Su Pagyvenusių žmonių diena    Sveikiname senjorus    Sveikinu Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga    Startuoja naujas internetinis dienraštis Širvintų rajone – „Krašto žinios“    Konkurso MANO LAIMIKIS nugalėtojai   

Reklaminis skydelis

LR Seimo nario priimamasis

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

REKLAMA

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai ir partneriai

Reklaminis skydelis

Apklausos

Ar jau metas Širvintose įjungti centralizuotą šildymą daugiabučiuose?

Peržiūrėti rezultatus

Kraunasi ... Kraunasi ...

L. Meškauskienė: Merė ir toliau meluoja, o laikinasis ligoninės vadovas jai antrina


Laima Meškauskienė

            Akivaizdu, kad Širvintų rajono vadovybė taip džiaugiasi jai suteikta neribota valdžia, kad mano, jog pavaldžios įstaigos vadovo atleidimas iš darbo jam dar ne didžiausia bausmė. Šią bausmę dar reiktų ir paskaninti išgalvotais pagal savo sugedimo laipsnį pagardais.

            Kaip galima nepaklusnų žmogų priversti paklusti ir priversti bijoti? Galima, tik reikia apkaltinti viskuo, ką pati darai ir išmanai “geriausiai”, persekioti ir įbauginti, t. y. naudoti mobingą.

            Taigi, mane pakeitęs naujasis VšĮ Širvintų ligoninės laikinai einantis pareigas direktorius, kolektyvui išdidžiai pareiškė, kad aš, Laima Meškauskienė, Vilniaus apskrities Ketvirtojo sveikatos sistemos plėtros ir ligoninių tinklo konsolidavimo etapo įgyvendinimo koordinavimo tarybos posėdyje, kuris įvyko 2016 m. sausio 28 d. Vilniaus teritorinėje ligonių kasoje, maldaute maldavau, kad mūsų ligoninę prijungtų prie kurios nors Vilniaus didžiosios ligoninės. Pasakė, kad jis turi net stenogramą ir gali ją paviešinti. Bandė ir toliau bando paveikti kolektyvą, įteigti, kad buvau baisus žmogus, netinkamas vadovas ir kaip dabar pasisekė ligoninei, kad Merė atrado jį. Nesiginčysiu, mes kiekvienas esame verti tų, su kuriais bendraujame ir kiekvienas įnešame savo dalelę ten, kur dirbame.

            Ką gi, stenogramos aš neturiu. Tačiau protokolą man persiuntė šiuo metu jau buvę kolegos – kitų gydymo įstaigų vadovai.

            Neabejoju, kad Vilniaus teritorinės ligonių kasos tarnautojai ir kiti posėdyje dalyvavę koordinavimo tarybos nariai tinkamai girdėjo ką sakiau aš ir ką sakė Širvintų rajono savivaldybės administracijos deleguota atstovė, mano partietė Elona Pečiukaitienė.

            Taigi, pateikiu ištraukas iš mano ir ponios Elonos pasisakymo, kurie yra įtraukti į posėdžio protokolą bei atsakingų asmenų vertinimą:

          “E. Pečiukaitienė pristatė padėtį Širvintų rajone, informavo, kad buvo planų prijungti Širvintų ligoninę prie Ukmergės ligoninės, tačiau tokia iniciatyva sulaukė didelio medikų ir gyventojų pasipriešinimo. Paminėjo, kad analizavo situaciją iš esmės siekdami suprasti rajono gyventojų poreikius. Atkreipė dėmesį, kad pacientas nežino, į kokio lygio įstaigą kreipiasi. Informavo, kad gruodžio mėnesį Širvintų rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą reorganizuoti sveikatos priežiūrą Širvintų rajone, PSPC prijungiant prie ligoninės filialo teisėmis. Dabartinės valdžios ilgalaike perspektyva įvardijo gamybos atgaivinimą ir komercijos pritraukimą į Širvintų rajoną. Svarstė galimybę kviesti Vilniaus gyventojus prisirašyti, atvežti savo tėvus teikti jiems slaugos paslaugas.

