Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

2016 m. Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba sieks, kad negalią turinti žmogus jaustųsi socialiai saugesnis

images

Kovo 1 d. Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (NDNT) direktorius Manfredas Žymantas žiniasklaidai pristatė 2015 m. tarnybos veiklos rezultatus ir šiais metais numatomus negalios nustatymo pokyčius.
Negalios vertinimą atlieka 24 NDNT teritoriniai skyriai (pernai į juos kreipėsi beveik 105 tūks. asmenų). „Labai svarbu, kad vertinimas juose būtų vienodas.  Todėl 2015 m. tarnybai buvo svarbiausi keturi dalykai – visur, vienodai, teisingai ir dorai“, – sakė M. Žymantas.  Dėl to buvo padidintas teritorinių skyrių priimtų sprendimų kontrolės skaičius – patikrinta 9,5 tūkst. sprendimų.
2015 m. vidury buvo pakeisti onkologinėmis ligomis sergančių asmenų darbingumo lygio vertinimo kriterijai. Dabar jie yra aiškesni, objektyvesni, leidžiantys, individualiau vertinti kiekvieną asmenį, todėl ir šiomis ligomis sergančių skundų dėl galimai neteisingai nustatytos negalios sumažėjo perpus.
Nors pernai NDNT dėl savo priimamų sprendimų nepralaimėjo nė vienos teismo bylos, siekiant, kad NDNT priimami sprendimai būtų dar skaidresni, sukurta SADM ir NDNT specialistų darbo grupė, kuri parengs NDNT priimtų spendimų periodinės kontrolės aprašo projektą. Numatoma, kad tikrintinas bylas automatiniu būdu kiekvieną mėnesį atrinks informacinė sistema, toks atrankos būdas visiškai eliminuos galimai subjektyvų žmogiškąjį faktorių.
Kadangi asmens siuntimą į NDNT ir kitus reikalingus medicininius dokumentus parengia asmens sveikatos priežiūros įstaigos, NDNT duomenimis su jomis pradėjo keistis e. būdu.
M. Žymantas kaip dar vieną iš 2016 m. laukiamų pokyčių pristatė ir planuojamus specialiųjų poreikių nustatymo pakeitimus. „Prieš kiek daugiau nei savaitę Vyriausybė pritarė naujam specialiųjų poreikių vertinimo modelio projektui. Jei tam pritars ir įstatymų leidėjai, vietoj šiuo metu nustatomų dviejų – slaugos ir priežiūros – poreikių bus nustatomi keturi specialieji poreikiai. Naujasis modelis leis tiksliau ir individualiau nustatyti specialiuosius negalią turinčio žmogaus poreikius ir sumažins atotrūkį tarp tikslinių išmokų dydžių“ – aiškino NDNT direktorius.
2016 m. NDNT toliau sieks kelti visuomenės pasitikėjimą jos priimamų sprendimų teisėtumu, teisingumu ir skaidrumu.

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministreijos


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


+ septyni = šešiolika

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]