Telefoninių sukčių taikinys - senjorai    Pranešimas apie sukčiaujantį buto nuomotoją    Lietuvos žurnalistų sąjungos 90 mečiui skirtoje konferencijoje N.Tuškevičienės pasisakymas apie regioninę Lietuvos žiniasklaidą ir jos iššūkius    Moterų klubo sveikinimas švenčiančioms gimtadienį    Teismas išteisino mokytoją   

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar reikalingas Širvintose ūkininkų turgelis, kuriame būtų prekiaujama daržovėmis ir vaisiais, augintais mūsų rajone.

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

VARDADIENIAI

Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

PROJEKTAS „VYRESNIO AMŽIAUS BEDARBIŲ RĖMIMAS“

VYRESNIS AMŽIUS -  NE KLIŪTIS!

Darbo jėgos stokojančioje ir senėjančioje Lietuvoje dažnas vyresnis darbo nerandantis žmogus įvardina vyresnį amžių kaip pagrindinę problemą dėl darbo neradimo. Vyresnio amžiaus žmonėms, dėl įvairių priežasčių praradusiems darbą, grįžti į darbo rinką ir joje įsitvirtinti be darbo biržos teikiamos paramos būtų gerokai sunkiau. Lietuvos darbo birža nuo 2015 metų sausio 1 d. įgyvendina Europos socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „Vyresnio amžiaus bedarbių rėmimas“, kurio tikslas – padėti vyresniems negu 54 metų bedarbiams, registruotiems teritorinėse darbo biržose, įsigyti ar tobulinti kvalifikaciją ir (ar) įgyti kompetencijų ir trūkstamų darbo įgūdžių, padedančių integruotis į darbo rinką ir joje įsitvirtinti. Projekto tikslinė grupė – vyresni nei 54 metų bedarbiai (dalyviui turi būti suėję 55 metai), registruoti teritorinėse darbo biržose.

Projekto metu įgyvendinamas profesinis mokymas bei neformalusis švietimas padidins vyresnio amžiaus bedarbių kvalifikacijos atitikimą darbo rinkos reikmėms. Projekto dalyviai, įdarbinti subsidijuojant, bus sugrąžinti į darbo rinką, o tai padidins jų galimybes tapti aktyviais ir išlikti konkurencingais darbo rinkoje net ir pasibaigus projektui. Bedarbių teritorinio judumo rėmimas paskatins bedarbius įsidarbinti ir dirbti darbo vietose, nutolusiose nuo jų gyvenamosios vietos.

Bedarbių ir įspėtų apie atleidimą iš darbo darbingo amžiaus darbuotojų profesinio mokymo tikslas – padėti įgyti ar tobulinti kvalifikaciją arba (ir) kompetenciją, jei to reikia siekiant įsidarbinti.

Vyresnio amžiaus bedarbiai, norintys įgyti profesiją ar naujų kompetencijų, patys gali rinktis mokymo įstaigas ir mokymo programas, kurios yra paskelbtos Lietuvos darbo biržos internetiniame puslapyje. Mokytis galima pagal dvišalę arba trišalę sutartį. Mokymosi metu mokama stipendija,  kompensuojamos sveikatos patikrinimo, kelionės ir apgyvendinimo išlaidos.

Su sunkumais susiduria vyresni kaimo ir atokesnių vietovių gyventojai, kuriems sunku rasti kompetenciją atitinkantį darbą savo gyvenamojoje vietovėje. Todėl šią problemą padeda išspręsti bedarbių teritorinio judumo rėmimo priemonė. Jos dalyviams iš dalies kompensuojamos apgyvendinimo ir kelionės išlaidos. Bedarbių teritorinio judumo rėmimas organizuojamas darbo biržoje registruotiems bedarbiams, įsidarbinusiems darbo vietose, nutolusiose daugiau kaip 30 kilometrų nuo jų gyvenamosios vietos (išskyrus atvejus, kai asmuo dirbti į kitą vietovę yra komandiruotas).

Vilniaus teritorinės darbo biržos Širvintų skyrius kviečia visus vyresnio amžiaus darbo ieškančius asmenis pasinaudoti projekto teikiamomis galimybėmis ir taip padidinti savo šansus grįžti į darbo rinką ir joje įsitvirtinti.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Jūsų komentaras:


šeši − trys =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]