Širvintos. Rugsėjo 11-17 d. įvykių suvestinė    Savivaldos parodija    "Dviračio žinios" apie Širvintų aktualijas    Bandytas priregistruoti vogtas automobilis    Pareigūnės rūpinasi gyventojų saugumu   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar Jūsų darbdavys suteikia laisvą pusdienį palydėti vaikus į mokyklą pirmą mokslo metų dieną?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Vystant glaudų bendradarbiavimą, siekiama kokybiškos pagalbos smurto artimoje aplinkoje aukoms

SPC 2v

Gruodžio 10 d. – paskutinioji socialinės iniciatyvos „16 dienų be smurto “ diena. Prasidėjusi lapkričio 26 d. socialinė iniciatyva buvo minima daugelyje įstaigų, nevyriausybinių organizacijų. Baigiant socialinę akciją, gruodžio 10 d. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Širvintų rajono policijos komisariate (toliau – Vilniaus aps. VPK Širvintų r. PK) lankėsi Moterų informacijos atstovė teisininkė Rugilė Butkevičiūtė bei Vilniaus miesto krizių centro direktorė Nijolė Dirsienė.

Susitikimo metu kalbėta apie pagalbą vieni kitiems, apie informacijos pasidalijimą. Domėtasi, kaip pasikeitė situacija po LR Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymo taikymo. Dažniausiai smurtą patiriantys asmenys nedrįsta apie tai garsiai kalbėti bei prašyti pagalbos iš šalies. Tokia pozicija yra ypač klaidinga ir neleidžia tinkamai kovoti su smurto artimoje aplinkoje problema. Klaidinga manyti, kad garsiai pranešus apie smurto atvejus, auka dar labiau nukentės. Policijos, specializuotų pagalbos centrų, socialinių įstaigų specialistai ir yra tam, kad pranešus apie smurto artimoje aplinkoje atvejus, auka smurto daugiau niekada nebepatirtų. Pasitelkiamos visos priemonės, kurių šiandieną turima iš tiesų nemažai, kad smurtautojo auka taptų saugi, o pats smurtautojas sulauktų atitinkamų savo veiksmų pasekmių, kurios priverstų susimąstyti ne tik apie tai, kasSPC 1v jau padaryta, bet ir suvoktų savo veiklos brutalumą ir tokių veiksmų nebekartotų. Specializuotuose pagalbos centruose „dirbama“ tiek su auka, tiek su smurtautoju, ieškomi abejoms pusėms palankūs sprendimai. Atstovės pateikė gerosios praktikos pavyzdžių, kuomet bendradarbiaujant įvairioms institucijoms, buvo suteikta kokybiška pagalba smurto artimoje aplinkoje aukoms.

Tiek R. Butkevičiūtė, tiek N. Dirsienė pabrėžė, kad svarbus informacijos pateikimas ir pasiekiamumas visiems rajono gyventojams. Daugelis žmonių vis dar nežino kuo tiksliai užsiima specializuoti pagalbos centrai, todėl atstovės priminė, kad specializuoti pagalbos centrai teikia socialinę, teisinę, psichologinę pagalbą. Bendradarbiauja ir tarpininkauja su kitomis įstaigomis, organizacijomis. Smurto artimoje aplinkoje aukai gali suteikti laikiną prieglobstį, konsultuoti teisiniais klausimais (ikiteisminio tyrimo metu, rengiant skyrybų dokumentus ir kt.).

SPC 3vPareigūnai, tiriantys smurto artimoje aplinkoje atvejus, pabrėžia, kad įsigaliojus LR Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymui situacija smurtą patiriančių asmenų atžvilgiu pagerėjo. Siekiant apsaugoti smurtą patyrusį asmenį, taikomos iškeldinimo iš gyvenamosios vietos priemonės, įpareigojimas smurtautojui nesiartinti prie smurtą patyrusio asmens. Visgi, tiek pareigūnai, tiek specializuotų pagalbos centrų atstovai pripažįsta, kad lieka neapibrėžtas psichologinio smurto naudojimas, jo fiksavimas ir kardomosios priemonės. Psichologinį smurtą patiriantys asmenys, kaip ir fizinį smurtą patiriantys asmenys, nuolatos jaučia baimę, nepilnavertiškumo jausmą.

R. Butkevičiūtė ir N. Dirsienė paragino akcijos „16 dienų be smurto“ nuostatomis gyventi bei dirbti ne tik akcijos metu, palinkėjo, kad ši akcija tęstųsi visus metus. Baigiant susitikimą, dalyviai, palaikydami akciją „16 dienų be smurto“, įsiamžino bendroje nuotraukoje su šios akcijos ženklu.

Širvintų RPK informacija


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


devyni − trys =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]