Grupė siekia, kad lietuviška liaudies daina įgautų priimtinesnę ir šiuolaikiškesnę formą, kad ją išgirstų ir pamėgtų kuo daugiau žmonių. Grupės tikslas – apjungti tradicinius ir netradicinius instrumentus, liaudies dainą ir improvizaciją, taip parodant, kokios gražios ir įdomios, savy turinčios daug interpretacinės laisvės yra liaudies melodijos.

Daugiau informacijos: http://www.liberte.lt/


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


+ šeši = dešimt

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]