Savivaldybės pastatas aptveriamas, o informacijos jokios    Sveikiname A. Ručinską garbingo jubiliejaus proga    Debatai tarp kandidatų į mero postą. Kviečiame atvykti    Geri žmonės neturi likti pasyvūs    Alytė Skeberienė. Kodėl sutikau kandidatuoti į Širvintų savivaldybės Tarybos narius ? (I dalis)   

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

POLITINĖ REKLAMA

Reklaminis skydelis

Apklausos

Šildymo sezonas įpusėjo. Ką galite pasakyti apie kainas šią žiemą?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...
Reklaminis skydelis

VARDADIENIAI

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

AUTOBUSŲ GRAFIKAS ŠIRVINTŲ RAJONE

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Didesnis dėmesys socialiniams darbuotojams

*JADVYGA BARBARAVIČIENĖ * Asociatyvinė nuotrauka *atsisiųsti

          Pastaraisiais metais  Lietuvą sukrėtę įvykiai privertė Vyriausybę daugiau dėmesio skirti socialiniams  darbuotojams. Socialinė sfera yra labai jautri. Darbas su neįgaliaisiais, rizikos šeimomis, senelių priežiūra reikalauja ir didelių pastangų, ir atsidavimo, ir kantrybės.  Socialinių darbuotojų algos nedidelis, o atsakomybė didžiulė. Todėl labai svarbu socialinių darbuotojų motyvacija, parama jiems ir supratimas.

                 Šių metų sausio mėnesį Savivaldybių merai gavo  Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nutarimą  „Dėl socialinių paslaugų srities darbuotojų darbo užmokesčio didinimo“. Savivaldybių biudžetinėse įstaigose ir seniūnijose dirbantiems socialiniams darbuotojams iš valstybės biudžeto savivaldybių biudžetams skirta  apie  4,3 mln. eurų. 2015 metų gruodžio 30 d. Socialinės apsaugos ir darbo ministrės įsakymu pakeistas ir  socialinių paslaugų srities darbuotojų darbo užmokesčio tvarkos aprašas.  Jiems darbo užmokestis didėja vidutiniškai 15 proc.   Apraše numatyta didinti minimalius ir maksimalius tarnybinių atlyginimų koeficientus. Didesne procentine dalimi didinami universitetinį išsilavinimą turinčių darbuotojų tarnybiniai atlyginimų koeficientai. Smarkiai susiaurinamos  tarnybinių koeficientų ribos arba jų visai atsisakoma nustatant fiksuotus koeficientus atestuotiems socialiniams darbuotojams, socialiniams darbuotojams, turintiems neuniversitetinį socialinio darbo ir jam prilygintą išsilavinimą, individualios priežiūros personalui.

               Atkreipiamas dėmesys į tai, kad vadovaujantis Nutarimu ir Aprašu , socialinių paslaugų srities darbuotojams gali būti nustatomi iki 45 proc. didesni tarnybinių atlyginimų koeficientai, taip pat gali būti nustatomi priedai,  priemokos ir panašiai.

         Socialiniams darbuotojams, dirbantiems su socialinės rizikos šeimomis, kurių darbo užmokestis yra finansuojamas iš valstybės specialiųjų tikslinių dotacijų lėšų, nustatytas 15 tarnybinio atlyginimo koeficientas. Be to, formuojant šių darbuotojų darbo užmokesčio fondą, valstybės biudžeto lėšos apskaičiuojamos darbo užmokesčiui, Sodrai ir 25 proc.  priedams, priemokoms, skiriamoms už aukštą kvalifikaciją, svarbių, sudėtingų  ar skubių užduočių vykdymą.

         Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymo  34 straipsnio 2 dalyje yra nustatyta, kad socialinė priežiūra socialinės rizikos šeimoms finansuojama ne tik iš valstybės biudžeto specialiųjų tikslinių dotacijų savivaldybių biudžetams, bet ir iš savivaldybių biudžetų lėšų. Todėl savivaldybės privalo tam skirti dėmesį ir finansavimą. Nutarime pabrėžiama,   kad socialinių paslaugų srities darbuotojų kelionės išlaidos iš vieno kliento pas kitą, mobiliojo ryšio, aprūpinimo darbo saugos priemonėmis, kompiuterinių paslaugų išlaidos privalo būti įtraukiamos į šių paslaugų teikimo sudėtį. Todėl savivaldybė turi užtikrinti šių būtinų priemonių finansavimą.

            Minėtame rašte merams nurodoma, kad yra savivaldybių, kuriose socialiniai darbuotojai, gaudami gana nedidelį darbo užmokestį, vykdydami savo darbo funkcijas, lankydami klientus, iš savo asmeninių lėšų apmoka transporto, ryšio priemonių ir kitas išlaidas. Prašoma į tai atkreipti ypatingą dėmesį ir užtikrinti visų reikiamų priemonių finansavimą darbuotojams, dirbantiems klientų namuose.

             Ar mūsų savivaldybė atkreipė į tai dėmesį? Ar mūsų rajone vykdomi minėti nutarimai? Apie tai kitame straipsnyje.


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

5 Komentarai (-ų)

 1. man sako:

  Beveik norisi pritarti paskutiniam komentavusiam. Juk kai vien iš skyriaus atleido tris darbuotojas, buvo aišku, kad krūvis didės. Bet visos tyliai sutiko, nes svarbiausia, kad jų kol kas nejudina. Dabar turi tai, ką pačios pasirinko.

 2. o kas gi liepa sako:

  socialiniam darbuotojui žaliuoti? Lai skundžiasi darbo inspekcijai, jei nesuskundžia, vadinasi pritaria tokiam darbo krūviui, prisideda pažeidinėjant LR įstatymus ir prisideda savo neapmokamom valandom prie merės piaro. Jei jūs nesiimate veiksmų, tai esate baudžiauninkai ŽP karalystėje. Taip jums ir reikia. Save gerbiantis nedejuotų, o imtų ir išeitų iš darbo, o dar geriau visi susivieniję išeitų dėl nepakenčiamo darbo krūvio ir didesnio darbo valandų skaičiaus.Bijo atvirai nueiti pas direktorę ir išsakyti priekaištus? Jei subinlaižiaujate taip, vadinasi tokio krūvio ir nusipelnote. Juk “dvasios vergams” neskaičiuojamos darbo valandos “Dirbk verge, saulė dar aukštai”

 3. soc sako:

  o ko Jadvyga neparašė, kad už sausio mėn soc darbuotojai gavo nuogus atlyginimus? kad nei kas transportu ar kuru nepasirūpina? kad net elementarių kanceliarinių negaunam- už savus perkamės? ir soc organizatoriai, kurie palikti vienoj kėdėj už vos ne penkis žmones dirbt, nuo krūvio žaliuoja ir vakarais, ir savaitgaliais, net sirgti negali?

 4. Nuomonė sako:

  Tai gal čia šiuolaikiška socializacija, : duodi bambalį, o po to apie socializaciją kalbiesi? Atleistosios matyt negebėjo taip dirbti, o naujosios tai gal gebės? Gal atrasime naują socialinių darbuotojų darbo metodą- duodi “bambalį”, patampi “savu”, o po to prie “bonkės” šnekant – ir vaikus ir šeimą primeni. Išsivysto pokalbis, grįžti prie reikalų, rodos viską sutvarkai, o jau iš ryto kito “bambalio” reik…socialinės paslaugos, sudėtingas dalykas…ne “bambalių” ir “bambaliniai” mąstančių socialinių darbuotojų čia reik. Darbo vietų reikia, gyvenamųjų patalpų jaunoms šeimoms reikia, konkrečios rajono strategijos reikia….

 5. Tik ne pas mus sako:

  Anksčiau tai išsilavinimo reikėjo. O dabar visos pardavėjos, kur per rinkimus bambalius dalino, dirbs soc. darbuotojom ir gaus diiidelius pinigus.

Jūsų komentaras:


du × du =

ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]