Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

Kraujo donorystės akcija Jauniūnų seniūnijoje

         VšĮ Nacionalinis kraujo centras dėkoja Jums už neatlygintinos kraujo donorystės rėmimą ir maloniai kviečia Jus į kraujo  donorystės akciją, kuri įvyks Jauniūnų seniūnijos namuose š. m. vasario 19 dieną nuo 15 iki 18 val. Mūsų darbuotojai atvyks ir paims iš donorų kraujo. Jūsų duotas kraujas padės ligoniams sveikti, gelbės jų gyvybes. Donorams atliekami infekcinių susirgimų tyrimai. Dovanojusiems kraują bus teikiamos atminimo dovanėlės.

Saiuliu_bendruomene

Dėl susiklosčiusių aplinkybių keičiasi vieta, iš Šiaulių kaimo bendruomenės namų akcija perkeliama į Jauniūnų seniūnijos pastatą. Registracija 867329186.

 Akcijos partneriai Šiaulių kaimo bendruomenė.

Dažniausiai donorų užduodami klausimai

Ar galima užsikrėsti kraujo davimo metu?

Kraujas imamas į sterilius, vienkartinius plastikinius maišelius, instrumentai ir darbo priemonės yra naudojami tik vieną kartą, todėl nėra net menkiausios rizikos užsikrėsti kraujo davimo metu.

Kaip pasirengti kraujo donorystei?

Kraujo donorais gali būti sveiki asmenys nuo 18 iki 65 metų amžiaus, nesergantys lėtinėmis, širdies kraujagyslių ligomis ar cukriniu diabetu.

Žmogus, norintis duoti kraujo privalo su savimi turėti asmens dokumentą.

Žmogaus kūno masė turi būti nemažesnė nei 50 kilogramų.

Prieš kraujo davimą donoras privalo būti pailsėjęs, lengvai pavalgęs. Būtina išgerti daugiau skysčių – mineralio vandens, sulčių.

Kraujo duoti nepatartina po įtempto darbo, po naktinės pamainos.

Dieną prieš kraujo davimą siūloma nevalgyti riebaus, aštraus maisto (riebios mėsos, silkių, keptų bulvių, tarkuotų bulvių patiekalų, traškučių, majonezo, aštrių padažų, svogūnų ar česnakų) ir būtina gerti pakankamai skysčių.

Kraujo davimo dieną rekomenduojame nerūkyti.

Kraujo davimo procedūra trunka nuo 6 iki15 minučių. Standartinė fiziologinė donoro kraujo davimo dozė 450 ml., tokios dozės imamos viso pasaulio kraujo centruose, nes  nekenkia žmogaus sveikatai. Dar apie 15-20ml. kraujo paimama tyrimams. Rekomendacijos davus kraujo.

Po procedūros, venos dūrio vietoje, uždedamas sterilus spaudžiamasis tvarstis, kurio negalima nuimti 2 valandas, jo negalima drėkinti.

Po kraujo paėmimo, žmogus turi pailsėti nuo 10 iki 15 minučių.

Kraujo davimo dieną patariama nesportuoti.

Pertraukos tarp kraujo donacijų privalo būti ne trumpesnės kaip 60 dienų.

Ar kraujo donorystė kenkia sveikatai?

Tikrai nekenkia.

Lietuvos kraujo centruose nuolat stebimi ir vertinami donorų sveikatos rodikliai. Lietuvos bei kitų šalių ilgametė patirtis liudija, kad kraujo donacijos neturi neigiamos įtakos donorų sveikatai.

Kraujo davimai stimuliuoja kaulų čiulpų funkciją ir stiprina žmogaus imunitetą.

Nacionalinio kraujo centro donorų organizatorė

Jūratė Končiuvienė t.8 614 35941, 2392446


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

9 Komentarai (-ų)

 1. sako:

  Administracijos direktorė net donorystės akcijos neleido surengti Šiaulių naujajame pastate. Atseit uždarytas, nešildomas. O juk čia geoterminis šildymas, jis niekada neišjungiamas. Pastovės gražiai užrakintas, kad niekas, neduok dieve, sienų neišteptų, o paskui kažkas privatizuos. Tai nubyrės kai kam pinigėlių, kaip gi be “atkato”.

