Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Čia įspaustos pėdos lieka amžinai…

*Neringa Tuškevičienė * Nuotraukos iš autorės archyvo ir Musninkų bendruomenės*

          Paprastai pristatant žmogų pirmiausia kalbama apie jo kilmę ir šaknis. Tačiau liaudies išmintis byloja – darbas žmogų puošia. Todėl šiandien, pradėdami straipsnių ciklą ir kalbėdami apie iškilią Musninkų krašto dukrą Mariją Remienę, pirmiausia kalbiname Jos gerų darbų liudininkus. Žmones, kurie tiesiogiai pajuto šios neeilinės moters dosnumą ir nesuvaidintą meilę savo gimtajam kraštui.

M.Remienės ir parapijiečių pastangomis bažnyčioje yra šilčiau

           Dar 2014 metų lapkritį „Krašto naujienose” rašėme apie tai, kad Musninkų Švč. Trejybės bažnyčioje vyksta statybos darbai ir ruošiamasi įrengti šildomas grindis.

      Parapijos klebonas Virgilijus Balnys tuomet mūsų laikraščiui džiaugėsi: „Bažnyčios remontui  aukojo ponia Marija Remienė ir parapijiečiai. Taip buvo surinkta pusė reikiamos sumos.“

          Tais metais  buvo sutvarkytas bažnyčios stogas, įrengtos šildomos grindys. Jau antrą žiemą parapijiečiai ir svečiai komfortabiliau jaučiasi bažnyčioje šv. mišių metu, jiems daug maloniau čia būti. Ypatingai džiaugiasi ir Marijai Remienei dėkoja vyresnio amžiaus žmonės.

        Musninkų parapijos klebonas Virgilijus Balnys pasakojo, kad yra ypatingai dėkingas poniai Marijai už jos begalinį rūpestį krašto žmonėmis ir bažnyčia. „Tai nepaprasto gerumo ir nuoširdus žmogus,” – su jauduliu pasakojo klebonas.

Bibliotekai dovanojo knygų ir „Draugo” prenumeratą

       Buvusi Musninkų bibliotekos vyriausia bibliotekininkė Andžela Rolienė pasakojo, kad niekada neprašiusi paramos, tačiau net kelis kartus biblioteka gavo siuntinių, kuriuose ponia Marija Remienė buvo sudėjosi įvairių knygų lietuvių kalba. Šias knygas iki šiol mielai varto ir skaito ne tik musninkiečiai, bet ir čia užsukantys svečiai.

       Išeivių laikraščio „Draugas” prenumerata ne tik suaugusiems, bet ir jaunimui leido artimiau pažinti ir suprasti išeivijos gyvenimą, mintis, siekius, suvokti Tėvynės ilgesį.

Gyvas pavyzdys, kaip reikia mylėti Gimtinę

      Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos direktorius Vladas Trakimavičius džiaugiasi, kad jo vadovaujamos gimnazijos mokiniai turi unikalią ir neįkainojamą vertybę – matyti gyvą pavyzdį, kaip kiekvienas pilietis turi mylėti Tėvynę. „Jos pavyzdys, kaip ji rūpinasi jaunimu, puoselėjant tautinę savimonę. Tai didžiausia vertybė, kurią ji atvežė. Su mokiniais turėjome garbę, tiesa, tai ir įpareigoja, dalyvauti M. Remienės knygų pristatymuose Nacionalinėje galerijoje. Tai pamokos, kurių nenupirksi.”

         Direktorius pasakojo, kad Valstybinių švenčių proga Marija Remienė per paramos fondą atsiunčia pinigėlių, pati nurodo rašinio konkurso temą. Mokiniai, dalyvaudami tokiuose konkursuose yra skatinami domėtis tautos praeitimi, jos iškiliais žmonėmis. Konkurso nugalėtojai apdovanojami premijomis, o jų rašiniai publikuojami laikraštyje „Draugas”.

         Visa gimnazijos ir Musninkų bendruomenė džiaugiasi ir dar vienu Marijos Remienės žestu. Iš gimnazijos direktoriaus išgirdusi apie ypatingai gabų vaiką, suprasdama, kad kaimo žmogus neturi galimybių išleisti gabų vaiką tobulėti ir mokytis, nes tai yra be galo brangu, ponia Marija įsipareigojo apmokėti to berniuko mokslą, jei direktorius suras tinkamą mokymo įstaigą. Tuomet direktorius nuvežė Domantą Rolį į A.Noviko džiazo mokyklos atranką, kurią jis puikiai praėjo. Jau dvejus metus Domantas Rolis mokosi dainavimo, gimnazija apmoka jo pamoka iš Marijos Remienės tam skiriamų lėšų. „Galima drąsiai tvirtinti, kad būtent ponia Marija ištraukė šį vaiką iš sporto salės (jis mėgo sportuoti) ir sudarė jam puikias sąlygas tobulėti bei vystyti savo talent dainuoti.” – įsitikinęs V. Trakimavičius.

Visą gyvenimą nešiosiu ją širdyje

         Domantas Rolis ir visa jo šeima su ypatinga meile ir dėkingumu. Tokia dovana aplanko gyvenime tik vieną kartą ir tik pačius laimingiausius žmones. Domantas tvirtina, kad nuolat prisimena ir galvoja apie savo geradarę, nuolat ją prisiminti žada visada. Jo mama ir močiutė prasitarė, kad net savo maldose linki poniai Marijai sveikatos ir neblėstančios energijos. Vaikino tėvai pripažįsta, kad jei ne ponios Marijos parama, jie nebūtų galėję samdyti pačių geriausių mokytojų ir sūnaus talentas būtų likes bei užmirštas.

       Domantas visada labai laukia ponios Marijos vizitų Lietuvoje ir nuolat jai atsidėkoja savo dainomis. Jis nepaliauja kalbėti apie savo dėkingumą šiai iškiliai asmenybei.

*****

         Niekada neužmiršiu, kai viename Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos renginyje, skambant Domanto Rolio atliekamai dainai „Čia įspaustos pėdos lieka amžinai…” ponia Marija verkė sujaudinta dainos žodžių. Taip, musniniečiai net neabejoja, kad ponios Marijos Remienės įspasutos pėdos Musninkų apylinkės išliks amžiams. Vietiniai gyventojai nuolat ją mini geru žodžiu, nuolat laukia grįžtančios į Tėvynę…O Musninkų krašto muziejuje, kuris įrengtas bažnyčios varpinėje, vienas skyrius yra skirtas būtent ponios Marijos Remienės šeimai ir jos gyvenimo istorijai. Bet apie tai papasakosime kitą kartą.

Šis straipsnis publikuotas ir Amerikos išeivių laikraštyje “Draugas”


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

2 Komentarai (-ų)

  1. WWW sako:

    Kaip mums trūksta tokių žmonių. Malonu girdėti tokias naujienas. Ko gero ne veltui sakoma, jog geri darbai daromi tyliai.

  2. As sako:

    Kaip smagu skaityti apie žmogų neabejingą kitiems, dalinantį širdies gerumą, teikianti paramą… Gera žinoti, kad yra nesavanaudiškų žmonių, kuriems ko gero maloniau duoti nei gauti. Didelės sveikatos ir nepailstančios širdies poniai Remienei.

Jūsų komentaras:


šeši + keturi =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]