Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Meno mokykla švenčia 50-ies metų jubiliejų

*Jadvyga Barbaravičienė * Nuotraukos autorės *

        Penktadienio vakarą širvintiškius nudžiugino gražus renginys. Širvintų meno mokykla padovanojo įspūdingą šventinį koncertą. Gražiai papuoštoje scenoje galima buvo stebėti nuolat besikartojančias fotografijas.  Jose tarsi visa šios mokyklos 50 – ties metų istorija: jauni pedagogai, pirmasis Muzikos mokyklos direktorius Jeronimas Pauliukonis.  Dar ir šiandien širvintiškiai meną šį puikų, labai inteligentišką, savo profesijai atsidavusį žmogų. Ne vienas  salėje sėdintis garbaus amžiaus  žmogus pamatė save su mokykline uniforma, supintomis kasytėmis, galėjo pasinerti į prisiminimus.

           Renginį pradėjo  Valdo Povilaičio ir Loretos Ardzevičiūtės vadovaujamas styginis orkestras.  Įžanginį žodį tarė Švietimo centro direktorė, laikinai einanti Meno mokyklos direktorės pareigas Daiva Vinciūnienė. Ji pristatė svečius: Savivaldybės tarybos ir administracijos vadoves, Tarybos narius, kitus svečius, trumpai priminė mokyklos istoriją, palinkėjo gražaus vakaro.  Susirinkusius pasveikino merė Živilė Pinskuvienė ir Tarybos Kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto komiteto pirmininkas Romas Zibalas. Jie įteikė gėles ir dovanas, bei tylos minute pagerbė į Anapilį  išėjusią ilgametę mokytoją Aldoną Pažusytę. Sveikinimo žodžius tarė Meno mokyklos tarybos pirmininkas Ramūnas Vyšniauskas,  Švietimo, kultūros įstaigų vadovai.

          Mokyklos istorija išties įspūdinga. 1965 metų spalio mėnesį ji pradėjo veiklą Nepriklausomybės aikštėje esančiose patalpose. Tuo metu ją lankė 64 mokiniai. Direktorius Jeronimas Pauliukonis subūrė pirmuosius muzikos mokytojus. Tarp jų buvo širvintiškiams gerai pažįstami Zina Stonienė, Rožė Polonskienė, Henrikas Šulcas. 1986 m. įkurta kanklių klasė. 2003 m. įkurtas Dailės skyrius. Jame dirba  žinomi pedagogai Aldona Ragelskienė, Stasė Rulevičienė Jolita Jurkevičiūtė, Rasa Skirkevičienė.  2008 m. įkurta violončelės klasė. Dabar ją lanko 14 mokinių. Per 50 metų Meno mokyklą baigė per 500 mokinių. Šiuo metu joje mokosi  181 mokinys, iš jų 106 Muzikos skyriuje. Jie mokosi fortepijono, smuiko, violončelės, kanklių klasėse. Naujai įsteigta pučiamųjų klasė, kurią lanko 8 mokiniai. Dirba 18 mokytojų.

         Mokykla 4 kartus keitė patalpas.  Darbo ir mokymosi sąlygos buvo labai prastos, kol buvusio mero Kęstučio Pakalnio iniciatyva mokykla buvo perkelta į gražiai suremontuotas ir pritaikytas buvusias gimnazijos bendrabučio patalpas.  Bėda ta, kad mokykloje šalta. Merė Ž. Pinskuvienė pažadėjo  spręsti šį klausimą.

        Susirinkusieji įsitikino, kad  Meno mokykla ugdo tikruosius  talentus.  Nemažai mokinių yra laimėję įvairius konkursus, gavę daugybę apdovanojimų, žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Kad turime daug talentų, parodė ir koncertas.

       Žavėjo Austėjos Šimkutės balsas, fortepijonu skambinęs Kristupas Vaitkūnas. Salė audringai plojo bene jauniausiam solistui  Nerijui Iljaičiui. Virtuoziškai akordeonu grojo buvęs auklėtinis Haroldas Mackelo, akordeonininkų ansamblis. Vadovaujant mokytojai Rūtai Savickienei, grojo kanklių trio. Daug gražių emocijų suteikė fortepijonu skambinusios Augustė Baravykaitė ir Alicija Garbatavičiūtė, mokytojos  Jurgos Sarpauskienės ir jos mokinės  Astos Strakauskaitės duetas.  Susirinkusieji plojo mokytojams Robertui Vasilevskiui ir Ilonai Jadzevičiūtei.  Nuotaikingai dainavo  vokalinis ansamblis, vadovaujamas J. Jadzevičienės. Salę tiesiog užbūrė buvusi mokinė smuikininkė Indrė Andriukonytė, kuri ir toliau tęsia savo muzikinį kelią. Ovacijomis buvo palydėtas  fortepijono virtuozas, garsinantis Širvintas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje  Ugnius Pauliukonis. „Garsiukai“ atliko  D.  Zvonkaus dainą „Bitute, pilkoji“.  Renginio kulminacija tapo  bendrai atliekama A. Klevaitės daina „Muzika“. Po koncerto mokytojai ir mokiniai sulaukė daugybės sveikinimų ir gėlių.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

12 Komentarai (-ų)

 1. O sako:

  čia tai geras atsakymas. Bravo paskutiniajam

 2. Klausimas etiketo žinovui sako:

  Tai pagal tavo etiketą, tie kurie susirinkę į minėjimą sausio 13-sios aukas pagerbia tylos minute, tai nesilaiko etiketo? Kurio etiketo, tavo naijai sukurto ir pritaikyto būtent meno mokyklai?

