Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Sausio 13-osios minėjimas Širvintų r. Gelvonų vidurinėje mokykloje

      Praėjo 25-eri metai nuo Loretos Asanavičiūtės klausimo: ,,Daktare, ar aš dar gyvensiu?“ Prieš 25-erius metus žodžiais: ,,Nieko man neatsitiks…“, nerimaujančią žmoną guodė Virginijus Druskis, Sausio 13-osios naktį išbėgdamas iš namų televizijos bokšto link. Negera nuojauta ir žinia prieš 25-erius metus aplankė 14-likos žuvusiųjų artimuosius.

        Žuvusiesiems atminti mokykla dalyvauja pilietinėje akcijoje ,,Atmintis gyva, nes liudija“. Akcijos metu mokiniai ir mokytojai tradiciškai ankstų rytą uždega žvakeles ir, užgesinę šviesas, mintimis apmąsto tragiškus įvykius. Šiais metais taip pat uždegtos žvakeles ir į atlapus prisisegtos Sausio 13-osios simboliu tapusios neužmirštuolės.

         Po keturių pamokų mokiniai rinkosi mokyklos fojė, kur vyko Sausio 13-osios minėjimas. Renginio vedėja Brigita Samušytė (12 klasės mokinė) pakvietė sugiedoti Lietuvos himną, skaitė liudininkų prisiminimus. Vėliau mokiniai ir mokytojai, grojant Bethoveno simfonijai, stebėjo akimirkas iš 1991 m. sausio įvykių, prisiminė žuvusiųjų, kuriuos pagerbė tylos minute, vardus ir pavardes. Laurynas Liuiza (12 klasės mokinys), Emilija Mikučionytė (8 klasės mokinė), Emilija Švedaitė (6 klasės mokinė), Deividas Verkauskas (6 klasės mokinys), Adomas Vaitonis (6 klasės mokinys) deklamavo eilėraščius, 9 klasės mokinė Evelina Dindaitė skaitė savos kūrybos eilėraščius. Po gražių posmų apie Sausio 13-osios įvykių svarbą mums ir mūsų tolimesnei ateičiai kalbėjo mokyklos direktorės pavaduotoja ugdymui Jūratė Stankevičienė. Ji taip pat įteikė padėkas ir knygas mokiniams, kurių darbai piešinių konkurse ,,Piešiu Laisvę“, skirtame Laisvės gynėjų dienai paminėti, pripažinti geriausiais. Padėka įteikta ir E. Dindaitei už eilėraščius ir jų iliustracijas, skirtas Sausio 13-ajai atminti.

          Po iškilmingos minėjimo dalies, visi rinkosi mokyklos kieme, kur prie laužo dainuotos dainos ir gerta arbata, kalbėtasi.

Jurgita Striškienė ir Daiva Taučiuvienė,

Širvintų r. Gelvonų vidurinė mokykla


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

1 Komentaras

  1. Kegis sako:

    Šaunus darnus ir gyvas Gelvonų mokyklos kolektyvas. Sveikinu Visus su LAISVĖS GYNĖJŲ DIENA. “AŠ DAR GYVENSIU” ištarkitlm.

Jūsų komentaras:


aštuoni × = keturiasdešimt aštuoni

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]