             V. Mockus Širvintų ASPĮ reorganizavimą įvertino kaip klaidingą poelgį, kuriam prieštarauja tiek SAM, tiek TLK. Paminėjo, kad Širvintų savivaldybėje yra mažiau nei 20 tūkst. gyventojų, todėl daugiaprofilines stacionarines paslaugas teikiančios ASPĮ funkcionavimas yra neracionalus. Pabrėžė, kad savivaldybė yra atsakinga už pirminio lygio sveikatos priežiūros paslaugų organizavimą savivaldybėje. Pasiūlė pakeisti sprendimą dėl reorganizavimo.

           E. Pečiukaitienė pažymėjo, kad Širvintų savivaldybės taryba yra priėmusi sprendimą reorganizuoti ASPĮ, tačiau įstaigų vadovai iki 2016-02-01 turi pateikti restruktūrizavimo planą. Galutinį sprendimą savivaldybės taryba priims vasario mėnesį. Iki to laiko bus atlikti detalesni skaičiavimai ir bus suderinti planai su SAM ir ligonių kasomis. Atkreipė dėmesį, kad savivaldybė sveikatos apsaugos ministrės palaikymą turėjo, o Sveikatos draudimo įstatymas susijungimo nedraudžia.

           V. Tylienė suabejojo, ar pavyks išsilaikyti reorganizuotai Širvintų ligoninei, nes šiuo metu tik 40 % Širvintų rajono pacientų gydosi Širvintų ASPĮ stacionare. Sujungus ligoninę su PSPC susiklostys situacija, kai pacientai bus guldomi į savo rajono ligoninę, o paskui rehospitalizuojami aukštesnio lygio įstaigose. 

          L. Meškauskienė išsakė nuomonę, kad Širvintų ligoninės nereikėtų jungti su PSCP, vertėtų atsisakyti neveiksmingo vaikų ligų skyriaus. Paminėjo pagerėjusį hospitalizavimo rodiklį, nesiekiantį 20. Tai, kad tik 40 % gydosi Širvintų ligoninėje, įvertino kaip normalų reiškinį, nes ligoninėje nėra chirurgijos ir akušerijos skyrių. Pabrėžė, kad ligoninė turėtų plėsti geriatrijos, slaugos ir ilgalaikio gydymo paslaugas. Iškėlė problemą dėl jaunų specialistų trūkumo ir kalbos barjero. Pritarė Šalčininkų ligoninės vadovui, kad reanimacijos paslaugų teikimas, turint geriatriją ir terapines lovas, yra reikalingas. Pritarė V. Žvirblienei, kad GMP turi suteikti pirmąją pagalbą ir vežti iki stacionaro, tačiau atkreipė dėmesį, kad tokiu atveju asmuo tampa stacionaro pacientu ir papildomai tenka apmokėti pervežimo į kitas ASPĮ išlaidas tų ligonių, kurie į Širvintų ligoninę pristatomi ne pagal profilį. Pakartotinai pabrėžė, kad ligoninė neturėtų jungtis su PSPC. Jeigu ligoninei nepavyktų išsilaikyti teikiant geriatrijos, slaugos ir ilgalaikio gydymo paslaugas, svarstė jungimosi su kita ligonine galimybę. 2014 metų duomenimis, 7,4 % pacientų važiuoja į Ukmergės ligoninę, 37 % važiuoja į Vilniaus ligonines, todėl, atsižvelgiant į pacientų srautus, būtų tikslinga jungtis su kuria nors Vilniaus miesto ligonine.

      Vilniaus teritorinės ligonių kasos direktorius Vytautas Mockus pažymėjo, kad galimybės važiuoti į kitus miestus iš pacientų niekas neatims. Pabrėžė, kad optimaliausia Širvintų ligoninei būtų jungtis su Ukmergės ligonine. “

            Didžiuojuosi savo kolektyvu, kuriame dirbau nuo 1991 m. įvairiuose pareigose. Džiaugiuosi tuo, kad jie puikiai mane pažįsta ir nepatikėjo dar viena melangina informacija paskleista apie mane. Tą supratau opozicijos surengtame susitikime su gyventojais, kuriame gydytoja J. Šiukštienė be baimės kalbėjo apie tai, kas dabar vyksta sveikatos priežiūros įstaigose.

            Daugiau neprivalau būti lojali Jums, nes nebeesu pavaldi, todėl rašysiu viską, viešinsiu visus Jūsų veiksmus, dėl kurių man nepavyko taip sparčiai mažinti skolas, kaip tą dariau iki Jums ateinant vadovauti rajonui.