 3. priminimas komentarų rašytojai sako:

  Tylos minute mirusieji VIEŠAI pagerbiami iki mirties metinių. Paskui jie ilsisi ramybėje. Toks yra etiketo reikalavimas. Jubiliejuje tai buvo padaryta taip, kaip ir turėtų būti. Neklaidinkite žmonių ir nekiškite per prievartą savo neišmintingos išminties.

 4. Visuomenė sako:

  50 mečio jubiliejus, tikėjausi prasmingo renginio, tačiau atradau visišką ‘mankurtizmą”. Koncertas buvo geras, tačiau renginio scenarijus tai pakraupino. Merė prisipažino, kad nejaučia takto ir tą patvirtino realiai:pagerbė tylos minute tik mokytoją A.Pažusytę, ‘netyčia’ pamiršdama ir kitus šviesios atminties tos mokyklos mokytojus: I,Jegorvienę, Martinėlienę, J.Pauliukonį ir kitus…Bet ką čia kalbėti apie mirusiuosius, kai gyviems jokios pagarbos nerodo. Renginio organizatoriai net nepastebėjo salėje buvusio daugiamečio mokyklos direktoriaus Jono Barbaravičiaus, virš 30 metų mokykloje dirbusios mokytojos Barauskaitės, kitų mokytojų. Pamiršo paminėti buvius šios mokyklos mokinius, kurie grįžo į Širvintas ir dirba šioje mokykloje ir daug visko ‘pamiršo’…

 5. To ziurovui sako:

  Mere savo pazadus tesi, jeigu zadejo, kad ispurks meno mokykla, tai ir ispurks, ko gero matomai ispurskimui truko tik slegio matuoklio,tai ir padovanojo. Kokiu jus cia problemu matote, svarbiauia,kad viskas vyktu skaidriai, viesai ir su naujomtechnologijom. Superiniai specialistai dirba ?

 6. žiūrovas sako:

  Aš irgi buvau tame koncerte. Kai grojo ir dainavo, tai patiko. Bet kai kalbėjo, tai nesupratau, ar čia tipo šventė, nei kokių mokytojų pakvietė į sceną pasisakyti, nei buvusius mokytojus ar vadovus pakvietė, nei Ilgiausių metų nebuvo… Koks kaip ir nejubiliejus? O Merė tai padovanojo Meno mokyklai Monometrą, tipo slėgio matuoklį. Tai kam jis meno mokyklai, kokius ten slėgius jis turės matuoti? Gal tipo pianino slėgį, ar kokio smuiko, nesupratau, o gal dailininkams, kad dažus kokius tai matuotų, bet ne tikriausiai šilumos slėgį?

 7. Tau 50-ies metų jubiliejau sako:

  Koncertas gražus, atlikėjai grojo ir dainavo iš ties muzikaliai. Tačiau tai neatsiranda per keletą mėnesių, gyvai grojama muzika ir profesionalumas ugdomas daugybę metų. Naujų projektų, jeigu jie bus parašyti, rezultatas pasimatys arba ne, tik po kelerių metų, na o apie instrumentus tai iš vis geriau patylėkite. Jokių naujų instrumentų aš nemačiau. Be to profesionalumą lemia ne naujas instrumentas, tą patvirtina ir pianisto Ugniaus Pauliukonio pasirodymas- netgi nesuderintu pianinu sugebėjo užburti salę savo muzikavimu. Koncertas – tai ne naujosios lep. direktorės nuopelnas, o mokytojų ir buvusio direktoriaus, kurio net vardo nepaminėjo per šventės jubiliejų, deja, deja.

 8. 50-ies metų jubiliejus sako:

  na va atejo nauja direktore ir kaip viskas pasikeite ,grazus koncertas daug parasytu projektu nauji instrumentai ir aplamai viskas labai gerai .ACIU.

 9. Jonas sako:

  Man tai būtų gėda, kelis mėnesius padirbo ir ,, nuopelnus,, prisiima sau, kaip negražu

 10. BIBIKAS sako:

  DAILININKAI TAI NE MENAS , JOS NEPRISTATYSI ..

 11. to Kaip suprast sako:

  …..reikia direktores paklaust …..bet ką …ką jį nusimano apie meną ….DP

 12. Kaip suprast sako:

  O tai dailininkų, nei parodos nebuvo nei menininkių nepagerbė? Juk kiek dailės mokinių laidų išėjo.

Jūsų komentaras:


+ penki = dešimt

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]