 2. kaimas sako:

  pastata jau uzdare, kazin ar asfalto is principo irgi nenulups

 3. Uvolit vsiech nachren! sako:

  Tai pala jeigu tu ne iš DP tai reiškia š… ka gausit ane? Žinot ka valdžia renkam ne tam kad savus žmones kištu o kas ne iš “klano” mestu lauk valdžia renkame tam kad ji padedu kad skatintu valdžia turi rūpintis žmonemis o ne atimt viska ir kaip parašyta “nelemta gyvuot”! (Pasypyktines valdžia veidukas)

 4. :) sako:

  O kodėl gi, gerbiami valdantieji net akis Šiauliuose parodyt bijo, kvietėm, bet likom neišgirsti, jei viskas gerai tai kodėl į akis pažiūrėti bijo? Kiaušiniais tikrai neapmėtisim..

 5. ?????? sako:

  Mes ir neverkšlename, tik norime parodyti, kaip kaimo žmonės yra negerbiami. Prie šio pastato stovi stendas su konkriačiu projekto pavadinimu. Pastatas skirtas ne konkrečiai Šiaulių bendruomenei, o visai Jauniūnų seniūnijai, aplinkiniams kaimams. Bet kažkodėl čia nebuvo leista net seniūnijos dienų daryti. Pastatas stovi uždarytas. Pagal projektą jis skirtas visų aplinkinių kaimų žmonėms, kultūrai. Ir bendruomenė tą kultūrą visai seniūnijai kūrė, į mūsų renginius žmonės iš aplinkinių kaimų suvažiuodavo. O dabar net seniūnijos dienų nebuvo galima surengti. Mes neverkšlename, tik norime apginti visų šios seniūnijos gyventojų teises. Kažkodėl ponia merė labai didžiuojasi vasario 16 ir kitomis šventėmis, bet viskas Širvintose. O kaime nors viename ar surengė kokią šventę a??? Iš kaimo bobutė nenuvažiuos kokių Užgavėnių autobusu į Širvintas pažiūrėt. O va pas mus kaime, kai surengiam kokią šventę ir 80-metės senutės ateina. Tai va, mes bandom ir kaime kažką gražaus nuveikti, šventes suorganizuoti, kur kaimo žmonės galėtų ateit, pabendraut. O dar sako kaimas geria. Tai va, jei bando žmonės kelti kaimo kultūrą, ir tam salygos yra, tiksliau jau dabar BUVO, nes ponia merė tam pačiam kaime paskutinius kultūros židinius išnaikinti bando. Tai va, brangieji ko mes verkšlename, mums ne ploto pagerti reikia, o patalpų, kuriose visų aplinkinių kaimų žmones suburtume. Katilinę, kur atseit bendruomenės namai mes susiremontuosim, bet ten, net net 15 savo kaimo žmonių nesutalpinsim ir labai gaila, jei tos visos kaimo močiutės liks be MAMOS dienos renginio, į kurį pernai susirinko apie 60-70 žmonių. Labai gaila, kai atiduodi savo širdį gražiems ir kilniems tikslams, o vieno žmogaus ambicijos ir neapykanta lenkų kraštui viską sugriauna kaip dramblys porcialeno parduotuvėje.

 6. ? sako:

  Na ko taip verkšlenat, užuot dirbe. Turit patalpas, skirtas bendruomenei, jauni, energingi, rašykit projektus, susiremontuokit ir Valio, o dabar visko norit gauti už dyką, nemokamai. “Mes atėjom, o Jūs mums duokit”, palaukit, už patalpas reikia mokėti, o ar turit pakankamai lėšų, susimokėti už nuomą.Kitos bendruomenės, pačios rašė projektus, pašios statėsi, naktim nemiegojo, tai gal ir Jūs, nustokit verkti ir pradėkit dirbti.

 7. šaunuoliai sako:

  Šiauliškiai, kad susitikimo su opozicija metu drąsiai išsakėt savo problemas. Valdantieji turi žinoti, kad jų nieks nebijo

 8. klaustukui sako:

  mūsų valdžia viską gali, jai net į ES lėšų skyrimo tvarką ir reikalavimus tų lėšų naudojimui nusispjaut. Jei bendruomenei vadovauja ne iš DP klano, tai nėra ko tai bendruomenei išvis gyvuoti.

 9. ? sako:

  O tai valdžia į Šiaulių kaimo bendruomenės namus neįleidžia bendruomenės net bendruomenės veiklai vykdyti ? Čia juk Šiaulių kaimo bendruomenės renginys. Jie turi savo bendruomenės namus. Beje, renovuotus už ES lėšas. Ir veiklą vykdyti privalo bent kelis metus į priekį. Ar ir šitus prisigriebsime

Jūsų komentaras:


penki + = dešimt

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]