            Gerbiama Mere, aš nesu melagė ir veidmainė. Radusi klaidą, stengiausi ją ištaisyti, o Jūs sąmoningai to neleidote, blokuodama mano veiksmus, sąmoningai žlugdėte įstaigą. O juk eidama į konkursą parašiau programą, kuria Jus pati susižavėjote ir pagyrėte. Tai kodėl dabar taip mane šmeižiate? Tai Jūsų neapsisprendimas, nuomonės keitimas ir “kaltų”¶ieškojimas kenkia Jums pačiai labiau nei tie baisūs kaltinimai, kuriuos išsakėte mano atžvilgiu.

            Man gera pakartoti savo kolektyvo gydytojų žodžius: “Mere, Jūs melagė”.

            Tikiu, kad gyvename teisinėje valstybėje, todėl brutalūs veiksmai anksčiau ar vėliau bus įvertinti tinkamai. Ko ir linkiu mums visiems.

Laima Meškauskienė


Susiję straipsniai:

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

36 Komentarai (-ų)

 1. o ką sako:

  labai pavydi, kad meškauskienė sava. Tai dabar kiti savi pasidarė. Ko čia raudi

 2. nea sako:

  dar tik projektas paruoštas, o sprendimą ruošiasi priimti tik ketvirtadienį. Tada ir matysim. O kad tiks pat kaip meškauskienės tai jau tikrai: juk savam vietą ruošia.

 3. zinančiam apie konkursą sako:

  Ir kur tas konkursas paskelbtas? Ar toks pat, kaip ir p.Meškauskienė “laimėjo” ;-) ?

 4. o sako:

  kodėl įkišo. Manau, pati įlipo. O dabar dar kartą lips. Juk konkursas paskelbtas. Kas uždraus dalyvauti.

 5. rajoną garsina... sako:

  Susipažino su rajono aktualijomis ir šalies medikų bendruomenė
  http://lsveikata.lt/aktualijos/kaip-per-iseinancia-ministre-i-sirvintu-rajona-baudziava-grizo-4392

 6. patiko sako:

  Man patiko Meskauskienes posakis: “žinonau, kad vieną dieną ateis ir mano eilė, bet nesitikėjau, jog taip greitai.”

 7. pastebėjimas sako:

  Na džiugu kad p.Laima buvo puiki vadovė, tačiau keista viena – jei tokia puiki vadovė, tai šiuo metu turėtų neatsiginti nuo darbo pasiūlymų, ir raudoti čia tikrai nebūtų nei laiko nei noro…Juk visi protingi supranta, kad nepakeičiamų nėra, o yra dar tik nepakeisti. Deja, bet realybė juk tokia.

 8. Meskauskienei sako:

  Labai manai, kad daug ką nuveikei, apie kokį konkursą kalbi, kai viskas buvo ir taip aišku, kas čia tave įkišo,nejuokink žmonių, leisk ir kitiems prie to lovio pabūti, gal kas ir į gerą pasikeis, nors tu ir netiki. Kuo daugiau drabstysies, tuo šansai mažesni vėl būt prie lovio:)

 9. to vidas sako:

  turbūt yra labai svarbi, jeigu tu skaitai :) . Prieštarauji pats sau. Idiotas

 10. nejuokinkit žmonių sako:

  Per prievartą dabar negydo. Ūkininkaivgalėtų durnaropes naikint

 11. Klausimas sako:

  Daktare, gal dar yra galimybė pasiūlyti merei vaistų smegenų sistemai…..

 12. :) sako:

  Laima Šaunuolė, netylėk, uženka…

 13. Robertas sako:

  Ką jūs čia kalbat, kad “jau gal gana”?? Niekas negana!Jūsų kieme šitokie dalykai vyksta, o jūs tik norite užsikimšti ausis ir nieko nedaryti. Geda jums, širvintiškiai, kad vargonininkes valdžioje turit! O, sios drasios moterys, netylekit, svieskit si jau puvanti ir meluose paskendusi krasta.

 14. Malda sako:

  Apsaugok Aukščiausasis ŠIrvintų parapiją nuo buvusios ‘božegraikos’, visi džiaugėsi, kai ji iš teen išėjo.Taip pat o Dieve, apsaugok nuo jos visas mokyklas, nes kiek žinau, be galo visi džiaugėsi, kai ji išėjo iš gimnazijos. Dabar pakilo aukščiau, turi įtakos daugiau, apsaugok Aukščiausiasis ją nuo jos pačios, ir atleisk jai nes ji nežino ką daro… Amen…

 15. vidas sako:

  kiek dar verksi? negi galvoji ,kad tokia svarbi esi?

 16. taip gal jau gana sako:

  pavarom apie mokytojus jie dar labai gerai gyvena streikuoja pinigu maža ,puse dienos dirba . Mokyklose reikalingos reformos ir visus pensininkus pajudinti , mat nepakeičiami ir iki mirties nori dirbti .

 17. Pritariu sako:

  baudžiauninkui, eitų Irena ant viškų. Vargonavo neblogai, o į mediciną lenda kaip kiaulė į pupas.

 18. gal jau gana sako:

  Kiek galima tą patį per tą patį. Bus teismai ir paaiškės, kas kaip. Kad jūs tiek ligoniais rūpintumėtės visi, kiek čia erzinatės.

 19. gėda sako:

  dėl tokio rajono vadovų vadovavimo. Manau, kad didžiausios ligonės, tai jungia abi sveikatos įstaigas, tai deklaruoja, kad nori išlaikyti abi įstaigas, visiškas marazmas.

 20. baudžiauninkas sako:

  Irena, eik tu groti vargonais laidotuvėse, bet gal niekas nekvies. Klausimas ar už tokią veiklą mokėjai mokesčius. Apie sveikatą turi supratimą kaip kiaulė apie debesis. Gėda tau ir dar likusiam 3. Sveikatos įstaigų kolektyviai dirbo be konfrontacijos, kol Jūs ten neįsikutome, dabar padarėte jovalą. Nuo to kentės gyventojai. Gydytojai rašo pareiškimus ir išeina, juk jų laukia kitos gydymo įstaigos. Atvežėte l.e.p. ligoninės vaduką, skaidrumo įsikūnijimą, darbe surasti neįmanoma, tai Vilniuje, tai savivaldybėje komandų klausyti bėga, poliklinikoje nauja l.e.vadovo pareigas pagal specialybę ekonomistė, pagal pareigas vyr. gydytoja. Ką jinai ten gydo, daugiau negu juokinga. Laimute kompetencijos turi daugiau, negu jos keturios, tikrai eik į teismą ir laimėsi. Tiesa turi būti, o neteisybė nugalėta. Kuo toliau, tuo baisiau. Ponios išleiskite sprendimą dėl tremties nepageidaujantiems, juk Jūs viską galite,skubėkite, nes laikas labai jau ribotas.

 21. OK sako:

  MERE, JŪS MELAGĖ

 22. OK sako:

  Ką daryti??? Na va ką daryti, kad šis melas, šis mobingas baigtųsi? Tai yra tragedija, ką ta šutvė daro širvintose.
  Ir gerb. Laima, nenustokite ir nieko nebijokite! Šviesaus proto širvintiškiai visuomet jus palaikys!

 23. nori kad pasakyčiau sako:

  atsikabink nuo mūsų, gydytojų. Pabodote su savo grasinimais. Mes ir dirbsime, bet tai nebūtinai reiškia, kad tavo žmogeliams. Kad žinotum kaip mums dabar dėl jūsų intrigų skambina ir prašo atvykti dirbti į kaimyninius rajonus ir miestus

 24. nejuokinkit žmonių sako:

  Jei būtų radę tikrų pažeidimų, tai jau pavardės gydytojų skambėtų DP rupore

 25. dundukas sako:

  O tai dabar kavos aparatas jau netrukdo? Ir licenzijas gydytojai turi? Ir paslaugos pagerėjo? Nu patikėkit. Viskas taip, kaip buvo. Tik du kartu užėjęs naujo direktoriaus neradau. Kiba reikalavimai pasikeitė?

 26. paskaitykite sako:

  Paskaitykite http://www.vlmedicina.lt/2016/02/sirvintos-politiniai-zaidimai-ar-drastiska-kova-pries-sveikatos-sistemos-ydas/ iki galo straipsnį, o ypač VDI specialisto komentarą- kas buvo teisi?

 27. darbuotoja sako:

  “Paklaustas apie L. Meškauskienės minėtą be licencijos dirbantį gydytoją, pašnekovas aiškino, kad ji šiuo metu ir nedirba, nes pirmomis jo darbo dienomis buvusi ne jos pamaina, paskui – nedarbingo biuletenis.”
  Apsigraibyk ar nemiegi. O tu Laima, kuo greičiau rašyk ir pateik dėl kokių gydytojų tave atleido. Kokia ne jos pamaina? Šaunuolė Laima, gerai pastebėjai, merė ir naujasis tos pačios poros batai: vienas meluoja, kitas pritaria. Juokdariai. Mes dirbame ligoninėje ir pažįstame vieni kitus, žinome kas kaip ir kur dirba. Tik atėjo ir jau meluoja. Nors pasakytų, kad nepažįstu dar žmonių negaliu komentuoti, tačiau ne – tiesiai į dešimtuką, paskui ponią savo geradarę, tiesiai melas per akis.

 28. prašote pasakyti? sako:

  pasakysiu: jeigu tamstai živilės žodis – įstatymas, tai vykdykite, jei živilė pasakė, kad daktarai blogi – tikėkite, jei pasakė, kad reikia jungti pirminio ir antrinio lygio sveikatos įstaigas – vadinasi, reikia. Ir apskritai – neturėkite kitų dievų, tik ją vieną, nes ji visų jūsų Protas, Garbė ir krištolinė sąžinė. Beje, jei manot, kad mūsų daktarėliai susipainiojo, visada galite kreiptis pagalbos į ketvertą “žinovių” iš savivaldybės.

 29. pasakykite sako:

  Patys daktareliai jau tiek susipainiojo, kad jie patys net nebezino, ko nori. Kaip pabande jungti su Ukmerge, rekete, kad ne, pabande jungti su poliklinika, vel negerai. Ko jūs NORITE? Ar bent patys zinote????? Mes, Širvintų zmones, jau nieko nebezinome. Patys issipainiokite is savo tarpusavio žabangų, liaukites politikave ir pradekite dirbti. To jums linkiu.

 30. AHA sako:

  Laima atrodote puikiai ( susitikimo metu mano nuomone atrodėte geriau net už pačiausią), esate protinga, siekite savo tikslo atkakliai, nesileiskite gniuždoma ir puolama. Sėkmės teisminiuose procesuose. O mūsų SUPER MOTERYČIŲ kompetencija, gebėjimai, sažiningumas taip pat visiems gerai žinomi.
  Visada prisimenu posakį: gimęs šliaužioti niekada neskraidysi. Gaila ne visi tai supranta. O gal gerai kai žmonės įsivaizduoja galintis išmanyti viską ir dirbti tuo kuo reikia?

 31. Galvoju sako:

  Išauš dieną kai pamatysim tikruosius krištolinių ledžių veidus. Galima pudruotis, maskuotis, garsiai šukalioti, sudaryti įspūdį, jog mes protingiausios, deja tai laikina.
  Ne veltui sakoma- geriausia gynyba puolimas. Puolate visus neįtikusius. Pulkite, kandžiokitės,tik nepavarkite. Nes panašu, jog gintis neužilgo teks kur kas rimčiau. Teismų nusimato nemažai, o jie pareikalaus daug nervų ir kantrybės.

 32. as.... sako:

  Saunuole Laimute;)sekmes

 33. klausytojas sako:

  67 procentų rinkėjų palaikymas leidžia merei meluoti: nors ir kiekviename žingsnyje

Jūsų komentaras:


vienas × trys =

VISI KOMENTARAI PUBLIKUOJAMI TIK PATVIRTINUS ADMINISTRATORIUI. ĮSPĖJAME: komentuokite atsakingai, galėdami įrodyti savo teiginius. Melagingi teiginiai ar šmeižtas užtraukia baudžiamąją atsakomybę ne redakcijai, o komentaro autoriui.
PRAŠOME LAIKYTIS TAISYKLIŲ
1.Leidžiami tik straipsnio temą atitinkantys komentarai.
2.Draudžiami įžeidžiantys ir nekorektiški komentarai.
3.Primygtinai siūlome naudoti lietuvišką raidyną ir laikytis gramatikos taisyklių.
4.Administracija pasilieka teisę šalinti taisyklių neatitinkančius komentarus arba jų dalį.
5.Už komentarų turinį atsako tik jų autoriai.
6. Ginčytis su administracija dėl šių taisyklių taikymo yra beprasmiška. Pastabos ir pageidavimai priimami el.paštu [email protected]